į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos, straipsniai, komentarai
UŽ NE LAIKU IŠVEŽTAS ŠIUKŠLES VEŽĖJAMS SKIRIAMOS BAUDOS (2018 06 08)

Vilniaus miesto savivaldybė pradeda pažeidimų procedūrą prieš tris sostinėje dirbančius atliekų vežėjus. Išankstiniais duomenimis, sankcijų suma gali siekti apie 40 tūkst. eurų. Tai suma, kurias vežėjai gaus pagal iš anksto sudarytas atliekų vežimo sutartis su Vilniaus miesto savivaldybe.

 

Kai baigėsi vežėjams skirtas pereinamasis laikotarpis, Vilniaus atliekų sistemos administratorius (VASA) per daugiau nei dvi gegužės savaites, sostinėje įvertino vilniečių laiškus ir skambučius bei užfiksavo 683 pažeidimus.

plačiau
 
GAISRAS VILNIAUS DANGORAIŽYJE GALĖJO BAIGTIS TRAGEDIJA KAIP LONDONE (2018 05 26)

Gaisras - ne juokai ir į priešgaisrinę saugą taip pat reikėtų žiūrėti atsakingai.

Ši 15min publikacija, žvelgiant į ją su humoru, gali priminti iš realaus gyvenimo surinktų anekdotų rinkinį. Ko tik žmonės neprisigalvoja, kad galėtų gyventi nesaugiai, t. y. patogiai. Tačiau iš tiesų aptariamas rimtas, gyvybiškai svarbus dalykas – daugelio lietuvių pomėgis sėdėti ant parako statinės. Tokią gyventojų teisę, žvelgiant priešgaisrinės saugos specialisto akimis, tam tikra prasme įtvirtina net pagrindinis mūsų šalies įstatymas, užtikrinantis būsto neliečiamybę.

Skaitykite daugiau: "15min.lt" čia.

 
 
ĮSPĖJA NE VIETOJE PLAUNANČIUS AUTOMOBILIUS: NORINTYS SUTAUPYTI MOKĖS BAUDAS (2018 05 23)

Daugiabučių gyventojai, nenorintys skirti daug lėšų automobilio plovimui, dažnai nepaiso aplinkosaugos taisyklių ir savo transporto priemonę plauna vandens telkinių pakrantėse ar tiesiog daugiabučių namų kiemuose. Nuosavų namų savininkai mano, kad tokių rūpesčių neturi ir plauna automobilį savo kieme. Tačiau tik labai maža dalis tokių žmonių žino, kad jie daro sau meškos paslaugą. GRYNAS.lt aiškinasi, kur iš tiesų galima plauti savo transporto priemonę, ar galima tai daryti savo nuosavame kieme, ir kokios baudos gresia už automobilio plovimą neleistinoje vietoje.

Skaitykite daugiau "Delfi.lt" čia.

 
 
DAUGĖJA STOTELIŲ ELEKTROMOBILIAMS PRIE DAUGIABUČIŲ (2018 05 19)

Lietuvoje kelią vis aktyviau skinasi ekologiško ir aplinkai draugiško transporto idėjos. Gyventojų, besirenkančių elektromobilius ar hibridines transporto priemones, mūsų šalyje daugėja, o sąlygos jomis važinėti tampa vis palankesnės. Kaip teigiama pranešime žiniasklaidai, prieš kelerius metus rasti, kur įkrauti elektromobilį, buvo nemenkas iššūkis, tačiau šiandien įkrovimo stotelės yra įrenginėjamos ne tik prie verslo bei prekybos centrų, bet ir prie naujai statomų gyvenamųjų namų.

Skaitykite daugiau "Delfi.lt" čia.

 

 
 
KODĖL GYVENTOJAI TURI MOKĖTI UŽ BENDRŲJŲ PATALPŲ ŠILDYMĄ (2018 05 15)

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi daugiabučio namo gyventojų ir UAB „Ukmergės šiluma“ ginčą dėl mokėjimo už bendrųjų patalpų šildymą, nepritarė vartotojų reikalavimams, kad šios išlaidos būtų paskirstomos tik tiems butams, kurie yra prisijungę prie centralizuoto šildymo sistemos. Visąs straipsnis paskelbtas "Alfa.lt" čia.

