į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos, straipsniai, komentarai
NUOMOTOJO PAREIGA PERDUOTI NUOMININKUI BENDRIJOS ĮSTATŲ KOPIJĄ (2017 12 21)

"Civilinis kodeksas taip pat numato nuomininko (t.y. nuomotojo - korektūros klaida) pareigą perduoti nuomininkui gyvenamojo namo savininkų bendrijos įstatų kopiją arba kopiją kitokio dokumento, kuriame yra nustatytos bendro naudojimo patalpų priežiūros, naudojimo, išlaikymo ir kitos taisyklės" - aiškina "Delfi.lt" paskelbtame straipsnyje advokatas Vilius Martišius. Visą straipsnį galite rasti čia.

 
 
NAUJA ATLIEKŲ VEŽIMO TVARKA VILNIUE - NUO GEGUŽĖS 1 D. (2017 12 20)

"Rinkliava bus renkama į savivaldybės biudžetą. Mokėjimo pranešimus atliekų turėtojai gaus ne iš pastato administratoriaus ar bendrijos, o tiesiogiai iš savivaldybės", - skelbia www.vilnius.lt

 

Sostinės Taryba norėdama užtikrinti kokybišką atliekų tvarkymą ir kontrolę nusprendė, kad nauji atliekų vežėjai vilniečiams paslaugas pradės teikti jau kitų metų gegužės 1 dieną. Nuo šios dienos taip pat įsigalios vietinė dvinarė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą. 

Toks terminas nustatytas tam, kad atliekų vežėjai galėtų pasiruošti tinkamai ir kokybiškai teikti paslaugas pagal naujas konkurso sąlygas – aprūpinti vilniečius konteineriais, juos sužymėti elektroniniais RFID žymekliais, įsigyti Euro 6 standarto šiukšliavežes, aprūpinti jas svėrimo įranga, instaliuoti GPS bei duomenų perdavimo sistemas.

plačiau
 
ESO KITIEMS METAMS SIŪLO 1,2 PROC. MAŽESNES ELEKTROS KAINAS GYVENTOJAMS (2017 12 20)

Elektros ir dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) valdyba patvirtino naujas visuomenines elektros energijos kainas 2018 metams. Bendrovės siūlymu, kainos gyventojams vidutiniškai mažėja 1,2 proc. Skaičiuojama, kad pigesnė elektra šeimai padės sutaupyti apie 2,4 euro per metus. ESO siūlomas kainas pateiks derinti Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK).


Naujas kainas reikės taikyti nuo vasario mėnesio, kai bus atsiskaitoma už sausį sunaudotą energiją. Elektros kainos gyventojams mažėja jau penktus metus iš eilės. Nuo 2013 metų vidutinė elektros kaina gyventojams sumažėjo 23 proc.

plačiau
 
PRIEVOLĖ TVARKYTI ŠALIA DAUGIABUČIO ESANČIAS TERITORIJAS - NEPAGRĮSTA ĮSTATYMAI?

Vyriausybės atstovė Vilniaus apskrityje Vilda Vaičiūnienė Ukmergės rajono savivaldybės tarybai pateikė teikimą, siūlydama artimiausiame posėdyje svarstyti Ukmergės miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių nuostatų pakeitimo ar panaikinimo klausimą. Pareigūnė teigia, jog prievolė daugiabučių namų savininkams tvarkyti ir prižiūrėti jiems nepriklausančią, tačiau Ukmergės miesto daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalų specialiajame plane apibrėžtą daugiabučiui priskirtą žemės sklypą, nepagrįsta įstatymais bei prieštarauja aukštesnės galios teisės aktų nuostatoms.

 

Rajono meras Rolandas Janickas mano, jog šiuo atveju Vyriausybės atstovė į situaciją pažiūrėjo formaliai. „Mes turime kitą nuomonę ir bandysime ją ginti. Ukmergė nėra pirma šalies savivaldybė, kur daugiabučių gyventojai prisideda prie miesto aplinkos tvarkymo. Jei tai būtų daroma vien biudžeto lėšomis, negalėtume judėti į priekį – sėdėtume visi ir tik raudotume…“ – samprotavo meras.

 

Visą Loretos Ežerskytės straipsnį, paskelbtą "Gzeme.lt", skaitykite čia.

 
 
DRAUDIKŲ REIKALAVIMAI ŠOKIRAVO DAUGIABUČIO GYVENTOJUS (2017 12 04)

Panevėžio Kniaudiškių gatvės 23-iojo namo gyventojai pastaruosius metus gyveno kaip ant adatų. Prieš beveik dvejus metus, 2016 m. sausį neaiškiomis aplinkybėmis buvo aplietas pirmame aukšte esantis butas. Kadangi turtas buvo apdraustas, draudikai atlygino žalą, tačiau vėliau ją nusprendė išieškoti iš visų daugiabučio gyventojų.Teismas palaikė gyventoju. Plačiau apie tai skaitykite Linos Dranseikaitės straipsnyje, paskelbtame www.sekunde.lt čia.

