į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos, straipsniai, komentarai
KOMPENSACIJŲ RENOVACIJAI KAPŠAS TRAUKIASI (2017 05 12)

Planuodama, kad šalyje kasmet bus atnaujinama ne mažiau kaip po 500 daugiabučių, Vyriausybė nori patikslinti finansinės paramos renovacijai teikimo tvarką. Opozicijos atstovas piktinasi, kad senų namų atnaujinimui pradedant buksuoti, valdžia nemato reikalo jam skirti daugiau dėmesio ir išteklių. Daugiau apie tai skaitykite naujienų portale "Lzinios.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

 
 
NAMO GYVENTOJAI NUSTEBO, KAD SUMAŽINTI MOKESČIUS - TAIP PAPRASTA (2017 04 11)

Po 11 metų, praleistų Anglijoje, nusipirkęs butą Žaliųjų Ežerų gatvėje Rolandas Koveckis kaimynus įtikino tapti savo namo šeimininkais – įsteigė bendriją. Greitai paaiškėjo, kad taip gyventi kur kas patogiau.

 

„Tapome savo namo šeimininkais, esame pilietiški ir patys priimame sprendimus“, – džiaugiasi Žaliųjų Ežerų gatvės 5-ojo namo bendrijos pirmininkas R.Koveckis.

 

plačiau
 
NUO KOVO 30 D. VILNIEČIUS ŠILDO AB „VILNIAUS ŠILUMOS TINKLAI“: KĄ REIKIA ŽINOTI APIE ATSISKAITYMĄ (2017 04 04)

Apmokėti sąskaitas ir deklaruoti karšto vandens skaitiklių rodmenis galite SEB banko, „Swedbank“, DNB banko, „Nordea Bank“, Medicinos banko, Šiaulių banko, „Citadelė“ banko, Grigiškių kredito unijos, „Lietuvos pašto“ skyriuose, „Maxima“ parduotuvių kasose, „Perlo“ terminalų vietose, „Lietuvos spaudos“ kioskuose. Mokėjimai bus priimti pagal „Vilniaus energijos“ sąskaitos brūkšninį kodą (jis pažymėtas 2-ame sąskaitos lape), todėl atvykę į įmokų surinkimo vietą pateikite gautą sąskaitą.

 

Atsiskaityti galite ir internetu, deklaruodami rodmenis pagal įmokų / mokesčių formą SEB banko, „Swedbank“, DNB banko, „Nordea Bank“, Medicinos banko, Šiaulių banko, „Citadele“ banko, Grigiškių kredito unijos, „Viena sąskaita“ ir „Mano gilė“ internetinėse svetainėse.

 

Jeigu jūsų bute ar patalpoje yra įrengtas (-i) karšto vandens skaitiklis (-iai), kurio (-ių) rodmenys nuskaitomi nuotoliniu būdu, rodmenų deklaruoti nereikia.

 

Už kovo 30-31 dienomis ir balandžio mėnesį suteiktas šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas sąskaitą išrašys ir pateiks AB „Vilniaus šilumos tinklai“ šių metų gegužės mėnesio pradžioje. 

 

Apie galimybę naudotis AB „Vilniaus šilumos tinklai“ savitarnos svetaine bus pranešta sąskaitose už balandžio mėn. paslaugas.

 

Įmonėms ir organizacijoms

Nuo 2017 m. kovo  30 d. už šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas Vilniaus miesto įmonės, organizacijos, įstaigos, bendrijos ir kiti juridiniai asmenys gali atsiskaityti atlikdami pavedimą į VŠT įmokų surinkimo sąskaitą LT167044060008151496 (AB SEB banke).

- pagal visas neapmokėtas PVM sąskaitas faktūras, kurias išrašė UAB „Vilniaus energija“ už šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas, suteiktas iki 2017 m. kovo 29 d.;
- pagal PVM sąskaitas faktūras, kurias išrašys AB „Vilniaus šilumos tinklai“ už šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas, suteiktas po 2017 m. kovo 29 d.

plačiau
 
APIE BENDRIJOS IŠSINUOMOTĄ ŽEMĖS SKLYPĄ (2017 04 02)

Lazdynų seniūnas Vytautas Kirsnys informavo, kad daugiabučiame name Architektų g., yra įkurta 493-oji daugiabučio namo savininkų bendrija. VĮ Registrų centras duomenimis, prie namo yra suformuotas 0,6565 ha žemės sklypas, su bendrija yra sudaryta nuomos sutartis, kuria vadovaujantis bendrija jį valdo, tvarko bei administruoja. „Į minėto sklypo ribas patenka ir dalis vidinio kiemo važiuojamosios dalies, kuri veda prie darželio-mokyklos. Minėtam keliui yra numatytas servitutas, pagal kurį sklypo naudotojas – bendrija privalo leisti tik vaikų darželį aptarnaujantį transportą. <...>

Visą straipsnį apie bendrijos valdomą žemės sklypą skaitykite naujienų portale "Lrytas.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

 
 
ŽALIĄSIA ATLIEKAS DEGINTI DRAUDŽIAMA, VEŽKITE Į ATLIEKŲ PRIĖMIMO AIKŠTELES (2017 03 28)

Viešosios tvarkos skyrių šį savaitgalį jau pasiekė pirmieji pranešimai apie deginamas šakas, lapus. Todėl skyriaus pareigūnai nuo šiol skirs daugiau dėmesio teritorijoms, kuriose gali būti deginamos žaliosios atliekos ar kitos atliekos.

