į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos, straipsniai, komentarai
KVIETIMAS DALYVAUTI KAIMYNIJŲ TERITORIJŲ ATNAUJINIMO PROGRAMOS PROJEKTO PRISTATYME (2017 07 17)

Vilniaus miesto tarybos narys Kasparas Adomaitis, Vilniaus miesto Plėtros departamentas ir VšĮ „Atnaujinkime miestą“ kviečia Vilniaus miesto daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkus, valdybos narius ir visus aktyvius bendrijų narius į ruošiamos „Vilniaus miesto kaimynijų teritorijų atnaujinimo programos“ pristatymą.

 

Programos pristatymas ir aptarimas vyks ketvirtadienį, liepos 20 d. Vilniaus m. savivaldybėje, Tarybos salėje, 17:30 val. Apie dalyvavimą prašoma iš anksto pranešti el. paštu vilnius@kasparasadomaitis.lt. Dabar teikiamą programos aprašą galima rasti čia.

 

Kaimynijos - tai naujai formuojamos kaimyninių daugiabučių teritorijos, o kaimynijų atnaujinimo programa yra ruošiama siekiant atnaujinti ir pagerinti Vilniaus miesto bendrąsias erdves prie prieš 15 metų ar seniau pastatytų daugiabučių namų. Tai unikalus projektas Lietuvoje, tad kyla daug iššūkių siekiant nustatyti kriterijus, procedūras ir priemones programos įgyvendinimui, prioritetinių kaimynijų atrinkimui bei kitiems organizaciniams klausimams. Kaimynijų atnaujinimo programoje ketinama skirti 7 eurus kiekvienam kaimynijos teritorijos neužstatyto ploto kvadratiniam metrui.

 

"Suprasdamas, kad daugiabučių namų bendrijos greičiausiai bus aktyviausios šios programos dalyvės, kviečiu pasitarti dėl „Vilniaus miesto kaimynijų teritorijų atnaujinimo programos“ jos pristatyme. Programa greičiausiai bus tvirtinama liepos 26 d. Vilniaus m. Tarybos posėdyje, o pasiūlymus programai galima teikti iki liepos 24 d. 12 val. Pristatyme dalyvaus Vilniaus m. Plėtros departamento atstovas, VšĮ “Atnaujinkime miestą” atstovas, kurie detaliau papasakos aptariamos programos tikslus, priemones, ruošimosi etapus. Atsakysime į Jums rūpimus klausimus bei pakviesime teikti atsiliepimus, pasiūlymus", - būti aktyviais  ragina Kasparas Adomaitis.

 
 
PAPASAKOJO, KODĖL VIRŠ SENŲ DAUGIABUČIŲ PAKIMBA DIDŽIULĖS BAUDOS (2017 07 13)

„Jeigu daugiabutis turi paskirtą administratorių, pavyzdžiui, komunalinio ūkio įmonę, reikia atsiminti, kad ji – ne visagalė. Be gyventojų sutikimo administratorius gali atlikti tik darbus, kurie išvardyti Statybos techninio reglamento Pagrindinių darbų sąraše. Į jį, beje, neįeina nei rimtesnis stogo, nei fasado remontas – tokiems darbams, kaip ir renovacijai, reikia gyventojų pritarimo bei lėšų“, – pasakoja savivaldybės darbuotoja. Visą straipsnį skaitykite naujienų portale www.15min.lt čia.

 
 
GRUODŽIO 31-ĄJĄ VILNIUJE BAIGIASI DAUGIABUČIŲ NAMŲ ADMINISTRATORIŲ PASKYRIMO TERMINAS (2017 06 28)

Metų pabaigoje – gruodžio 31 dieną, sostinėje baigiasi daugiabučių namų administratorių paskyrimo terminas ir gyventojai turės patys pasirinkti naujus administratorius arba, kaip rekomenduoja Vilniaus miesto savivaldybė, įsteigti namo bendriją ir patiems prižiūrėti namą arba pasirinkti namo prižiūrėtojus. 

