į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos, straipsniai, komentarai
AR REIKIA LEIDIMŲ DAUGIABUTYJE ĮRENGIANT KONDICIONIERIŲ (2021 07 08)

Karštos vasaros dienomis daugiabučiuose namuose saulė dažnai prišildo tiek, kad net ir visų kambarių vėdinimas nepadeda, todėl kai kurie gyventojai savo butuose linkę įsirengti kondicionierius. Tačiau kondicionieriaus įrengimui dažnai reikalingas statybą leidžiantis dokumentas (SLD). Visą straipsnį skaitykite čia.

 
 
PAPILDOMAS SANITARINIS MAZGAS - AR REIKIA PROJEKTO IR LEIDIMO (2021 05 10)

<...> Vonios ir tualeto patalpose galima keisti sanitarinių prietaisų tipus ir vietas su sąlyga, kad šių prietaisų prijungimo vietos tilptų tarp šių patalpų ribų, o prietaisų nuotakai iki esamų stovų būtų klojami virš perdangos lygio. Jei nėra galimybių įrengti naujai projektuojamų vonios ir tualeto patalpų virš kituose aukštuose esančių šios paskirties patalpų (tarp jų ribų), leidžiama jas įrengti virš kitos paskirties patalpų, užtikrinant vandens ir nuotekų nepratekamumą, mikrobinės taršos išvengimą, nepadidinant esamo triukšmo lygio ir nepabloginant kvapų, jei šių prietaisų nuotakai klojami virš perdangos ir prijungiami prie esamų stovų. <...>

 

Skaitykite daugiau:

https://www.15min.lt/verslas/naujiena/kvadratinis-metras/nekilnojamasis-turtas/ar-reikalingas-projektas-ir-leidimas-norint-savo-bute-isirengti-papildoma-sanitarini-mazga-973-1500808?copied

 
 
KOKIAIS ATVEJAIS DARBAI LAIKYTINI REMONTU, O KADA REKONSTRUKCIJA (2021 05 04)

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos neretai teiraujamasi, kaip atskirti, ar planuojamas remontas vadintinas paprastuoju ar kapitaliniu remontu? O gal tai statinio rekonstrukcija? Greta šių klausimų pateikiamas ir vienas iš svarbiausių statytojus dominančių klausimų: kokiais atvejais privaloma gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD)?

Skaitykite daugiau:

https://www.lrytas.lt/bustas/nekilnojamasis-turtas/2021/05/04/news/inspektoriai-paaiskino-kokiais-atvejais-darbai-laikytini-remontu-o-kada-rekonstrukcija-19235924/

 

 
 
KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI APIE STATINIO PRIEŽIŪRĄ PO STATYBOS UŽBAIGIMO (2021 03 14)

Statinio priežiūra – Statybos įstatymo ir kitų teisės aktų nustatytų techninių, organizacinių ir viešojo administravimo priemonių visuma vykdant statinio techninę priežiūrą ir statinio naudojimo priežiūrą. Nustatyta tvarka organizuoti ir (ar) atlikti pabaigto statyti ir naudojamo statinio techninę priežiūrą yra šio statinio naudotojų pareiga. Daugiabučio gyvenamojo namo techninę priežiūrą organizuoja namo bendrojo naudojimo objektų valdytojas (namo administratorius arba bendrija) paskirdamas techninį prižiūrėtoją. Statinio techninis prižiūrėtojas, atlikdamas konkretaus statinio techninę priežiūrą, vykdo organizacines ir technines priemones statinio techninei būklei palaikyti, kad būtų užtikrinti Reglamente (ES) Nr. 305/2011 nustatyti esminiai statinių reikalavimai per ekonomiškai pagrįstą statinio naudojimo trukmę.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/kvadratinis-metras/nekilnojamasis-turtas/statybos-inspekcija-atsako-ka-reiketu-zinoti-apie-statinio-prieziura-po-statybos-uzbaigimo-973-1469386?copied

 
 
DNSB GAUNA KOMERCINĖS VEIKLOS PAJAMŲ NAUDODAMA DAUGIABUČIO RŪSĮ (2021 02 25)

DNSB yra pelno nesiekiantis vienetas ir gauto pelno neturi teisės skirstyti savo steigėjams arba dalyviams. DNSB steigėjams pinigais ar natūra išmokėtos pelno sumos apmokestinamos GPM kaip pajamos ir tokios išmokos gali būti laikomos gauto pelno paskirstymu, dėl kurio gali būti prarandamas pelno nesiekiančio asmens statusas. Toks pelno panaudojimas nebūtų laikomas panaudojimu visuomenei naudingiems tikslams ir būtų apmokestinamas PVM. Visą paaiškinimą skaitykite www.mokesciu-sufleris čia.

