į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos, straipsniai, komentarai
STATYBOS LEIDIMAS - AR PRIVALOMAS ATLIEKANT IŠORĖS PAPRASTĄJĮ REMONTĄ

Neretai senesnės statybos daugiabučių namų išorinis vaizdas neatrodo patraukliai. Gyventojai, manydami, kad su savo nuosavybe galima elgtis pačių nuožiūra, nusprendžia patobulinti namą ir, pavyzdžiui, įstiklinti balkoną ar perdažyti jo išorę. Tačiau yra atvejų, kai net ir atliekant paprastąjį daugiabučio gyvenamojo namo išorės remontą reikia turėti atitinkamus dokumentus. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) informuoja, kuriais atvejais planuojant daugiabučio gyvenamojo namo išorės paprastąjį remontą būtina iš savivaldybės administracijos gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD). 

 

Plačiau:

https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/kuriais-atvejais-privalomas-statybos-leidimas-norint-atlikti-daugiabucio-gyvenamojo-namo-isores-paprastaji-remonta

 

 
 
PASIKEITĖTE NAMUOSE ŠILDYMO BŪDĄ? BŪTINA SUTVARKYTI TAM TIKRUS DOKUMENTUS

Dokumentus, patvirtinančius šildymo būdo pakeitimo faktą, Nekilnojamojo turto kadastrą tvarkančiam Registrų centrui galima pateikti per informacinę sistemą „Infostatyba“, el. paštu, paštu ar atvykus asmeniškai į vieną iš Registrų centro klientų aptarnavimo padalinių.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/bustas/patarimai/ka-daryti-jei-namuose-pasikeitete-sildymo-buda-butina-sutvarkyti-tam-tikrus-dokumentus.d?id=91238257
 

 
 
KUR PRASIDEDA IR BAIGIASI DAUGIABUČIO NAMO PATALPŲ SAVININKŲ AR NAUDOTOJŲ ATSAKOMYBĖ? (2022 03 25)

Nuosavo nekilnojamojo turto nuosavybė paprastai asocijuojasi su sprendimų priėmimo ir saviraiškos laisve.Britų teisininkas ir politikas EdwardasCoke’assavo garsiajame ir dažnai cituojamame sprendime dar 1604 metais įtvirtino mintį, kad kiekvieno žmogaus namai yra jo tvirtovė. O jeigu namai – daugiabutis?


Daugiabučio namo gyventojui asmeninės nuosavybėsteise gali priklausyti vienas ar keli objektai daugiabučiame name. Tai gali būti butas, sandėliukas, garažas ar palėpė. Patalpų savininkas turi teisę savo nuožiūravaldyti ir naudoti savo nuosavybęnieko netrukdomas, nepažeisdamas įstatymų ir kitų asmenų teisių bei teisėtų interesų. Su šios nuosavybės teisių išlygos ignoravimu dažnai susiduriadaugiabučių pastatų administratoriai, kai daugiabučiame gyvenamajame name atsitinka avarija ar kyla kitokia grėsmė bendro turto būklei.

 

Kokias teises turi kiekvienas daugiabučio namo patalpų savininkas ir kur prasideda ir baigiasi jo atsakomybė?

 

Plačiau skaitykite www.gargzdai.lt čia.

 
 
AR DAUGIABUČIO KIEMĄ FILMUOJANTIS KAIMYNAS NEPAŽEIDŽIA ĮSTATYMO

"...fiziniam asmeniui, tvarkančiam vaizdo duomenis asmeniniais tikslais, Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (toliau – BDAR) nėra taikomas, tačiau tais atvejais, kai vaizdo stebėjimo įrenginiais fiksuojama tokiam fiziniam asmeniui nepriklausanti teritorija (arba ne tik jam priklausantis teritorija) ar patalpos, tokiam vaizdo stebėjimui BDAR būtų taikomas."

Plačiau skaitykite čia.

 
 
AR BENDRIJA ATSAKINGA UŽ PALIEKAMAS ATLIEKAS PRIE KONTEINERIŲ? (2022 01 18)

Uostamiestyje per metus patylomis atsiranda kelios dešimtys nelegalių sąvartynų. Į krūvas šiukšlės kraunamos ne tik miesto pakraščiuose, bet net ir Klaipėdos senamiestyje. Kas mokės už nelegaliai sukrautų atliekų išvežimą? Šis klausimas pakurstė rimtas diskusijas tarp valdininkų, teisininkų ir pačių gyventojų.

 

Dėl nuobaudos – į teismą

 

Klaipėdos ir Vilniaus savivaldybės buvo vienintelės šalyje pasitvirtinusios tvarką, pagal kurią nelegaliai šalia konteinerių sukrautų atliekų išgabenimu turi pasirūpinti daugiabučius namus administruojančios įmonės arba bendrijos.

