į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos, straipsniai, komentarai
VILNIUJE - KASDIEN PO NAUJĄ INICIATYVĄ STEIGTI BENDRIJĄ (2016 09 06)

Vilniaus miesto savivaldybei rugpjūčio 18 dieną paskelbus apie išplėstą pagalbą daugiabučių gyvenamųjų namų savininkams steigiant bendrijas, sostinės gyventojai sureagavo aktyviai – per pirmas 10 dienų nemokamai konsultuotis registravosi 10 bendrijų steigimo iniciatorių, maždaug dar tiek teiravosi, kaip ši pagalba yra teikiama ir galbūt registruosis vėliau.

 

„Kokybės kartelė daugiabučių namų administravimui kyla vis aukščiau. Žmonės nori ne tik gauti tinkamas paslaugas, bet ir aiškiai žinoti, kiek ir už ką moka, nori patys planuoti ir kontroliuoti savo išlaidas ir mažinti mokesčius. Didelis susidomėjimas bendrijų steigimu patvirtina ir tai, kad savivaldybės pagalba iš tiesų reikalinga“, – sako konsultacijų projekto vadovė Gintarė Janiškienė.

plačiau
 
KOMISIJA ĮPAREIGOJO IKI SPALIO 10 D. ANULIUOTI NETEISĖTAS NEPRIEMOKAS VARTOTOJAMS (2016 08 30)

Komisija konstatavo, kad UAB „Vilniaus energija“ ir UAB „Litesko“ 2016 m. liepos mėn. sąskaitose vartotojams nurodytos nepriemokos už normatyvus viršijusį šilumos kiekį karšto vandens temperatūrai palaikyti (cirkuliacijai) 2010 m. gegužės–2015 m. gegužės (birželio) mėn. laikotarpiu yra neteisėtos ir įpareigojo jas anuliuoti iki 2016 m. spalio 10 d.

 

Tiems vartotojams, kurie sąskaitas jau apmokėjo, UAB „Vilniaus energija“ ir UAB „Litesko“ turės grąžinti sumokėtas sumas arba atitinkamai sumažinti būsimų laikotarpių mokėjimus už paslaugas.

plačiau
 
DIDINA DAUGIABUČIŲ RENOVACIJOS APIMTIS (2016 08 29)

Didinant renovacijos apimtis jos reikiamam finansavimui užtikrinti Aplinkos ir Finansų ministerijos rugsėjį numato įsteigti specialų fondą „Jessica III“ panaudojant 2014-2020 m. ES paramą. Pradėdama šį naująjį renovacijos Lietuvoje etapą, Aplinkos ministerija jau dabar kviečia norinčiuosius modernizuoti senus daugiabučius teikti savo savivaldybėms paraiškas rengti investicijų planus jiems atnaujinti.

plačiau
 
KOMISIJOS POZICIJA: VARTOTOJAI NESKOLINGI UAB „VILNIAUS ENERGIJA“ IR UAB „LITESKO" (2016 08 25)

Valstybinė kainų ir energetiko kontrolės komisija, įvertinusi situaciją ir tai, kad vartotojai turi apmokėti sąskaitas iki mėnesio pabaigos, laikosi pozicijos, kad UAB „Vilniaus energija“ ir UAB „Litesko“ sąskaitose nurodytos nepriemokos už normatyvus viršijusį šilumos kiekį karšto vandens temperatūrai palaikyti (cirkuliacijai) 2010 m. gegužės–2015 m. gegužės mėn. laikotarpiu yra neteisėtos. Todėl vartotojai nėra skolingi UAB „Vilniaus energija“ ir UAB „Litesko“ ir neturi mokėti.

 

Jeigu vartotojai jau yra susimokėję, šia suma jiems turės būti sumažintos ateinančių laikotarpių sąskaitos.

plačiau
 
APSAUGOS SOSTINĖS DAUGIABUČIŲ KIEMUS NUO UŽSTATYMO (2016 08 24)

Iš esmės pradėjusi gerinti daugiabučių namų aplinką, sostinės savivaldybė žengia dar vieną svarbų žingsnį – kad apsaugotų daugiabučių kiemus ir gyventojų pamėgtas erdves nuo netikėtų statybų, sostinės Taryba nusprendė pripažinti šių teritorijų svarbą vietos bendruomenei. Taip daugiabučių kiemuose bus suformuoti valstybinės žemės sklypai viešosioms erdvėms, kurie galės būti skirti poilsiui, aktyviam laisvalaikiui, bet ne statyboms.

plačiau
 
SOSTINĖS SAVIVALDYBĖ SKATINA KURTI BENDRIJAS – APMOKĖS STEIGIMO IŠLAIDAS IR KONSULTACIJAS (2016 08 18)

Siekdama pagelbėti vilniečiams, kurie nori efektyviau tvarkytis savo gyvenamąją aplinką, sostinės savivaldybė išplėtė konsultacijas ir pradėjo teikti finansinę paramą – kompensuoja naujų bendrijų registravimo išlaidas, kurios siekia apie 200 eurų. Taip Vilniaus daugiabučių namų gyventojai skatinami tapti tikrais savo namo šeimininkais.

 

„Įkūrus daugiabučio namo bendriją, gyventojai patys tampa atsakingi už savo namo priežiūrą, o iškilusias problemas racionaliau sprendžia kartu su savo kaimynais. Daugeliu atvejų gyventojai sutaupo, nes patys pasirenka paslaugas namui teikiančias įmones. Juk niekas, kaip tik patys žmonės, geriau nepasirūpins savo gyvenamąja aplinka. Labai skatiname tokį žmonių savarankiškumą, todėl pasirūpinome, kad vilniečiams bendrijas įsteigti būtų kuo paprasčiau ir tai gyventojams nekainuotų“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

plačiau
 
BENDRIJŲ KONSULTAVIMO PROJEKTAS VILNIEČIAMS (2016 08 02)

Laimėjusi konkursą IĮ "Ego sum" 2016 m. rugpjūčio 2 d. su Vilniaus miesto savivaldybės administracija pasirašė sutartį, pagal kurią Vilniaus daugiabučių namų savininkams teikiamos nemokamos konsultavimo steigiant ir įsteigus bendriją paslaugos.

 

Šiuo projektu siekiama paskatinti daugiabučių namų savininkus aktyviau patiems rūpintis savo bendrąja daline nuosavybe - namu, taip pat ugdyti žmonių pilietiškumą, geranoriškus bendruomenės santykius.

 

Sutartis galios vienerius metus, ji galės būti pratęsta dar du kartus tokiam pačiam laikotarpiui. 

 
 
<<  ankstesnis  10  12   13   14   15