į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos, straipsniai, komentarai
SKAIDRIOS BENDRIJŲ APSKAITOS VERSLO IDĖJA KILO IŠ PROBLEMOS (2018 03 11)

Gabrielė Pastaukaitė, www.etaplius.lt

 

Pakvietęs į svečius, verslininkas Remigijus Nemira vaišina lašiniais ir duona. „Esu paprastas – kaip ir daugelis šiauliečių“, – sako jis. Būtent ši kraštiečių savybė traukia vėl ir vėl sugrįžti į Šiaulius, nors R. Nemira daugiau nei 10 metų gyvena Vilniuje. Maždaug tiek pat metų klesti ir jo verslas, prasidėjęs nuo paprasto atsitiktinumo – į rankas pakliuvusios stogdengio vizitinės kortelės.

 

plačiau
 
PATARIMAI, KAIP SUMAŽINTI SĄSKAITAS UŽ ŠILDYMĄ (2018 02 28)

Žiemai ir toliau „šiepiant šalčio dantis“ su nerimu laukiame sąskaitos už šildymą. Išlaidos už šilumos suvartojimą sudaro apie 80 procentų visų būsto energijai skirtų išlaidų. Kaip galime padidinti šilumos vartojimo efektyvumą ir sumažinti šildymo sąskaitas?

 

Plačiau apie tai - "Delfi.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

 
 
KIEK VASARIO ŠALČIAI PADIDINS SĄSKAITAS UŽ ŠILDYMĄ? (2018 02 28)

Dėl vasario mėnesį į Lietuvą atkeliavusio šalčio, daugiabučių gyventojai sulauks kiek didesnių sąskaitų už šildymą. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos duomenimis, šiuo metu šalyje didžioji dalis daugiabučių - seni ir prastos būklės, nesandarūs, tad ir suvartojamos šilumos kiekis juose - kas didesnis negu galėtų būti.


Plačiau apie tai skaitykite www.tv3.lt paskelbtame straipsnyje čia.

 
 
VILNIEČIAI KVIEČIAMI PASITIKRINTI, AR NEPERMOKA UŽ ATLIEKŲ TVARKYMĄ (2018 02 28)

Vilniaus savivaldybė skatina vilniečius pasitikrinti, ar jie nepermoka už atliekų tvarkymo paslaugas. Aiškėja, kad kai kurių Vilniaus daugiabučių gyventojams taikomi atliekų tvarkymo tarifai viršija nustatytas maksimalias ribas, o pati savivaldybė tokius daugiabučių namų administratorių ir bendrijų veiksmus gali išaiškinti tik su vilniečių pagalba.


Sausio mėnesį į savivaldybę kreipėsi Žvėryne, Elnių g. esančio daugiabučio namo gyventoja, klausdama dėl jos mokamo atliekų tvarkymo mokesčio, kuris siekia 0,44915 Eur / kv. m be PVM per mėnesį. Po to, kai savivaldybė kreipėsi į mokesčius apskaičiuojančią bendrovę, šis mokestis buvo sumažintas penkis kartus – iki 0,09 Eur/ kv. m be PVM per mėnesį.

 

„Atliekų tvarkymo mokestis negali viršyti 2016 m. gegužę Vilniaus miesto tarybos sprendimu nustatytos maksimalios ribos – 0,09 Eur / kv. m. Deja, pagal dabartinę tvarką savivaldybė neturi teisės reguliuoti dvišalių sutarčių, kurias su atliekų vežėjai. Tad konkrečius piktnaudžiavimo atvejus galime išsiaiškinti tik gyventojams patiems informavus savivaldybę. Todėl raginame gyventojus, abejojančius dėl jiems apskaičiuojamo mokesčio už atliekų tvarkymą, netylėti ir kreiptis į mus“, – Atliekų tvarkymo programos įgyvendinimo skyriaus vedėjas Valdas Juodis.

plačiau
 
NUO KO PRIKLAUSO SUVARTOTOS ŠILUMOS KIEKIS (2018 02 14)

Daugelis iš mūsų yra linkę lyginti mokesčius už atskiruose namuose sunaudotą šilumą, neatsižvelgiant į įvairius faktorius. Kiekvienas namas suvartoja skirtingą šilumos kiekį, todėl ir sąskaitos gyventojams yra skirtingos. Suvartotas šilumos kiekis priklauso ne tik nuo namo būklės (sienų, stogo šiluminės varžos, langų sandarumo ir kt.), lauko oro temperatūros, bet ir nuo namo šildymo sistemos techninės būklės, jos priežiūros, nuo vartotojų noro palaikyti tam tikrą patalpų, tiekiamo karšto vandens temperatūrą, nuo pačių gyventojų rūpestingumo bei požiūrio į bendrą ir nuosavą turtą.

