į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos, straipsniai, komentarai
PAAIŠKINO, KUO SKIRIASI DAUGIABUČIŲ PRIEŽIŪROS BŪDAI ĮSTEIGUS BENDRIJĄ (2021 02 04)

Daugiabučių savininkai vis dažniau buriasi į bendrijas ir su namo priežiūra susijusius klausimus imasi tvarkyti patys, tačiau dalis gyventojų vis dar abejoja, ar bendrija atneštų jiems naudos. Ekspertai sutaria – žmonėms trūksta žinių, kas yra daugiabučių bendrijos, kaip jos veikia, kokius klausimus sprendžia ir kaip valdomi jų finansai. Be to, sunkumų kyla, kai savininkai yra abejingi ir nedalyvauja bendrijų veikloje, kai nesidomi ir nežino savo, kaip savininko, teisių ir pareigų.

 

Skaitykite daugiau:

https://www.delfi.lt/bustas/patarimai/paaiskino-kuo-skiriasi-daugiabuciu-prieziuros-budai-steigti-bendrija-ar-samdyti-administratoriu.d?id=86362803

 
 
TEISINIS STATUSAS NEĮREGISTRUOTAS - KĄ TAI REIŠKIA? (2021 02 01)

Registrų centro išduotame elektroniniame sertifiluotame išraše (ESI), be kitų įrašų, bendrijų pirmininkai mato ir tai, kad bendrijos teisinis statusas neįregistruotas, ir dažnai klausia, ką tai reiškia. Patekiame Registrų centro paaiškinimą: Įrašas "Teisinis statusas neįregistruotas" reiškia, kad juridinis asmuo nėra likviduojamas, reorganizuojamas, jam neiškelta bankroto byla ar kita. Jeigu teisinis statusas yra įregistruotas, grafoje "Teisinis statusas" yra atitinkamas įrašas: "Likviduojamas", "Likviduojamas dėl bankroto", "Reorganizuojamas", "Bankrutuojantis" ar kita pagal Juridinių asmenų registro nuostatų 18.19 papunktį."

 
 
BUTO REMONTAS: KADA IR Į KĄ TURIU KREIPTIS DĖL LEIDIMO? (2020 06 02)

Ar atliekant remontą reikia informuoti savivaldybę? Kodėl? O jei tiesiog noriu pasikeisti tapetus, taip pat turiu kreiptis į valdžią? To 15min „Būsto ABC“ paklausė Vilniaus miesto savivaldybės.

Atsakymus skaitykite naujienų portale "15min.lt" čia.

 
 
KARANTINO SĄLYGOS PASKUBINO ELEKTRONINIO BALSAVIMO DIEGIMĄ (2020 04 29)

Plečiantis technologijų galimybėms ir didėjant poreikiui kuo plačiau įvairiose srityse naudotis elektroninėmis priemonėmis, daugiabučių namų ir kitų pastatų savininkų bendrijose labiausiai aktualus – greitas ir patogus elektroninis balsavimas. Tokios galimybės ypač pageidauja keliaujantys ir daug savo reikalų internetu sprendžiantys žmonės, o karantino sąlygomis, kai ir namuose esantys negali susiburti, elektroninis balsavimas tapo dar labiau trokštamu įrankiu.

 

Buhalterinės apskaitos, konsultavimo ir kitos praktinės pagalbos paslaugas bendrijoms visoje šalyje teikianti bendrovė „Skaidri apskaitos sistema“ balandžio pabaigoje savo klientams pranešė, kad elektroninėje informacinėje sistemoje „Dnsb.eu“ elektroninio balsavimo programa jau veikia.

 

Plačiau žr. čia.

 
 
KAIP KARANTINO SĄLYGOMIS PRIIMTI SPRENDIMUS BENDRIJOSE (2020 03 23)

Pranešus, kad koronaviruso protrūkis pasaulyje jau yra pandemija ir paskelbus šalyje karantiną, daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų bendrijų pirmininkams kyla klausimų ir abejonių dėl sprendimų priėmimo organizavimo. Iki kovo mėnesio pabaigos bendrijose turėtų įvykti visuotiniai ataskaitiniai susirinkimai, daug kas planavo juos organizuoti būtent dabar, kovo antroje pusėje, kai kurie jau yra paskelbę apie šaukiamus susirinkimus.

 

„Daugiabučiuose namuose gyvena ypač daug vyresnio amžiaus žmonių, rūpindamiesi jų ir visų kitų gyventojų sveikata, taip pat vadovaudamiesi Vyriausybės sprendimu drausti visus renginius ir susibūrimus, bendrijų pirmininkai turėtų atšaukti (nukelti) susirinkimus“, – sako UAB „Skaidri apskaitos sistema“ direktorius Remigijus Nemira.

