į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos, straipsniai, komentarai
DAUGIABUČIŲ RENOVAVIMAS: PLANUOJAMA KEISTI REIKALAVIMUS PARAMAI GAUTI (2017 09 12)

Aplinkos ministerija netrukus paskelbs naują kvietimą dalyvauti daugiabučių modernizavimo programoje, tačiau planuojama keisti keliamus reikalavimus paramai gauti. Seimo Energetikos komisija inicijuoja įstatymo pataisą, kad valstybė finansiškai remtų ir tuos investicinius projektus, kuriais būtų pertvarkytos tik senų daugiabučių šildymo sistemos, neišgražinant namo sienų, taip pat gali būti iškelti nauji reikalavimai šilumos taupymui.

 

Plačiau apie tai skaitykite Kazimiero Šliužo straipsnyje "Šilumos taupymo uždaviniai keis renovavimo procesą", kurį paskelbė "Lzinios.lt" čia.

 
 
V. BENKUNSKAS. DEMOKRATIJOS ŠVENTĖ VILNIAUS DAUGIABUČIUOSE – KO BIJO ŪSUOTI ADVOKATAI? (2017 09 02)

Daugiau nei 4 tūkstančiai Vilniaus daugiabučių namų netrukus prasidės namo administratoriaus rinkimai. Savivaldybės organizuojamuose ir prižiūrimuose rinkimuose gyventojai galės pasirinkti jiems tinkamiausią įmonę, kuri prižiūrės ir tvarkys jų namo teritoriją ir bendrąsias erdves.

Atrodytų viskas paprasta – ką gyventojai pasirinks, tas ir dirbs. Tačiau tokios gyventojų laisvės rinktis labai nenori ir visaip kaip jai priešinasi kelios suinteresuotos dabar namus prižiūrinčios grupuotės, teigdamos, kad jokių susirinkimų organizuoti nereikia ir savivaldybę kaltina neteisėta veikla. Todėl, siekiant išblaškyti desperatiškai skleidžiamus propagandos dūmus, verta prisiminti visą šios istorijos eigą.

 

Visą straipsnį apie tai skaitykite naujienų portale "Delfi.lt" čia.

 
 
VIEŠBUČIAI VIRSTA DAUGIABUČIAIS (2017 08 28)

"Įstatymai numato, kad administracinio pastato paskirtis nesikeičia, jeigu jame 49 proc. patalpų yra gyvenamosios. Tai leidžia beveik pusę bet kurio viešbučio, banko ar biurų pastato tiesiog paversti butais", - aiškinama "15min.lt" paskelbtame straipsnyje, kuriame taip pat pasakojama apie galimus ssprendimus, kurie galbūt leis Karoliniškėse Vilniuje esantį pastatą-viešbutį perregistruoti į daugiabutį. Jeigu jums aktuali ši tema, plačiau skaitykite čia.

 

Šaltinis - www.15min.lt

 
 
LONDONE SUDEGUS DAUGIABUČIUI SUSIZGRIBTA IR LIETUVOJE: STATYBININKŲ GUDRAVIMAS GALI TURĖTI TRAGIŠKŲ PASEKMIŲ (2017 07 20)

Lietuvos ekspertai taip pat sekė sudegusio daugiabučio Londone istoriją, o atsakingos institucijos ramina, kad mūsų šalyje tokie atvejai nepasikartos. Aplinkos ministerijos Statybų ir teritorijų planavimo departamento direktorius Marius Narmontas užtikrina, kad Lietuvoje daugiabučių statybai taikomi kur kas griežtesni priešgaisriniai reikalavimai.

Plačiau apie tai skaitykite www.delfi.lt čia.

 
 
KVIETIMAS DALYVAUTI KAIMYNIJŲ TERITORIJŲ ATNAUJINIMO PROGRAMOS PROJEKTO PRISTATYME (2017 07 17)

Vilniaus miesto tarybos narys Kasparas Adomaitis, Vilniaus miesto Plėtros departamentas ir VšĮ „Atnaujinkime miestą“ kviečia Vilniaus miesto daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkus, valdybos narius ir visus aktyvius bendrijų narius į ruošiamos „Vilniaus miesto kaimynijų teritorijų atnaujinimo programos“ pristatymą.

 

Programos pristatymas ir aptarimas vyks ketvirtadienį, liepos 20 d. Vilniaus m. savivaldybėje, Tarybos salėje, 17:30 val. Apie dalyvavimą prašoma iš anksto pranešti el. paštu vilnius@kasparasadomaitis.lt. Dabar teikiamą programos aprašą galima rasti čia.

 

Kaimynijos - tai naujai formuojamos kaimyninių daugiabučių teritorijos, o kaimynijų atnaujinimo programa yra ruošiama siekiant atnaujinti ir pagerinti Vilniaus miesto bendrąsias erdves prie prieš 15 metų ar seniau pastatytų daugiabučių namų. Tai unikalus projektas Lietuvoje, tad kyla daug iššūkių siekiant nustatyti kriterijus, procedūras ir priemones programos įgyvendinimui, prioritetinių kaimynijų atrinkimui bei kitiems organizaciniams klausimams. Kaimynijų atnaujinimo programoje ketinama skirti 7 eurus kiekvienam kaimynijos teritorijos neužstatyto ploto kvadratiniam metrui.