 

 

 
 
PELNĄ NEŠANTIS STOGAS: ĮSIRENGĖ SAULĖS JĖGAINĘ IR SPRENDIMO TIKRAI NESIGAILI (2017 12 04)

Iš saulės jėgainių, įrengtų ant daugiabučio stogo, galima sutaupyti arba net uždirbti. Tuo jau įsitikino dviejų Vilniaus daugiabučių gyventojai. Jie DELFI žurnalistus pakvietė ant stogo ir parodė, kaip viskas atrodo iš arti. Visą "Delfi.lt" paskelbtą Aurelijos Karaliūtės straipsnį skaitykite čia.

 
 
LIFTŲ MODERNIZAVIMAS - SAUGUMO GARANTAS (2017 12 04)

Renovuojant daugiabučius liftams atnaujinti taip pat galima gauti 30 proc. siekiančią valstybės paramą, tačiau ne visi gyventojai pasinaudoja šia galimybe. Plačiau apie tai skaitykite "Naujienos.alfa.lt/leidinys/sekunde" paskelbtame Linos Dransenkaitės straipsnyje čia

 
 
DIDELI DARBAI PRASIDEDA NUO MAŽŲ ARBA KAIP BENDRIJOS PIRMININKAS SVAJOJA APIE VISĄ RENOVUOTĄ AUKŠTAKALNĮ (2017 11 28)

Ar sienos po renovacijos nepradės pelyti? Kiek kainuos renovacija? Ar statybininkai kokybiškai atliks darbą? – tokie ir kiti klausimai skambėdavo susirinkimuose, kuriuose Taikos gatvės namų nr. 77 ir 79 gyventojai sprendė savo daugiabučių renovacijos reikalus. Taip buvo iš pradžių, kai reikėjo rasti atsakymą į hamletišką klausimą: renovuoti ar nerenovuoti namus. Dabar, kai sprendimas priimtas, renovacijos baubas, pasirodo, yra visai nebaisus. Plačiau apie uteniškių patrtį skaitykite naujienų portale  "Utena.lt" čia

 
 
GYVENATE ŠALIA STATYBVIETĖS? ŠTAI KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI! (2017 11 27)

Dažnas vilnietis, gyvenantis greta statybvietės, skundžiasi nemaloniais garsais ryte, kai dar norėtųsi nusnūsti, arba vakare, po darbų. Tuo labiau kad skundai telieka paburnojimais, mat daugelis nežino, nei nuo kelių statybos turėtų prasidėti, nei kur skambinti, jei triukšmas nesiliauja. 15min paprašė Vilniaus miesto savivaldybės pateikti informaciją, ką turėtų žinoti žmogus, šalia kurio namų vyksta statybos.


Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje vykdyti triukšmą keliančius statybos darbus darbo dienomis galima nuo 7 iki 18 val., o poilsio ir švenčių dienomis – nuo 9 iki 17 val.

 

„Rekomenduojame triukšmą keliančius statybos (remonto, montavimo) darbus planuoti ir vykdyti darbo dienomis nuo 7 iki 19 val., o poilsio ir švenčių dienomis nuo 9 iki 17 val.“, – teigiama savivaldybės atsakyme. Administracinių nusižengimų kodeksas nustato atsakomybę už viešosios rimties trikdymą – triukšmą keliantys veiksmai vakaro (nuo 19 iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 iki 7 val.) metu gyvenamosiose patalpose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą, užtraukia baudą nuo dvidešimt iki aštuoniasdešimt eurų.
 

plačiau
 
AR ATEIS TA DIENA, KAI KOMPOSTUOTI TURĖS IR DAUGIABUČIŲ GYVENTOJAI (2017 11 23)

"Ar nebūtų puiku, jei bute persodinant gėles, senas, vazone užsistovėjusias žemes galėtume išmesti ne į bendrą buitinių atliekų, bet į komposto konteinerį? Taip žaliąsias, namuose ir lauke susikaupiančias, atliekas paversdami natūralia, vertinga trąša. Domimės, ar ateis ta diena, kai kompostuoti turės ir daugiabučių gyventojai", - straipsnį apie daugiabučių gyventojų žaliąsias atliekas pradeda Aurelija Karaliūtė. Visą tekstą, paskelbtą naujienų portale "Delfi.lt", skaitykite čia.

 
 
<<  ankstesnis  4   5   6   7   8   9   10   sekantis  >>