 

„Žmonės pagaliau tampa savo namų šeimininkais ir patys spręs kokį savo daugiabučio namo administratorių nori matyti, o ne „paveldės“ iš seniau paskirtą vienos dominuojančios grupės įmonę. Daugiabučio namo administratoriumi bus paskirta ta įmonė, už kurią sutartinai balsuos daugiau nei pusė daugiabučio namo butų savininkų“, - sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

 

Iš viso Vilniuje yra 4076 daugiabučiai namai, kuriems administratoriai buvo paskirti dar 2012 metais ir šių metų pabaigoje jų gyventojai (134 839 asmenys) jau galės pasirinkti naują namo administratorių. 

 

Primename, kad patys savo namą valdyti siekiantys gyventojai gali steigti bendrijas, Vilniaus miesto savivaldybė remia jų steigimą (nemokamos konsultacijos, bendrijos registravimo išlaidų kompensavimas). Kreipkitės į Vilniaus miesto savivaldybės konkursą laimėjusią konsultacijų įmonę „Ego sum“ (8 686 30484, el. p. apiebendrija@gmail.com.). 

plačiau
 
ESTIJOJE RENOVUOJANT DAUGIABUČIUS SVARBIAUSIAS VAIDMUO TENKA BENDRIJOMS (2017 06 23)

Atsakomybę už visą daugiabučio modernizaciją prisiimanti daugiabučio bendrija, kuklus savivaldybių indėlis į renovaciją ir galimybė pasirinkti dalinę ir – mažiau kompensuojamą – būsto modernizaciją. Taip galima apibūdinti Estijos, kurioje 75 proc. gyventojų gyvena daugiabučiuose, renovacijos modelį. Visgi Lietuvoje, kur renovacijos modelis labiau centralizuotas, daugiabučių renovuota yra dvigubai daugiau. Labiausiai žavėjo Lietuvos savivaldybių aktyvumas Su Lietuvoje įgyvendinama Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa į Vilnių atvyko susipažinti Estijos Daugiabučių bendrijų asociacijos vadovai, energetikos ekspertai ir daugiabučių bendrijų pirmininkai. Svečiams buvo aprodyti keli modernizuoti daugiabučiai, pasirinkę pažangias energinio efektyvumo priemones – saulės kolektorius, šilumos siurblius ir t. t. Tačiau labiausiai svečiams į akis kritęs renovacijos Lietuvoje ypatumas – aktyvus savivaldybių vaidmuo modernizacijos procese.

plačiau
 
SUDARYTOS DAR PALANKESNĖS SĄLYGOS SENIEMS DAUGIABUČIAMS ATNAUJINTI (2017 06 22)

Šiandien Seimo priimtomis Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo pataisomis nustatytas naujas valstybės paramos šiam tikslui teikimo modelis. Jos įsigalios lapkričio 1 d. 

Tikimasi, kaip sako pataisas rengusio Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo departamento direktorius Marius Narmontas, kad naujosios nuostatos dar labiau paskatins senų daugiabučių savininkus renovuoti savo namus. 

plačiau
 
SENAMIESČIO GYVENTOJAMS – DAUGIAU ERDVĖS KIEMUOSE, GERIAUSIA - ĮSTEIGTI BENDRIJĄ (2017 06 20)

Vilniaus miestas skatina gyventojus būti savo kiemo šeimininkais, todėl pirmiausia siūloma gyventojams susiformuoti ir įsiteisinti žemės sklypą, esantį prie daugiabučio. Tam būtina įsteigti namo bendriją, jeigu daugiabutis namas tokios dar neturi. Suformavus sklypą, gyventojai galės patys nusistatyti tvarką savo kieme ir fizinėmis priemonėmis apriboti pašalinio transporto patekimą į jį.

plačiau
 
VISI GYVENTOJAI TURI MOKĖTI UŽ BENDRŲJŲ PATALPŲ ŠILDYMĄ (2017 06 19)

Komisija, išnagrinėjusi vartotojo V. V. ir AB „Klaipėdos energija“ ginčą, pasisakė, kad šilumos tiekėjas teisėtai ir pagrįstai vartotojui teikia sąskaitas už bendrųjų patalpų šildymą.