 

"Suprasdamas, kad daugiabučių namų bendrijos greičiausiai bus aktyviausios šios programos dalyvės, kviečiu pasitarti dėl „Vilniaus miesto kaimynijų teritorijų atnaujinimo programos“ jos pristatyme. Programa greičiausiai bus tvirtinama liepos 26 d. Vilniaus m. Tarybos posėdyje, o pasiūlymus programai galima teikti iki liepos 24 d. 12 val. Pristatyme dalyvaus Vilniaus m. Plėtros departamento atstovas, VšĮ “Atnaujinkime miestą” atstovas, kurie detaliau papasakos aptariamos programos tikslus, priemones, ruošimosi etapus. Atsakysime į Jums rūpimus klausimus bei pakviesime teikti atsiliepimus, pasiūlymus", - būti aktyviais  ragina Kasparas Adomaitis.

 
 
PAPASAKOJO, KODĖL VIRŠ SENŲ DAUGIABUČIŲ PAKIMBA DIDŽIULĖS BAUDOS (2017 07 13)

„Jeigu daugiabutis turi paskirtą administratorių, pavyzdžiui, komunalinio ūkio įmonę, reikia atsiminti, kad ji – ne visagalė. Be gyventojų sutikimo administratorius gali atlikti tik darbus, kurie išvardyti Statybos techninio reglamento Pagrindinių darbų sąraše. Į jį, beje, neįeina nei rimtesnis stogo, nei fasado remontas – tokiems darbams, kaip ir renovacijai, reikia gyventojų pritarimo bei lėšų“, – pasakoja savivaldybės darbuotoja. Visą straipsnį skaitykite naujienų portale www.15min.lt čia.

 
 
GRUODŽIO 31-ĄJĄ VILNIUJE BAIGIASI DAUGIABUČIŲ NAMŲ ADMINISTRATORIŲ PASKYRIMO TERMINAS (2017 06 28)

Metų pabaigoje – gruodžio 31 dieną, sostinėje baigiasi daugiabučių namų administratorių paskyrimo terminas ir gyventojai turės patys pasirinkti naujus administratorius arba, kaip rekomenduoja Vilniaus miesto savivaldybė, įsteigti namo bendriją ir patiems prižiūrėti namą arba pasirinkti namo prižiūrėtojus. 

 

„Žmonės pagaliau tampa savo namų šeimininkais ir patys spręs kokį savo daugiabučio namo administratorių nori matyti, o ne „paveldės“ iš seniau paskirtą vienos dominuojančios grupės įmonę. Daugiabučio namo administratoriumi bus paskirta ta įmonė, už kurią sutartinai balsuos daugiau nei pusė daugiabučio namo butų savininkų“, - sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

 

Iš viso Vilniuje yra 4076 daugiabučiai namai, kuriems administratoriai buvo paskirti dar 2012 metais ir šių metų pabaigoje jų gyventojai (134 839 asmenys) jau galės pasirinkti naują namo administratorių. 

 

Primename, kad patys savo namą valdyti siekiantys gyventojai gali steigti bendrijas, Vilniaus miesto savivaldybė remia jų steigimą (nemokamos konsultacijos, bendrijos registravimo išlaidų kompensavimas). Kreipkitės į Vilniaus miesto savivaldybės konkursą laimėjusią konsultacijų įmonę „Ego sum“ (8 686 30484, el. p. apiebendrija@gmail.com.). 

plačiau
 
ESTIJOJE RENOVUOJANT DAUGIABUČIUS SVARBIAUSIAS VAIDMUO TENKA BENDRIJOMS (2017 06 23)

Atsakomybę už visą daugiabučio modernizaciją prisiimanti daugiabučio bendrija, kuklus savivaldybių indėlis į renovaciją ir galimybė pasirinkti dalinę ir – mažiau kompensuojamą – būsto modernizaciją. Taip galima apibūdinti Estijos, kurioje 75 proc. gyventojų gyvena daugiabučiuose, renovacijos modelį. Visgi Lietuvoje, kur renovacijos modelis labiau centralizuotas, daugiabučių renovuota yra dvigubai daugiau. Labiausiai žavėjo Lietuvos savivaldybių aktyvumas Su Lietuvoje įgyvendinama Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa į Vilnių atvyko susipažinti Estijos Daugiabučių bendrijų asociacijos vadovai, energetikos ekspertai ir daugiabučių bendrijų pirmininkai. Svečiams buvo aprodyti keli modernizuoti daugiabučiai, pasirinkę pažangias energinio efektyvumo priemones – saulės kolektorius, šilumos siurblius ir t. t. Tačiau labiausiai svečiams į akis kritęs renovacijos Lietuvoje ypatumas – aktyvus savivaldybių vaidmuo modernizacijos procese.

plačiau
 
SUDARYTOS DAR PALANKESNĖS SĄLYGOS SENIEMS DAUGIABUČIAMS ATNAUJINTI (2017 06 22)

Šiandien Seimo priimtomis Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo pataisomis nustatytas naujas valstybės paramos šiam tikslui teikimo modelis. Jos įsigalios lapkričio 1 d. 

Tikimasi, kaip sako pataisas rengusio Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo departamento direktorius Marius Narmontas, kad naujosios nuostatos dar labiau paskatins senų daugiabučių savininkus renovuoti savo namus. 

plačiau
 
SENAMIESČIO GYVENTOJAMS – DAUGIAU ERDVĖS KIEMUOSE, GERIAUSIA - ĮSTEIGTI BENDRIJĄ (2017 06 20)

Vilniaus miestas skatina gyventojus būti savo kiemo šeimininkais, todėl pirmiausia siūloma gyventojams susiformuoti ir įsiteisinti žemės sklypą, esantį prie daugiabučio. Tam būtina įsteigti namo bendriją, jeigu daugiabutis namas tokios dar neturi. Suformavus sklypą, gyventojai galės patys nusistatyti tvarką savo kieme ir fizinėmis priemonėmis apriboti pašalinio transporto patekimą į jį.

plačiau
 
<<  ankstesnis  6   7   8   9   10   11   12   sekantis  >>