į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos, straipsniai, komentarai
PRADĖJUS REMTI BENDRIJŲ KŪRIMĄ, VILNIEČIAI PATYS NORIAI IMASI NAMO VALDYMO (2019 05 15)

Vilniaus mieste ne kartą skambėjo istorijos apie daugiabučių namų administratorius, kurie išpučia remonto darbų kainas, nereaguoja į gyventojų skundus, aplaidžiai rūpinasi bendru turtu. Vilniaus miesto savivaldybė skatina žmones patiems labiau rūpintis savo namu ir remia daugiabučių namų bendrijų kūrimą. Neseniai įkurtų daugiabučių namų pirmininkai su DELFI.lt pasidalino patirtimi, kaip ir kodėl jie steigė bendrijas.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/partnerio-turinys/naujienos/pradejus-remti-bendriju-kurima-vilnieciai-patys-noriai-imasi-namo-valdymo.d?id=81176893

 
 
PRIVATUMO APSAUGA: KOKIOS TAISYKLĖS GALIOJA VAIZDO STEBĖJIMUI? (2019 04 26)

<...> Dažnai kyla klausimas, ar daugiabučių bendrijos gali vykdyti vaizdo stebėjimą bendrojo naudojimo patalpose, namo teritorijoje. Tam reikia daugiabučio namų patalpų savininkų daugumos sprendimo." <...>

 

Plačiau apie tai:

https://m.diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/privatumo-apsauga-kokios-taisykles-galioja-vaizdo-stebejimui-911481

 

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/paskelbtos-rekomendacijos-del-asmens-duomenu-rinkimo-vaizdo-stebejimo-priemonemis.d?id=81022389

 
 
DAUGIABUČIAI GALĖS STATYTIS SAULĖS ELEKTRINES (2018 11 28)

Vyriausybė pritarė Energetikos ministerijos parengtiems Atsinaujinančių išteklių energetikos ir Elektros energetikos įstatymų pakeitimams, kuriais sudaromos galimybės daugiabučių gyventojams tapti elektros energiją gaminančiais vartotojais.

Plačiau apie tai - www.vz.lt čia.

 
 
TEISME APSIGYNĖ BANKRUTAVUS DAUGIABUČIO RANGOVUI (2018 09 28)

„Bendrijoms yra lengviau, greičiau gali susiorganizuoti, mes turėjome administratorių, tad reikėjo daug gyventojų susitelkimo pradėti teisminį procesą. Mūsų namas didelis, penkių aukštų, 80 butų. Mes visi labai laimingi, nes draudimo bendrovė negali tiesiog įžūliai nesiskaityti su savo pasirašyta sutartimi“, – įsitikinusi aktyvi moteris.

 

Visą Jurgitos Andriejauskaitės straipsnį apie gyventojų pergalę, reikalaujant draudimo išmokos, bankrutavus renovacijos darbams pasmdytam rangovui, skaitykite www.15min.lt čia.

 
 
NAUJI POŽEMINIAI KONTEINERIAI VILNIUJE: BUS PATOGU AR DRUMS GYVENTOJŲ RAMYBĘ? (2018 09 25)

Šaltinis - www.15min.lt

Violeta Grigaliūnaitė

 

Vilniuje liepą pristatyti pirmieji įrengti pusiau požeminiai atliekų konteineriai. Per artimiausius metus tokių aikštelių sostinėje žadama 755. Tačiau jų išdėstymo planas, kuris su gyventojais nederintas, o sudarytas laikantis tam tikrų taisyklių, kelia dalies vilniečių nepritarimą. Vieniems iki konteinerių bus toli, kitiems jie įrengiami per arti langų, užimant automobilių stovėjimo vietas.

plačiau
 
PRIEŠ AKIS STYRO KAIMYNO TV PALYDOVAS: AR TURITE TEISĘ REIKALAUTI JĮ NUIMTI (2018 09 25)

Šaltinis - www.lrt.lt

 

