į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos, straipsniai, komentarai
KAS PRIVALO MOKĖTI UŽ TERASOS REMONTĄ? (2024 03 25)

Terasa ant daugiabučio namo stogo skamba patraukliai ir prabangiai. Tačiau kartu tai nemenkas galvos skausmas, kuomet kalbame apie jos remontą ir sąskaitą už jį. 53 Kas turi mokėti už terasos remontą – visi daugiabučio namo savininkai ar tik tos terasos naudojai, kurie įsigijo būtent tokį prabangų butą, – atsako Advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ vyresnysis teisininkas Mantas Baigys

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/nekilnojamas-turtas/kas-privalo-moketi-uz-terasos-remonta-visi-daugiabucio-namo-savininkai-ar-tik-terasos-naudojai-96208157
 

 
 
AMŽINA PROBLEMA - PARKAVIMO VIETA DAUGIABUČIO KIEME, KAIP SPRĘSTI? (2024 03 29)

Automobilių parkavimo problema, ypač senos statybos daugiabučių kvartaluose – amžina problema. Vakare pastatyti mašiną kieme įprastai nėra kur. Bet kai kurie vairuotojai nusispjauna į taisykles, automobilius stato ant vejos, šaligatvių, užstato net įėjimus į daugiabučius. O kai kas sudrausmina, pasipiktinę klausia, o tai kur man statyti? Yra ir tokių kiemų, kur namo komendantais save pasiskyrę žmonės neleidžia parkuotis svetimiems, įspėja rašteliais už valytuvų ar net padangas nuleidžia. Pasitaiko ir kas namo kieme dažais ar kėde pasižymi stovėjimo vietą. Ar tai legalu?

 

Žiūrėkite daugiau: https://lnk.lt/straipsniai/visi/amzina-problema--parkavimo-vieta-daugiabucio-kieme-kaip-spresti/243517

 

plačiau
 
AR REIKIA LEIDIMŲ KASMETINIAM BUTO REMONTUI? (2023 08 25)

Vienas didžiausių galvos skausmų gyvenime – būsto remontas. Skausmą kelia ne tik darbininkų paieškos, kainos ar medžiagų paieška, bet ir teisiniai dalykai. Kokių leidimų reikia, norint atlikti kosmetinį buto remontą?

 

DAUGIAU ŽR. ČIA.

 
 
DAUGIABUTYJE SPROGO RADIATORIUS. KAS KALTAS? (2023 08 13)

Ką tik naujai susiremontavote butą. Būtų labai nesmagu, jei dabar kaimynai iš viršaus užpiltų naujai nudažytas lubas ir sienas. Vis dėlto, nuo tokių situacijų nelabai apsisaugosite. Šiandien teismai yra užversti ginčais dėl daugiabučiuose namuose vykstančių apliejimų. Dažna priežastis – kiauri radiatoriai butuose. Bet kas dėl to kaltas? Gyventojai teigia, kad tai nėra jų turtas ir kaltas namo administratorius ar bendrija, o namo administratoriai laikosi priešingos nuomonės.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/law/teisininko-komentaras-daugiabutyje-sprogo-radiatorius-kas-kaltas.d?id=94185557
 

 
 
ĮRAŠANT POKALBĮ SVARBU NEPAŽEISTI ASMENS TEISIŲ (2023 04 16)

<...> Verslo advokatų kontoros „Motieka ir Audzevičius“ intelektinės nuosavybės, technologijų ir duomenų apsaugos ekspertė Raminta Stravinskaitė „Lietuvos rytui“ teigė, kad jei pokalbio įrašas daromas asmeninei ar namų ūkio veiklai, bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR) nebus taikomas.

 

Kiti teisės aktai taip pat nereglamentuoja ir nedraudžia nei slapta, nei su pokalbio dalyvio sutikimu daryti telefono pokalbių įrašų asmeninėms reikmėms, nepažeidžiant kito asmens teisių ir laisvių. Pavyzdžiui, kai įrašas daromas norint jį dar kartą po pokalbio paklausyti ir užsirašyti reikšmingą informaciją.

 

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/svietimas/2023/05/06/news/sokiruojantis-etikos-mokytojo-elgesys-galimai-smurtavo-pries-mokini-ir-pamokoje-trauke-neaiskius-miltelius-26950315

 
 
STATYBOS LEIDIMAS - AR PRIVALOMAS ATLIEKANT IŠORĖS PAPRASTĄJĮ REMONTĄ

Neretai senesnės statybos daugiabučių namų išorinis vaizdas neatrodo patraukliai. Gyventojai, manydami, kad su savo nuosavybe galima elgtis pačių nuožiūra, nusprendžia patobulinti namą ir, pavyzdžiui, įstiklinti balkoną ar perdažyti jo išorę. Tačiau yra atvejų, kai net ir atliekant paprastąjį daugiabučio gyvenamojo namo išorės remontą reikia turėti atitinkamus dokumentus. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) informuoja, kuriais atvejais planuojant daugiabučio gyvenamojo namo išorės paprastąjį remontą būtina iš savivaldybės administracijos gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD). 