 

Daugiau nei 10 metų buhalterinės apskaitos ir konsultacijų paslaugas bendrijoms teikiančios bendrovės vadovas priduria, kad nereikėtų pamiršti ir kitų alternatyvų – galimybės organizuoti balsavimą raštu ir galimybės iš anksto raštu pareikšti nuomonę susirinkimo darbotvarkės klausimais.

plačiau
 
NUO 2020 M. VILNIEČIAI UŽ ATLIEKAS MOKĖS PAGAL JŲ SVORĮ (2019 09 11)

Šiandien sostinės taryba patvirtino naujas atliekų tvarkymo kainas, kurios įsigalios nuo kitų metų sausio 1 d. Vilniaus mieste. Pagrindinė naujovė – nuo 2020 m. už atliekas bus mokama pagal faktiškai išmestų atliekų kiekį: individualių konteinerių naudotojams sudaroma galimybė kintamąją dvinarės vietinės rinkliavos dalį mokėti pagal faktiškai atiduotų, neišrūšiuotų mišrių komunalinių atliekų svorį. Tikimasi, kad dėl šio sprendimo palaipsniui nebeliks „atliekų turizmo“ ir nelegalaus šiukšlinimo.

 

Gera žinia – nebus apmokestinami sodo paskirties žemės sklypai, kuriuose nėra jokių pastatų, garažai individualių namų valdose, automobilių statymo vietos daugiabučiuose pastatuose ir kitose panašiose vietose. Dėl tokių pakeitimų mažėja rinkliava pagal apmokestinamų visų Vilniuje esančių NT objektų plotą, nuo dabartinių 39,8 mln. kv. m iki 34,6 mln. kv. m.

 

Bus sveriami ir daugiabučių namų bendro naudojimo konteineriai. Rinkliavos dydis bus apskaičiuojamas pagal objekto bendrąjį plotą, tačiau jei gyventojų dauguma ims ir nuspręs, kad renkasi kitokį rinkliavos kintamosios dalies paskirstymo būdą, bus sudaromos sąlygos ją paskirstyti pasirinktu būdu.

plačiau
 
VYRIAUSYBĖJE – SIŪLYMAS VILNIUJE DARYTI BANDOMĄJĮ PROJEKTĄ, KURIUO BENDRIJOS BŪTŲ ATSAKINGOS UŽ RŪKANČIUOSIUS BALKONUOSE (2019 07 31)

Vyriausybė trečiadienį turėjo svarstyti išvadas Seimui dėl įstatymo projekto, kuriuo siūloma uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose ir terasose, jeigu bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui, tačiau klausimą iš posėdžio perkėlė į pasitarimą. Jame buvo pasiūlyta idėja padaryti bandomąjį projektą Vilniuje, kai namo bendrijos pačios būtų atsakingos už rūkančiuosius daugiabučių balkonuose.

 

Skaityti daugiau: https://madeinvilnius.lt čia.

 

Papildomai žr. čia.

 
 
KAUNE SKILĘS NAMAS STABILIZUOTAS, SIEKS GRIEŽTESNĖS STATYBŲ KONTROLĖS (2019 07 29)

<...> 

Bendrovė ketina inicijuoti būsto administratorių kreipimąsi į Aplinkos ministeriją. Siekiama numatyti griežtesnę savininkų atsakomybę už savavališkas statybas ir taip apsaugoti bendrasavininkus, kurie dažnai kaimynų savivalės padarinius bendram turtui turi dengti savo lėšomis. <...>

 

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt čia.

 
 
AISTROS DĖL AUTOMOBILIŲ AIKŠTELĖS (2019 05 23)

Naujai automobilių stovėjimo aikštelei daugiabučio kieme įrengti renkami 120 eurų įplieskė nesantaikos ugnį tarp daug metų šalia gyvenančių kaimynų. Trečdalis Panevėžio Tulpių gatvės 20-ojo daugiabučio gyventojų ėmėsi žygių, kai bendrija nusprendė rinkti lėšas ir prie namo įrengti vietas automobiliams. Gali būti, jog tokių konfliktų gali netrukus pasipilti ir daugiau – mat Panevėžyje sparčiai daugėjant transporto priemonių, daugiabučių bendrijos imasi plėsti vietas joms statyti. Tulpių g. kvartale jau seniai vyksta automobilininkų grumtynės dėl laisvos vietos kuo arčiau namų.

 

Skaitykite daugiau:

https://naujienos.alfa.lt/leidinys/sekunde/aistros-del-automobiliu-aiksteles/

 
 
NAUDODAMI DUJŲ BALIONĄ DAUGIABUTYJE DAROTE PAŽEIDIMĄ: TEKS IEŠKOTI KUO JĮ PAKEISTI (2019 05 21)

Energetikos ministerija ruošia pokyčius gyventojams, kurie gyvendami daugiabučiuose namuose naudoja suskystintų naftos dujų balionus. Darydami tai gyventojai pažeidžia įstatymą, tačiau kai kuriais atvejai kitų alternatyvų jie net ir neturi.

 

Skaitykite daugiau:

https://www.delfi.lt/verslas/energetika/naudodami-duju-baliona-daugiabutyje-darote-pazeidima-teks-ieskoti-kuo-ji-pakeisti.d?id=81234951

 
 
<<  ankstesnis  1   2   3   4   5   10  sekantis  >>