 
 
PAAIŠKINO, KUO SKIRIASI DAUGIABUČIŲ PRIEŽIŪROS BŪDAI ĮSTEIGUS BENDRIJĄ (2021 02 04)

Daugiabučių savininkai vis dažniau buriasi į bendrijas ir su namo priežiūra susijusius klausimus imasi tvarkyti patys, tačiau dalis gyventojų vis dar abejoja, ar bendrija atneštų jiems naudos. Ekspertai sutaria – žmonėms trūksta žinių, kas yra daugiabučių bendrijos, kaip jos veikia, kokius klausimus sprendžia ir kaip valdomi jų finansai. Be to, sunkumų kyla, kai savininkai yra abejingi ir nedalyvauja bendrijų veikloje, kai nesidomi ir nežino savo, kaip savininko, teisių ir pareigų.

 

Skaitykite daugiau:

https://www.delfi.lt/bustas/patarimai/paaiskino-kuo-skiriasi-daugiabuciu-prieziuros-budai-steigti-bendrija-ar-samdyti-administratoriu.d?id=86362803

 
 
TEISINIS STATUSAS NEĮREGISTRUOTAS - KĄ TAI REIŠKIA? (2021 02 01)

Registrų centro išduotame elektroniniame sertifiluotame išraše (ESI), be kitų įrašų, bendrijų pirmininkai mato ir tai, kad bendrijos teisinis statusas neįregistruotas, ir dažnai klausia, ką tai reiškia. Patekiame Registrų centro paaiškinimą: Įrašas "Teisinis statusas neįregistruotas" reiškia, kad juridinis asmuo nėra likviduojamas, reorganizuojamas, jam neiškelta bankroto byla ar kita. Jeigu teisinis statusas yra įregistruotas, grafoje "Teisinis statusas" yra atitinkamas įrašas: "Likviduojamas", "Likviduojamas dėl bankroto", "Reorganizuojamas", "Bankrutuojantis" ar kita pagal Juridinių asmenų registro nuostatų 18.19 papunktį."

 
 
BUTO REMONTAS: KADA IR Į KĄ TURIU KREIPTIS DĖL LEIDIMO? (2020 06 02)

Ar atliekant remontą reikia informuoti savivaldybę? Kodėl? O jei tiesiog noriu pasikeisti tapetus, taip pat turiu kreiptis į valdžią? To 15min „Būsto ABC“ paklausė Vilniaus miesto savivaldybės.

Atsakymus skaitykite naujienų portale "15min.lt" čia.

 
 
KARANTINO SĄLYGOS PASKUBINO ELEKTRONINIO BALSAVIMO DIEGIMĄ (2020 04 29)

Plečiantis technologijų galimybėms ir didėjant poreikiui kuo plačiau įvairiose srityse naudotis elektroninėmis priemonėmis, daugiabučių namų ir kitų pastatų savininkų bendrijose labiausiai aktualus – greitas ir patogus elektroninis balsavimas. Tokios galimybės ypač pageidauja keliaujantys ir daug savo reikalų internetu sprendžiantys žmonės, o karantino sąlygomis, kai ir namuose esantys negali susiburti, elektroninis balsavimas tapo dar labiau trokštamu įrankiu.

 

Buhalterinės apskaitos, konsultavimo ir kitos praktinės pagalbos paslaugas bendrijoms visoje šalyje teikianti bendrovė „Skaidri apskaitos sistema“ balandžio pabaigoje savo klientams pranešė, kad elektroninėje informacinėje sistemoje „Dnsb.eu“ elektroninio balsavimo programa jau veikia.

 

Plačiau žr. čia.

 
 
KAIP KARANTINO SĄLYGOMIS PRIIMTI SPRENDIMUS BENDRIJOSE (2020 03 23)

Pranešus, kad koronaviruso protrūkis pasaulyje jau yra pandemija ir paskelbus šalyje karantiną, daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų bendrijų pirmininkams kyla klausimų ir abejonių dėl sprendimų priėmimo organizavimo. Iki kovo mėnesio pabaigos bendrijose turėtų įvykti visuotiniai ataskaitiniai susirinkimai, daug kas planavo juos organizuoti būtent dabar, kovo antroje pusėje, kai kurie jau yra paskelbę apie šaukiamus susirinkimus.

 

„Daugiabučiuose namuose gyvena ypač daug vyresnio amžiaus žmonių, rūpindamiesi jų ir visų kitų gyventojų sveikata, taip pat vadovaudamiesi Vyriausybės sprendimu drausti visus renginius ir susibūrimus, bendrijų pirmininkai turėtų atšaukti (nukelti) susirinkimus“, – sako UAB „Skaidri apskaitos sistema“ direktorius Remigijus Nemira.

 

Daugiau nei 10 metų buhalterinės apskaitos ir konsultacijų paslaugas bendrijoms teikiančios bendrovės vadovas priduria, kad nereikėtų pamiršti ir kitų alternatyvų – galimybės organizuoti balsavimą raštu ir galimybės iš anksto raštu pareikšti nuomonę susirinkimo darbotvarkės klausimais.

plačiau
 
<<  ankstesnis  1   2   3   4   5   10  sekantis  >>