į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos, straipsniai, komentarai
IKI 2023 METŲ PLANUOJAMA ATNAUJINTI DAR 1500 DAUGIABUČIŲ. RENOVACIJĄ SKATINS IR PRIVAČIŲ INVESTUOTOJŲ LĖŠOMIS (2016 10 05)

Finansų ir Aplinkos ministerijos bei Europos investicijų bankas pasirašė trišalę sutartį, kuria įsteigtas Rizikos pasidalijimo fondas. Jo dydis - 100 mln. eurų ES fondų lėšų, leisiančių pritraukti apie 500 mln. eurų iš privačių investuotojų. Jomis iki 2023 metų planuojama atnaujinti apie 1500 daugiabučių namų visoje šalyje.

 

“Pasirašydami Rizikos pasidalinimo fondo sutartį mes tęsiame sėkmingos JESSICA programos plėtojimą ir žengiame didelį žingsnį pirmyn efektyviame ES lėšų panaudojime pritraukiant privačias lėšas daugiabučių namų renovacijai Lietuvoje. Rizikos pasidalinimo fondas leis dešimtims tūkstančių butų savininkų atnaujinti savo būstus ir pasiekti ženklių energijos sutaupymų. Šios programos sėkmė turės teigiamą ir svarbų poveikį tvariam ekonomikos augimui ir geresnei Lietuvos žmonių gyvenimo kokybei”, – sakė EIB generalinio direktoriaus pavaduotojas Romualdo Massa Bernucci.

plačiau
 
PRASIDEDA NEMOKAMŲ SEMINARŲ CIKLAS GYVENTOJAMS APIE DAUGIABUČIŲ ATNAUJINIMĄ (2016 10 03)

Šį mėnesį prasideda nemokamų seminarų ciklas, skirtas supažindinti gyventojus su Daugiabučių namų atnaujinimo programa, jos teikiamomis galimybėmis ir pačiu renovacijos procesu. Jie vyks visose šalies savivaldybėse. Jų metu renovacijos ekspertai dalysis teorinėmis ir praktinėmis žiniomis apie pasirengimą renovacijai, projekto rengimą, jo aptarimą su gyventojais ir derinimą, kreditavimą, statybos darbų pirkimą, namo atnaujinimo procesą ir t. t.

 

Spalį seminarai vyks šešiose savivaldybėse: 6 d. – Utenoje, 11 d. – Širvintose, 13 d. – Alytuje, 20 d. – Kaune, 25 d. – Elektrėnuose ir 27 d. – Panevėžyje. Išsamesnės informacijos galima rasti seminarus organizuojančios Būsto energijos taupymo agentūros tinklalapyje.

 

Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją.

 
 
SPALIO 3-OJI - PASAULINĖ BŪSTO IR ARCHITEKTŪROS DIENA (2016 10 03)

Jungtinių Tautų iniciatyva Pasaulinė būsto diena minima nuo 1986-ųjų, o Pasaulinė architektūros diena yra dešimtmečiu jaunesnė.

 

„Šiandien pažymimos Pasaulinės būsto ir architektūros dienos – dar viena proga pažvelgti, kaip mes gyvename dabar ir kaip planuojame savo ateitį, – sako aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. – Tik patogus, saugus ir jaukus būstas, sveika ir patraukli gyvenamoji aplinka gali užtikrinti orų ir visavertį gyvenimą“. Šios dvigubos šventės proga ministras sveikina visus būsto rinkos dalyvius – architektus, urbanistus, statybininkus, būsto priežiūros specialistus, nuo kurių profesinių gebėjimų ir atsakomybės priklauso kiekvieno iš mūsų gyvenimas.

plačiau
 
AR TIKRAI VILNIEČIAI PAJUS SUMAŽINTĄ ŠILDYMO KAINĄ? (2016 09 29)

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), atlikusi „Vilniaus energijos“ planinį patikrinimą, konstatavo, kad bendrovė į sostinės šilumos kainą nepagrįstai įtraukė daugiau nei 24,3 mln. eurų. Žadama šiam šildymo sezonui nustatyti apie 20 proc. mažesnę šildymo kainą. Kyla klausimų, ar tikrai vilniečiai pajus sumažintą šildymo kainą, nes kol kas neaišku, kaip į sprendimą penktadaliu nukirsti šildymo kainą sureaguos „Vilniaus energija“.

 

Visą delfi.lt publikuotą Ugnės Karaliūnaitės straipsnį skaitykite čia.

 
 
SIŪLO RIBOTI DAUGIABUČIŲ NAMŲ BENDRIJŲ VADOVŲ KADENCIJAS (2016 09 27)

Seimo nario Andriaus Mazuronio pateiktame Bendrijų įstatymo pataisų projekte siūloma riboti daugiabučių namų bendrijų vadovų kadencijas - tas pats asmuo pareigas galėtų eiti ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės. Projekte siūloma keisti 11, 14, 15, 19 straipsnius, pakeitimus išdėstant taip: 

 