 

Komisijai pateiktame prašyme vartotojas nurodė, kad jam priklausanti patalpa neturi jokio ryšio su daugiabučio namo laiptine – įrengtas atskiras įėjimas ir atskira šildymo sistema, apšiltintos sienos, lubos, grindys, pakeisti langai, todėl, vartotojo nuomone, šilumos tiekėjas neturėtų teikti mokėjimų už bendrosioms reikmėms suvartojamą šilumos energiją.

 

Tačiau Komisija, išnagrinėjusi faktines ginčo aplinkybes, pasisakė, kad šiuo atveju šilumos tiekėjas yra visiškai teisus, nes pareigą mokėti už daugiabučio namo bendrųjų patalpų šildymą turi visi gyventojai, nepriklausomai nuo to, kaip šildomas jų butas, kaip į jį patenkama ar kurioje namo vietoje jis yra. Mokama suma apskaičiuojama proporcingai būsto plotui.

 

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos informacija.

 
 
ŠILUMOS TINKLŲ AVARIJA SUPYKDĖ NAMO BENDRIJĄ SU “LITESKO” SPECIALISTAIS (2017 06 12)

Miklusėnų g. 33 namas susidūrė su problema. Atliekant hidraulinius bandymus šilumos tinkle trūko vamzdynas ir minėta bendrija bei dar 6 aplinkiniai namai liko be karšto vandens. UAB “Litesko” pradėjo vykdyti avarijos likvidavimo darbus, tačiau pastebėjo jog ant šilumos tinkle įvado į namą pastatyta siena ir tokiu būdu uždarytas priėjimas prie tinklų atramos, kur ir įvyko avarija, be to užmūryti ir kiti inžineriniai prietaisai. Tiek Miklusėnų g. 33 namo bendrijos pirmininkas, tiek UAB “Litesko” nesutaria, kas turi problemas spręsti ir pašalinti kliūtis, trukdančias likviduoti avariją.

 

Plačiau apie tai skaitykite "Dzukijainfo.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

 
 
VYRIAUSYBĖ PRITARĖ NAUJAM DAUGIABUČIŲ RENOVACIJOS FINANSAVIMO MODELIUI (2017 06 07)

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtam Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti įstatymo projektui. Juo siūloma 100 proc. apmokėti daugiabučio atnaujinimo projekto parengimo, įgyvendinimo administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas bei kompensuoti 30 proc. investicijų, tenkančių energinį efektyvumą didinančioms priemonėms.

 

Šią valstybės paramą numatoma teikti iš valstybės biudžeto, Europos Sąjungos ir kitomis lėšomis. Tikimasi, kad tai paskatins būstų savininkus dar aktyviau rengti ir įgyvendinti daugiabučių atnaujinimo projektus.

 

Įstatymo projekte nustatomos ilgalaikės valstybės paramos daugiabučiams modernizuoti teikimo sąlygos. Didelis dėmesys skiriamas namų atnaujinimo proceso kokybei, tad Vyriausybė įpareigojama patvirtinti projektų vertinimo ir įgyvendinimo priežiūros tvarką.

plačiau
 
KAS PADENGS DRAUDIKAMS ŽALĄ DĖL GAISRO DAUGIABUTYJE - BENDRIJA, GYVENTOJAI AR NIEKAS? (2017 05 23)

„Vilniaus vartų“ pastato gyventojai nustėro gavę laiškus iš draudimo bendrovės „Gjensidige“. Juose – reikalavimas susimokėti ir po 600 eurų siekiančias sumas. Draudikai iš gyventojų siekė padengti prieš dvejus metus buvusio gaisro žalą, nes esą jie yra namo savininkai, todėl kalti dėl prastos elektros instaliacijos – po 15min publikacijos paaiškėjo, kad gaisras kilo privačiose patalpose, bendrovė atsiprašo. Nuostolius patyrė dabar jau likviduota bendrovė „Ranga IV investicijos“, kuri ir statė šį pastatą.

 

Po 15min kreipimosi į „Gjensidige“ pakeitė poziciją – sustabdė pretenzijų gyventojams procesą, nors dalis jų pretenzijas jau apmokėjo.

 

Visą straipsnį apie tai skaitykite naujienų portale "15min.lt" čia.

 
 
<<  ankstesnis  6   7   8   9   10   11   12   sekantis  >>