Pastebėję deginamus laužus, žolę, vilniečiai kviečiami apie tai iš karto informuoti Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnus telefonu (8 5) 219 7948 arba skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Žaliųjų atliekų deginimas pavojingas ne tik patiems degintojams, bet ir aplinkiniams - esant stipriam vėjui ugnis gali greitai išplisti ir tapti nebevaldoma, taip pat daroma žala gamtai.

„Tvarkymo ir švaros taisyklėse“ numatyta, kad draudžiama deginti lapus, šakas, žolę ir kitas atliekas. Šio reikalavimo nesilaikymas pagal Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 366 straipsnį užtraukia baudą iki 600 eurų.

Vilniečiai gali ir patys kompostuoti žaliąsias atliekas. Taip pat Vilniaus miesto savivaldybė primena, kad dėl žaliųjų atliekų priėmimo galima kreiptis į šias priėmimo ir tvarkymo aikšteles:

 
 
VILNIUJE LEGIONELLA BAKTERIJŲ PROBLEMA DAR NEIŠSPRĘSTA! (2017 03 23)

Po daugiabutyje atlikto „neoficialaus“ termošoko, Legionella bakterijų lygis viename sostinės Tuskulėnų g. name tik išaugo. Tai įrodo DELFI turimi duomenys. Specialistų teigimu, „saviveikliniai“ termošokai tik pablogina situaciją. Plačiau apie tai skaitykite čia.

 
 
VILNIAUS DAUGIABUČIŲ GYVENTOJAMS NAMO BENDRIJOS STEIGIMAS NIEKO NEKAINUOJA (2017 03 18)

"Ko gero, ne visi žino, kad Vilniaus daugiabučių gyventojams, namo bendrijos steigimas nieko nekainuoja. Sostinės savivaldybė apmoka visas su namo savininkų bendrijos kūrimo klausimais susijusias konsultacijos bei paslaugas", - taip buvo anonsuojama 2047 03 18 LRT radijo laidos "Ryto garsai" viena iš temų. Komentarus apie bendrijų steigimą galite paklausyti šios laidos įraše nuo 1:04:23 min. čia: http://lrvab.lrt.lt/lt/archive/36445/

 
 
UŽ PASLAUGAS MOKATE INTERNETU? ATSISKAITYMO KNYGELIŲ BANKUOSE GREITAI GALI NELIKTI (2017 03 13)

"Tūkstančiai gyventojų už komunalines paslaugas, vandenį, elektrą, šildymą sumoka internetu užpildę atsiskaitymo knygeles. Taip vienu mokėjimu atsiskaitoma su visais paslaugų tiekėjais. Nuo kito mėnesio šios paslaugos neliks", - rašo Martynas Žilionis naujienų portale "Delfi.lt" paskelbtame straipsnyje, jį visą galite paskaityti čia

 

 
 
VILNIUJE EKSTREMALUS ĮVYKIS: DAUGIABUČIUOSE APTIKTA LEGIONELLA BAKTERIJŲ (2017 03 10)

Sostinės savivaldybė informuoja, kad šiandien savivaldybėje vyko posėdis – dėl karšto vandens saugos užtikrinimo ir legioneliozės prevencijos priemonių trijuose daugiabučiuose sostinės namuose (Tuskulėnų g. 5, Ladygos g. 3 ir Architektų g. 79), kurių karšto vandens sistemose buvo aptikta Legionella bakterijų. 
 
Aptikus užkrečiamosios ligos židinių, kuriems likviduoti prireiks daugiau kaip 24 val., nuspręsta sušaukti ekstremalių situacijų operacijų centrą, kuris priims visą eilę sprendimų - kaip kuo skubiau likviduoti situaciją, paves namus administruojančioms bendrovėms bei karšto vandens prižiūrėtojams ir bendrijoms atlikti termo šokus namų karšto vandens sistemose, o Energetikos inspekciją – kontroliuoti kaip tai vykdoma. Operacijų centrui vadovauja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktoriaus pavaduotojas Raimondas Vaidginas.

plačiau
 
DAUGIABUTIS ATSISAKĖ ADMINISTRATORIAUS IR SUTAUPĖ KRŪVĄ PINIGŲ (2017 03 01)

"Mus anksčiau administravo „Karoliniškių būstas“. Kai jie nieko neinformavę atliko namų siūlių remontą ir kiekvienas butas už tai gavo didžiules sąskaitas, žmonės nutarė susivienyti ir steigti bendriją. Aš pats tame daugiabutyje jau senokai gyvenu, mokėdavau mokesčius už daugiabučio priežiūrą – apie 100 litų (beveik 30 eurų) – ir per daug nesukau galvos. Bet kai įsteigus bendriją pasidomėjau, už ką mokame pinigus, sužinojau keistų dalykų. Pavyzdžiui, kas ketvirtį būdavo atliekami stogo staliaus profilaktiniai darbai už 1800 litų (apie 520 eurų). Ką stalius veikia ant stogo? Parketą kloja? Ir nenaudojamos jokios medžiagos! Įsteigus bendriją mūsų 108 butų namas per metus sutaupė net 70 tūkst. litų (20 tūkst. 273 eurus)", - sako Daugiabučių namų bendrijos L.Asanavičiūtės g. 4 pirmininkas Vaidas Trečiokas. Visą straipsnį apie tai skaitykite naujienų portale "Lrytas.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

 
 
<<  ankstesnis  8   9   10   11   12   13   14   sekantis  >>