į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos, straipsniai, komentarai
VYRIAUSYBĖ PRITARĖ NAUJAM DAUGIABUČIŲ RENOVACIJOS FINANSAVIMO MODELIUI (2017 06 07)

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtam Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti įstatymo projektui. Juo siūloma 100 proc. apmokėti daugiabučio atnaujinimo projekto parengimo, įgyvendinimo administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas bei kompensuoti 30 proc. investicijų, tenkančių energinį efektyvumą didinančioms priemonėms.

 

Šią valstybės paramą numatoma teikti iš valstybės biudžeto, Europos Sąjungos ir kitomis lėšomis. Tikimasi, kad tai paskatins būstų savininkus dar aktyviau rengti ir įgyvendinti daugiabučių atnaujinimo projektus.

 

Įstatymo projekte nustatomos ilgalaikės valstybės paramos daugiabučiams modernizuoti teikimo sąlygos. Didelis dėmesys skiriamas namų atnaujinimo proceso kokybei, tad Vyriausybė įpareigojama patvirtinti projektų vertinimo ir įgyvendinimo priežiūros tvarką.

plačiau
 
KAS PADENGS DRAUDIKAMS ŽALĄ DĖL GAISRO DAUGIABUTYJE - BENDRIJA, GYVENTOJAI AR NIEKAS? (2017 05 23)

„Vilniaus vartų“ pastato gyventojai nustėro gavę laiškus iš draudimo bendrovės „Gjensidige“. Juose – reikalavimas susimokėti ir po 600 eurų siekiančias sumas. Draudikai iš gyventojų siekė padengti prieš dvejus metus buvusio gaisro žalą, nes esą jie yra namo savininkai, todėl kalti dėl prastos elektros instaliacijos – po 15min publikacijos paaiškėjo, kad gaisras kilo privačiose patalpose, bendrovė atsiprašo. Nuostolius patyrė dabar jau likviduota bendrovė „Ranga IV investicijos“, kuri ir statė šį pastatą.

 

Po 15min kreipimosi į „Gjensidige“ pakeitė poziciją – sustabdė pretenzijų gyventojams procesą, nors dalis jų pretenzijas jau apmokėjo.

 

Visą straipsnį apie tai skaitykite naujienų portale "15min.lt" čia.

 
 
DAUGIABUČIŲ ATNAUJINIMO PROJEKTAMS ĮGYVENDINTI – PALANKESNĖS SĄLYGOS (2017 05 17)

Lietuvos Respublikos Vyriausybė šiandienos posėdyje pritarė projekto dėl valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti pakeitimams. Tai gyventojams sudarys palankesnes sąlygas patvirtintiems daugiabučių atnaujinimo projektams įgyvendinti.

 

Paramos teikimo schema, kai apskaičiuoto dydžio valstybės parama išmokama per kelis metus nurašant palūkanas iki 0 procentų, nepriimtina gyventojams, sudėtinga administruoti, o finansų įstaigos pagal šią schemą atsisako dalyvauti programos įgyvendinime ir finansuoti projektus.

plačiau
 
NEPASITIKĖJIMAS BENDRIJĄ GRIAUNA IŠ VIDAUS (2017 05 15)

"<...> esant pagrįstiems ir teisėtiems narių skundams gyventojai nėra situacijos įkaitai, jie visada gali teisybės ieškoti valdžios institucijose. Gavusi daugiabučių namų savininkų bendrijos skundą savivaldybė turi teisę imtis atitinkamų priemonių – sudaryti ginčo nagrinėjimo komisiją arba juos spręsti įstatymų numatyta tvarka", - taip užbaigė savo pasakojimą apie Kėdainiškių bendravimo bendrijoje ypatumus žurnalistė Kristina Mirvienė. Visą istoriją galite paskaityti naujienų portale www.rinkosaikste.lt čia.

 
 
"VILNIAUS ŠILUMOS TINKLAI" KLIENTAMS SIUNČIA PIRMĄSIAS SAVO SĄSKAITAS (2017 05 15)

Nuo gegužės 11 d. AB „Vilniaus šilumos tinklai” (VŠT) pradeda siųsti pirmąsias sąskaitas vilniečiams ir sostinėje įsikūrusioms įmonėms už balandžio mėnesį suteiktas centralizuoto šildymo bei karšto vandens tiekimo paslaugas. Bendrovė atkreipia dėmesį, kad pirmosiose sąskaitose nebus nurodyti klientų atsiskaitymo duomenys už praėjusius laikotarpius. Šią informaciją VŠT pateiks artimiausiais mėnesiais, kai bus surinkti ir kruopščiai patikrinti klientų atsiskaitymų duomenys, gauti iš anksčiau paslaugas teikusios UAB „Vilniaus energija“.

plačiau
 
KOMPENSACIJŲ RENOVACIJAI KAPŠAS TRAUKIASI (2017 05 12)

Planuodama, kad šalyje kasmet bus atnaujinama ne mažiau kaip po 500 daugiabučių, Vyriausybė nori patikslinti finansinės paramos renovacijai teikimo tvarką. Opozicijos atstovas piktinasi, kad senų namų atnaujinimui pradedant buksuoti, valdžia nemato reikalo jam skirti daugiau dėmesio ir išteklių. Daugiau apie tai skaitykite naujienų portale "Lzinios.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

 
 
NAMO GYVENTOJAI NUSTEBO, KAD SUMAŽINTI MOKESČIUS - TAIP PAPRASTA (2017 04 11)

Po 11 metų, praleistų Anglijoje, nusipirkęs butą Žaliųjų Ežerų gatvėje Rolandas Koveckis kaimynus įtikino tapti savo namo šeimininkais – įsteigė bendriją. Greitai paaiškėjo, kad taip gyventi kur kas patogiau.