 
 
BANDYS 27 KARTAIS SUMAŽINTI SĄSKAITAS UŽ ŠILDYMĄ (2018 05 10)

Ketvirtadienį buvo pristatytas naujas renovacijos projektas – pirmojo Lietuvoje daugiabučio namo renovacija siekiant energinio efektyvumo klasės A+. Parodomasis projektas bus įgyvendintas Vilniuje, Latvių gatvėje, numeriu 54 pažymėtame daugiabutyje. Plačiau apie tai skaitykite "Delfi.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

 
 
VALDŽIA SVARSTO PALENGVINTI DAUGIABUČIŲ NAMŲ BENDRIJŲ STEIGIMĄ (2018 05 05)

Seime svarstomos įstatymo pataisos, be kita ko, numato gyventojams teikti išsamesnę informaciją apie bendrijos veiklą, dažniau rengti jos susirinkimus, tačiau kai kurie parlamentarai abejoja, ar teisingai bus paskirstytos sukauptos renovacijos lėšos, jei didelė bendrija skiltų. Plačiau apie tai - "Dina.lt" straipsnyje čia.

 
 
DĖL UŽMŪRYTO KORIDORIAUS KAIMYNAMS BELIEKA KREIPTIS Į TEISMĄ (2018 04 25)

Tauragės V.Kudirkos g. 5 daugiabutyje gyvenantis Algis S. dalį koridoriaus savavališkai prisijungė prie savo buto. Tuo nepatenkinti kaimynai kreipėsi į savivaldybę, šios atstovai – į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją. Tačiau kaimyno savivale pasipiktinę gyventojai iš šių institucijų nieko nepeš, nes koridoriuje sumūrijus pertvarą nebuvo pakeistos nei pastato laikančiosios konstrukcijos, nei jo išvaizda. Patalpų bendrasavininkiams pasiūlyta kreiptis į teismą. Detaliau apie tai skaitykite www.krjeris.lt paskelbtame straipsnyje čia.

 
 
AR DAUGIABUČIŲ LIFTAI VEIKIA PAGAL NUSTATYTĄ DARBO LAIKĄ? (2018 04 17)

Vienintelis pasiteisinimas, kodėl liftas nedirba, – gedimas, dėl kurio nebegalima užtikrinti maksimalaus gyventojų saugumo, teigia Aplinkos ministerijos atstovas Ramūnas Šveikauskas. Anot jo, visais kitais atvejais liftas privalo veikti.

 

„Ar liftų darbo laikas yra reglamentuojamas? Jei taip, kas už tai yra atsakingas?“ – teiraujausi LRT RADIJO klausytojas Valdas iš Rokiškio.

 

Pasak Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo departamento būsto skyriaus vedėjo R.Šveikausko, lifto paskirtis yra kelti žmonės ir krovinius visą parą, todėl darbo laikas jiems nėra nustatomas.

 

„Liftas turi tarnauti žmonėms. Jam keliami specialūs techniniai reikalavimai, kurie svarbūs dėl saugumo, tačiau tvarkingas liftas privalo būti pasiekiamas visiems, ypač negalią turintiems gyventojams“, – aiškina specialistas. Be to, lifto priežiūrą reglamentuoja teisės aktai, tad bendrija negali savavališkai nuspręsti sustabdyti lifto veikimą: „Liftų naudojimo ir priežiūros taisyklės yra patvirtintos Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu, todėl bendrija ar jos nariai negali spręsti lifto naudojimo ir eksploatavimo klausimų.“

 

Daugiau apie tai skaitykite www.15min.lt čia.

 
 
SKAIDRIOS BENDRIJŲ APSKAITOS VERSLO IDĖJA KILO IŠ PROBLEMOS (2018 03 11)

Gabrielė Pastaukaitė, www.etaplius.lt

 

Pakvietęs į svečius, verslininkas Remigijus Nemira vaišina lašiniais ir duona. „Esu paprastas – kaip ir daugelis šiauliečių“, – sako jis. Būtent ši kraštiečių savybė traukia vėl ir vėl sugrįžti į Šiaulius, nors R. Nemira daugiau nei 10 metų gyvena Vilniuje. Maždaug tiek pat metų klesti ir jo verslas, prasidėjęs nuo paprasto atsitiktinumo – į rankas pakliuvusios stogdengio vizitinės kortelės.

 

plačiau
 
<<  ankstesnis  2   3   4   5   6   7   8   10  sekantis  >>