Tačiau kyla klausimas – kodėl už svetimas šiukšles turi mokėti niekuo dėti gyventojai?

 

Plačiau - m.klaipeda.diena.lt čia.

 
 
PERSTIKLINAU BALKONĄ, BET KAIMYNAI ĮSKUNDĖ, KAS GRESIA? (2021 09 14)

Balkono įstiklinimas mieste esančiame daugiabučiame name priskiriamas paprastojo remonto darbams keičiant pastato išvaizdą. Vadinasi, šiems darbams projektas ir statybą leidžiantis dokumentas (SLD) yra privalomi.Svarbu žinoti ir tai, kad stiklinant balkonus privaloma gauti butų ir kitų patalpų savininkų daugumos sutikimą, įformintą protokolu.


Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/kvadratinis-metras/nekilnojamasis-turtas/busto-abc-perstiklinau-balkona-bet-iskunde-kaimynai-kas-gresia-973-1556124?copied

 
 
KAI GRIOVĖ ATRAMINĘ SIENĄ... (2021 08 24)

Vidinė laikančioji siena – vertikali statinio vidinė konstrukcija, atskirianti vieną patalpą nuo kitos ir laikanti kitų statinio konstrukcijų svorį.

 

„Laikančiųjų sienų pertvarkymas daugiabučiame name, nekeičiant pastato išorės matmenų, yra priskiriamas statinio kapitalinio remonto darbams. Ją daugiabučiame name griauti galima turint 50 proc.+1 namo kaimynų sutikimą ir statinio kapitalinio remonto projektą bei atlikus šio projekto ekspertizę (neypatingojo statinio – kai SLD neprivalomas, ypatingojo statinio – visada)“, – komentavo inspekcijos atstovė.

 

Visas straipsnis - www.m.kaunodiena.lt čia.

 
 
ELEKTROS ENERGIJOS TIEKĖJŲ PASIRINKIMAS. INFORMACIJA DAUGIABUČIŲ SAVININKAMS (2021 08 19)

<...> elektros energijos tiekėją gyventojai renkasi individualiai, pagal savo poreikius, bet kas tuomet yra atsakingas už elektros energijos tiekėjo pasirinkimą bendrojo naudojimo patalpoms? Šiuo atveju tiekėją išrinkti turėtų namą administruojanti įmonė, kuri gali nuspręsti pati arba skelbti konkursą. Tačiau tuo gyventojams kol kas rūpintis nereikia, nes tiekėjus bendrosioms daugiabučių namų patalpoms reikės rinktis tik trečiajame elektros energijos liberalizacijos etape, kuris vyks kitais metais.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/partnerio-turinys/renkames-elektros-tiekeja/daugiabuciu-gyventoju-elektros-energijos-tiekejo-pasirinkimas-dazniausi-klausimai-ir-specialistu-atsakymai.d?id=87972587

 
 
NORIU PERDAŽYTI BALKONO SIENĄ. AR REIKIA GAUTI KAIMYNŲ SUTIKIMĄ? (2021 07 13)

<...> teigtina kad:

– daugiabučio namo balkono sienos (fasado elemento) dažymas, keičiant spalvą, būtų pastato išorės išvaizdos keitimas;

– pastato fasado apdailos darbai priskiriami statinio paprastajam remontui;

– sprendimai dėl daugiabučio namo išorės išvaizdos keitimo, atliekant statinio paprastojo remonto darbus, priimami CK 4.85 straipsnyje nustatyta tvarka bendraturčių daugumos sprendimu. Sprendimas įforminamas susirinkimo arba atliktos apklausos raštu protokolu;

– SLD atlikti statinio paprastąjį remontą, kai keičiama daugiabučio namo išvaizda, būtų privalomas tik tokiu atveju, jei daugiabutis namas būtų bent vienoje iš šių teritorijų: mieste, konservacinės apsaugos prioriteto ar kompleksinėje saugomoje teritorijoje, kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje. SLD gauti turi būti parengtas paprastojo remonto aprašas.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/kvadratinis-metras/nekilnojamasis-turtas/busto-abc-noriu-perdazyti-balkono-siena-ar-reikia-gauti-kaimynu-sutikima-973-1533870?copied

 
 
KĄ DARYTI, KAI DINGSTA ELEKTRA AR DUJOS? (2021 07 09)

Dažnai galvojama, kad šiais klausimais reikia susisiekti su savo elektros ar gamtinių dujų tiekėju, iš kurio kas mėnesį yra gaunama sąskaita už suvartotą energiją, tačiau dingus elektros ar dujų tiekimui, reikėtų kreiptis į skirstymo operatorių – ESO.
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/energetika/paaiskino-ka-daryti-kai-dingsta-elektra-ar-dujos.d?id=87658775
 

 
 
1   2   3   4   10  sekantis  >>