1 straipsnis. 11 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 11 straipsnio 4 dalį ir ją išdėstyti taip:
„4. Visuotiniame susirinkime dalyvaujantys bendrijos nariai registruojami pasirašytinai susirinkimo dalyvių sąraše. Visuotinio susirinkimo dalyvių sąrašą pasirašo visuotinio susirinkimo pirmininkas ir sekretorius. Bendrijos nariai bendrijos įstatuose nustatyta tvarka gali iš anksto raštu pareikšti savo nuomonę, dėl susirinkime svarstomų klausimų.  Iš anksto raštu pareiškę nuomonę bendrijos nariai yra laikomi dalyvaujančiais visuotiniame susirinkime, registruojami visuotinio susirinkimo dalyvių sąraše ir jų balsai įskaitomi į balsavimo rezultatus. Raštu savo nuomonę gali pareikšti ne daugiau kaip dešimt procentų visų bendrijai priklausančių butų ir kitų patalpų (pastato) savininkų.“

plačiau
 
"VILNIAUS ENERGIJA" NEPAGRĮSTAI Į ŠILUMOS KAINAS ĮTRAUKĖ 24.3 MLN. EUR? (2016 09 22)

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija baigė UAB „Vilniaus energija" 2012–2014 m. reguliuojamos veiklos sąnaudų patikrinimą ir nustatė, kad šiuo laikotarpiu bendrovė nepagrįstai į šilumos kainas įtraukė daugiau kaip 24,30 mln. Eur. Sprendimą, kaip šios lėšos bus grąžintos vartotojams, Komisija priims artimiausiame posėdyje. Planuojama, kad nauja mažesnė UAB „Vilniaus energija" šilumos kaina bus patvirtinta ir įsigalios 2016 m. gruodžio 1 d.

 

Tarp nepagrįstų sąnaudų yra ne tik permokėtos lėšos biokurui įsigyti, bet ir išlaidos darbo užmokesčiui, reprezentacijai, konsultacinėms paslaugoms, labdarai ir kt. (detalesnė informacija pateikiama čia). 

plačiau
 
VILNIUJE - KASDIEN PO NAUJĄ INICIATYVĄ STEIGTI BENDRIJĄ (2016 09 06)

Vilniaus miesto savivaldybei rugpjūčio 18 dieną paskelbus apie išplėstą pagalbą daugiabučių gyvenamųjų namų savininkams steigiant bendrijas, sostinės gyventojai sureagavo aktyviai – per pirmas 10 dienų nemokamai konsultuotis registravosi 10 bendrijų steigimo iniciatorių, maždaug dar tiek teiravosi, kaip ši pagalba yra teikiama ir galbūt registruosis vėliau.

 

„Kokybės kartelė daugiabučių namų administravimui kyla vis aukščiau. Žmonės nori ne tik gauti tinkamas paslaugas, bet ir aiškiai žinoti, kiek ir už ką moka, nori patys planuoti ir kontroliuoti savo išlaidas ir mažinti mokesčius. Didelis susidomėjimas bendrijų steigimu patvirtina ir tai, kad savivaldybės pagalba iš tiesų reikalinga“, – sako konsultacijų projekto vadovė Gintarė Janiškienė.

plačiau
 
KOMISIJA ĮPAREIGOJO IKI SPALIO 10 D. ANULIUOTI NETEISĖTAS NEPRIEMOKAS VARTOTOJAMS (2016 08 30)

Komisija konstatavo, kad UAB „Vilniaus energija“ ir UAB „Litesko“ 2016 m. liepos mėn. sąskaitose vartotojams nurodytos nepriemokos už normatyvus viršijusį šilumos kiekį karšto vandens temperatūrai palaikyti (cirkuliacijai) 2010 m. gegužės–2015 m. gegužės (birželio) mėn. laikotarpiu yra neteisėtos ir įpareigojo jas anuliuoti iki 2016 m. spalio 10 d.

 

Tiems vartotojams, kurie sąskaitas jau apmokėjo, UAB „Vilniaus energija“ ir UAB „Litesko“ turės grąžinti sumokėtas sumas arba atitinkamai sumažinti būsimų laikotarpių mokėjimus už paslaugas.

plačiau
 
DIDINA DAUGIABUČIŲ RENOVACIJOS APIMTIS (2016 08 29)

Didinant renovacijos apimtis jos reikiamam finansavimui užtikrinti Aplinkos ir Finansų ministerijos rugsėjį numato įsteigti specialų fondą „Jessica III“ panaudojant 2014-2020 m. ES paramą. Pradėdama šį naująjį renovacijos Lietuvoje etapą, Aplinkos ministerija jau dabar kviečia norinčiuosius modernizuoti senus daugiabučius teikti savo savivaldybėms paraiškas rengti investicijų planus jiems atnaujinti.

plačiau
 
KOMISIJOS POZICIJA: VARTOTOJAI NESKOLINGI UAB „VILNIAUS ENERGIJA“ IR UAB „LITESKO" (2016 08 25)

Valstybinė kainų ir energetiko kontrolės komisija, įvertinusi situaciją ir tai, kad vartotojai turi apmokėti sąskaitas iki mėnesio pabaigos, laikosi pozicijos, kad UAB „Vilniaus energija“ ir UAB „Litesko“ sąskaitose nurodytos nepriemokos už normatyvus viršijusį šilumos kiekį karšto vandens temperatūrai palaikyti (cirkuliacijai) 2010 m. gegužės–2015 m. gegužės mėn. laikotarpiu yra neteisėtos. Todėl vartotojai nėra skolingi UAB „Vilniaus energija“ ir UAB „Litesko“ ir neturi mokėti.

 

Jeigu vartotojai jau yra susimokėję, šia suma jiems turės būti sumažintos ateinančių laikotarpių sąskaitos.

plačiau
 
<<  ankstesnis  10  11   12   13   14   15   sekantis  >>