 

Plačiau apie tai skaitykite www.aina.lt paskelbtame straipsnyje "Taupydami šilumą mokėsime mažiau" čia.

 
 
VILNIEČIAI MOKĖS BRANGIAU UŽ ŠIUKŠLES IR NAUJĄ ĮMONĘ? (2018 02 06)

Vilnietis daugiabučio gyventojas teigia, jog sostinės valdžia nesugeba pagrįsti viešai dalijamų pažadų, kad pavasarį įvedus naują tvarką šiukšlių išvežimo paslauga gyventojams pigs 20–30 procentų. Priešingai – tipiniame sovietiniame daugiabučiame name Savanorių prospekte gyvenantis inžinierius suskaičiavo, kad taikant naujuosius tarifus jam kasmet už šiukšlių išvežimą teks mokėti daugiau negu dabar.

 

Visą Arvydo Jockaus straipsnį, paskelbtą www.lzinios.lt, skaitykite čia.

 
 
KAIP SODROS LUBOS ATSILIEPS BENDRIJŲ PIRMININKAMS (2018 01 31)

Norėjo kaip geriau, išėjo kaip visada. Taip vertinamas Seimo sprendimas įvesti vadinamąsias „Sodros“ grindis, kai įmokos už darbuotoją mokamos nuo visos minimalios algos, nors jis tiek ir neuždirba. Verslas dejuoja, bet valdžia į jų dejones numoja ranka, girdi verslas dejuoja visada. Dejuoja ir daugiabučių bendrijų vadovai, nes sako, kad valdžia nurodinėja, kaip jiems valdyti savo privatų turtą ir už kiek samdyti jį prižiūrinčius asmenis. Bet jų argumentai irgi kaip vėjas tyruose, liko neišgirsti. Visą Astos Martišiūtės straipsnį, paskelbtą www.lrytas.lt, skaitykite čia.

 
 
ŠIUKŠLIŲ VEŽĖJO NEPASIRINKSI (2018 01 23)

Liberalų sąjūdžio pirmininko pavaduotojo Remigijaus Šimašiaus vadovaujama Vilniaus miesto savivaldybė naikina konkurenciją tarp komunalinių atliekų tvarkymo bendrovių. Nuo gegužės bus iš anksto parinktos trys įmonės, kurios galės teikti šiukšlių išvežimo paslaugas tik joms skirtose zonose, o gyventojai ir daugiabučius administruojančios bendrijos bei individualių namų savininkai neteks laisvės rinktis jiems tinkamiausią paslaugos teikėją, – jį jau parinko savivaldybė.

Daugiau apie tai Arvydo Jockaus straipsnyje, paskelbtame www.lzinios.lt čia.

 

 
 
UŽTVARAI DAUGIABUČIŲ KIEMUOSE (2018 01 20)

„Skundus dėl tokių teisėtų ar neteisėtų užtvarų, iš tiesų nagrinėja savivaldybė. Didžioji dalis tų skundų atkeliauja būtent į mūsų skyrių. Pirmiausia būtina išsiaiškinti – kam priklauso sklypas, valstybei ar savivaldybei. Jeigu valstybei, tai užtvarų statymas turi būti suderintas su savivaldybe ir Kelių policijos valdyba, o jeigu žemės sklypą nuomoja bendrija ar kitas fizinis arba juridinis asmuo, tai jis sprendžia, kaip savo valdomame sklype teisingai organizuoti eismą“, – pabrėžė G. Leperskas.

Plačiau apie tai skaitykite www.tv3.lt paskelbtame Greatos Ališauskaitės straipsnyje čia.

 
 
REMIGIJUS ŽEMAITAITIS. VILNIEČIAMS "ŠACHTININKŲ" MOKESTIS (2018 01 05)

"Vilniaus miesto savivaldybė suskubo pasigirti, kad „visų daugiabučių namų gyventojams rinkliava už atliekų tvarkymą mažės 20–30 procentų“, tačiau ji nutylėjo, kad to paties Vilniaus mikrorajono gyventojai už atliekas mokės skirtingai. Šachtines komunalinių atliekų šalinimo sistemas turinčių daugiabučių namų gyventojai mokės net trečdaliu brangiau", - rašo partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis straipsnyje, paskelbtame "Delfi.lt", visas jo mintis galite paskaityti čia.

 

 
 
1   2   3   4   sekantis  >>