 

„Tapome savo namo šeimininkais, esame pilietiški ir patys priimame sprendimus“, – džiaugiasi Žaliųjų Ežerų gatvės 5-ojo namo bendrijos pirmininkas R.Koveckis.

 

plačiau
 
NUO KOVO 30 D. VILNIEČIUS ŠILDO AB „VILNIAUS ŠILUMOS TINKLAI“: KĄ REIKIA ŽINOTI APIE ATSISKAITYMĄ (2017 04 04)

Apmokėti sąskaitas ir deklaruoti karšto vandens skaitiklių rodmenis galite SEB banko, „Swedbank“, DNB banko, „Nordea Bank“, Medicinos banko, Šiaulių banko, „Citadelė“ banko, Grigiškių kredito unijos, „Lietuvos pašto“ skyriuose, „Maxima“ parduotuvių kasose, „Perlo“ terminalų vietose, „Lietuvos spaudos“ kioskuose. Mokėjimai bus priimti pagal „Vilniaus energijos“ sąskaitos brūkšninį kodą (jis pažymėtas 2-ame sąskaitos lape), todėl atvykę į įmokų surinkimo vietą pateikite gautą sąskaitą.

 

Atsiskaityti galite ir internetu, deklaruodami rodmenis pagal įmokų / mokesčių formą SEB banko, „Swedbank“, DNB banko, „Nordea Bank“, Medicinos banko, Šiaulių banko, „Citadele“ banko, Grigiškių kredito unijos, „Viena sąskaita“ ir „Mano gilė“ internetinėse svetainėse.

 

Jeigu jūsų bute ar patalpoje yra įrengtas (-i) karšto vandens skaitiklis (-iai), kurio (-ių) rodmenys nuskaitomi nuotoliniu būdu, rodmenų deklaruoti nereikia.

 

Už kovo 30-31 dienomis ir balandžio mėnesį suteiktas šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas sąskaitą išrašys ir pateiks AB „Vilniaus šilumos tinklai“ šių metų gegužės mėnesio pradžioje. 

 

Apie galimybę naudotis AB „Vilniaus šilumos tinklai“ savitarnos svetaine bus pranešta sąskaitose už balandžio mėn. paslaugas.

 

Įmonėms ir organizacijoms

Nuo 2017 m. kovo  30 d. už šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas Vilniaus miesto įmonės, organizacijos, įstaigos, bendrijos ir kiti juridiniai asmenys gali atsiskaityti atlikdami pavedimą į VŠT įmokų surinkimo sąskaitą LT167044060008151496 (AB SEB banke).

- pagal visas neapmokėtas PVM sąskaitas faktūras, kurias išrašė UAB „Vilniaus energija“ už šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas, suteiktas iki 2017 m. kovo 29 d.;
- pagal PVM sąskaitas faktūras, kurias išrašys AB „Vilniaus šilumos tinklai“ už šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas, suteiktas po 2017 m. kovo 29 d.

plačiau
 
APIE BENDRIJOS IŠSINUOMOTĄ ŽEMĖS SKLYPĄ (2017 04 02)

Lazdynų seniūnas Vytautas Kirsnys informavo, kad daugiabučiame name Architektų g., yra įkurta 493-oji daugiabučio namo savininkų bendrija. VĮ Registrų centras duomenimis, prie namo yra suformuotas 0,6565 ha žemės sklypas, su bendrija yra sudaryta nuomos sutartis, kuria vadovaujantis bendrija jį valdo, tvarko bei administruoja. „Į minėto sklypo ribas patenka ir dalis vidinio kiemo važiuojamosios dalies, kuri veda prie darželio-mokyklos. Minėtam keliui yra numatytas servitutas, pagal kurį sklypo naudotojas – bendrija privalo leisti tik vaikų darželį aptarnaujantį transportą. <...>

Visą straipsnį apie bendrijos valdomą žemės sklypą skaitykite naujienų portale "Lrytas.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

 
 
ŽALIĄSIA ATLIEKAS DEGINTI DRAUDŽIAMA, VEŽKITE Į ATLIEKŲ PRIĖMIMO AIKŠTELES (2017 03 28)

Viešosios tvarkos skyrių šį savaitgalį jau pasiekė pirmieji pranešimai apie deginamas šakas, lapus. Todėl skyriaus pareigūnai nuo šiol skirs daugiau dėmesio teritorijoms, kuriose gali būti deginamos žaliosios atliekos ar kitos atliekos.

Pastebėję deginamus laužus, žolę, vilniečiai kviečiami apie tai iš karto informuoti Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnus telefonu (8 5) 219 7948 arba skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Žaliųjų atliekų deginimas pavojingas ne tik patiems degintojams, bet ir aplinkiniams - esant stipriam vėjui ugnis gali greitai išplisti ir tapti nebevaldoma, taip pat daroma žala gamtai.

„Tvarkymo ir švaros taisyklėse“ numatyta, kad draudžiama deginti lapus, šakas, žolę ir kitas atliekas. Šio reikalavimo nesilaikymas pagal Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 366 straipsnį užtraukia baudą iki 600 eurų.

Vilniečiai gali ir patys kompostuoti žaliąsias atliekas. Taip pat Vilniaus miesto savivaldybė primena, kad dėl žaliųjų atliekų priėmimo galima kreiptis į šias priėmimo ir tvarkymo aikšteles:

 
 
<<  ankstesnis  7   8   9   10   11   12   13   sekantis  >>