 

Plačiau:

https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kuriais-atvejais-privalomas-statybos-leidimas-norint-atlikti-daugiabucio-gyvenamojo-namo-isores-paprastaji-remonta

 

 
 
PASIKEITĖTE NAMUOSE ŠILDYMO BŪDĄ? BŪTINA SUTVARKYTI TAM TIKRUS DOKUMENTUS

Dokumentus, patvirtinančius šildymo būdo pakeitimo faktą, Nekilnojamojo turto kadastrą tvarkančiam Registrų centrui galima pateikti per informacinę sistemą „Infostatyba“, el. paštu, paštu ar atvykus asmeniškai į vieną iš Registrų centro klientų aptarnavimo padalinių.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/bustas/patarimai/ka-daryti-jei-namuose-pasikeitete-sildymo-buda-butina-sutvarkyti-tam-tikrus-dokumentus.d?id=91238257
 

 
 
KUR PRASIDEDA IR BAIGIASI DAUGIABUČIO NAMO PATALPŲ SAVININKŲ AR NAUDOTOJŲ ATSAKOMYBĖ? (2022 03 25)

Nuosavo nekilnojamojo turto nuosavybė paprastai asocijuojasi su sprendimų priėmimo ir saviraiškos laisve.Britų teisininkas ir politikas EdwardasCoke’assavo garsiajame ir dažnai cituojamame sprendime dar 1604 metais įtvirtino mintį, kad kiekvieno žmogaus namai yra jo tvirtovė. O jeigu namai – daugiabutis?


Daugiabučio namo gyventojui asmeninės nuosavybėsteise gali priklausyti vienas ar keli objektai daugiabučiame name. Tai gali būti butas, sandėliukas, garažas ar palėpė. Patalpų savininkas turi teisę savo nuožiūravaldyti ir naudoti savo nuosavybęnieko netrukdomas, nepažeisdamas įstatymų ir kitų asmenų teisių bei teisėtų interesų. Su šios nuosavybės teisių išlygos ignoravimu dažnai susiduriadaugiabučių pastatų administratoriai, kai daugiabučiame gyvenamajame name atsitinka avarija ar kyla kitokia grėsmė bendro turto būklei.

 

Kokias teises turi kiekvienas daugiabučio namo patalpų savininkas ir kur prasideda ir baigiasi jo atsakomybė?

 

Plačiau skaitykite www.gargzdai.lt čia.

 
 
AR DAUGIABUČIO KIEMĄ FILMUOJANTIS KAIMYNAS NEPAŽEIDŽIA ĮSTATYMO

"...fiziniam asmeniui, tvarkančiam vaizdo duomenis asmeniniais tikslais, Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (toliau – BDAR) nėra taikomas, tačiau tais atvejais, kai vaizdo stebėjimo įrenginiais fiksuojama tokiam fiziniam asmeniui nepriklausanti teritorija (arba ne tik jam priklausantis teritorija) ar patalpos, tokiam vaizdo stebėjimui BDAR būtų taikomas."

Plačiau skaitykite čia.

 
 
AR BENDRIJA ATSAKINGA UŽ PALIEKAMAS ATLIEKAS PRIE KONTEINERIŲ? (2022 01 18)

Uostamiestyje per metus patylomis atsiranda kelios dešimtys nelegalių sąvartynų. Į krūvas šiukšlės kraunamos ne tik miesto pakraščiuose, bet net ir Klaipėdos senamiestyje. Kas mokės už nelegaliai sukrautų atliekų išvežimą? Šis klausimas pakurstė rimtas diskusijas tarp valdininkų, teisininkų ir pačių gyventojų.

 

Dėl nuobaudos – į teismą

 

Klaipėdos ir Vilniaus savivaldybės buvo vienintelės šalyje pasitvirtinusios tvarką, pagal kurią nelegaliai šalia konteinerių sukrautų atliekų išgabenimu turi pasirūpinti daugiabučius namus administruojančios įmonės arba bendrijos.

Tačiau kyla klausimas – kodėl už svetimas šiukšles turi mokėti niekuo dėti gyventojai?

 

Plačiau - m.klaipeda.diena.lt čia.

 
 
1   2   3   4   10  sekantis  >>