Savavališkai gyventojai ant namo negali tvirtinti nei kondicionierių, nei TV palydovo lėkščių, o jei taip nutiko, turėtumėte kreiptis į namo administratorių. Taip LRT.lt sako Vilniaus savivaldybės atstovas Tauras Varenbergas. „Namo administratorius nustatęs, kad asmuo, pakabinęs SAT lėkštę, neturi minėto leidimo, turi kreiptis į Valstybinę teritorijų priežiūros statybos inspekciją. Inspekcija nustačiusi, kad SAT lėkštė pakabinta savavališkai, paprastai teikia privalomąjį nurodymą šalinti savavališkos statybos padarinius arba iki tam tikro termino įteisinti atliktus darbus“, – komentuoja T. Varenbergas.

plačiau
 
AUTOMATINĖ ŠILDYMO SISTEMA - ENERGIJAI TAUPYTI (2018 09 10)

Šildymo sistema yra labai svarbi daugiabučio namo dalis. Daugelyje (net 80 proc.) senųjų daugiabučių namų įrengtos vienvamzdės šildymo sistemos, kuriose vanduo iš vieno radiatoriaus žemyn teka į kitą. Kai yra finansinių ir techninių galimybių, senas šildymo sistemas rekomenduojama renovuoti kompleksiškai, t. y. atnaujinti visas sistemos dalis: šilumos paruošimo dalį (šiluminį mazgą), šilumnešio paskirstymo dalį (vamzdynus), patalpų šildymo prietaisus (radiatorius, konvektorius) ir jų mazgus. Tuomet pasiekiamas didžiausias energijos taupymo efektas.

Visą staripsnį apie tai skaitykite www.udina.lt čia.

 
 
PUOLA ŠIRŠĖS? (2018 08 31)

Neramios dienos J. Basanavičiaus gatvės 146-ojo daugiabučio namo gyventojams. Daugiabučio namo devintajame aukšte įsiveisė širšės, kurios ne tik erzina viršutiniuose aukštuose gyvenančius žmones, bet ir kelia grėsmę jų sveikatai ar net gyvybei. Žmonės nebežino, kur kreiptis, bei prašo pagalbos. Ką daryti, aiškinosi "Rinkos aikštės" žurnalistas D. Kuprijanovas, straipsnį skaitykite www.valstietis.lt čia.

 
 
APIE DAUGIABUČIŲ NAMŲ BENDROJO NAUDOJIMO OBJEKTŲ VALDYMĄ (2018 08 30)

Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymas yra privalomas, siekiant užtikrinti daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkams bendrosios dalinės nuosavybės teise tenkančių namo bendrojo naudojimo objektų (namo bendrųjų konstrukcijų, bendrosios inžinerinės įrangos, bendrojo naudojimo patalpų) priežiūrą, remontą ir išsaugojimą. Būstas gali būti valdomas trimis būdais: steigiama bendrija, sudaroma jungtinės veiklos sutartis, o jei nepadaryta nei viena, nei kita, savivaldybė privalo skirti administratorių. Nemažai įsteigusių bendriją arba sudarę jungtinės veiklos sutartį, sudaro sutartį su įmone, kuri užsiima pastatų technine priežiūra ir eksploatacija.

 

Plačiauapie skaitykite detaliai parengtą Jonavos rajono savivaldybės administracijos specialistų medžiagą www.jonavoszinios.lt čia.

 
 
KVIEČIA TEIKTI PARAIŠKAS DAUGIABUČIAMS RENOVUOTI (2018 08 02)

Aplinkos ministerija paskelbė apie naują kvietimą renovuoti senus daugiabučius - siūlome paskaityti "15min.lt" paskelbtą straipsnį, žr. tekstą toliau, taip pat primename, kad organizuoti renovavimo procesą lengviau įsteigus namo savininkų bendriją. Vilniaus miesto savivaldybė šiuo metu remia bendrijų steigimą - konsultacijos ir pagalba nekainuoja, kompensuojamos registravimo išlaidos (skambinkite 8686 30484).

 

Šią savaitę Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą senos statybos daugiabučiams, kurie norėtų dalyvauti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje ir renovuotis. Kaip ir ankstesniame kvietime, prioritetas bus skiriamas daugiabučiams, įtrauktiems į kvartalus, o Būsto energijos taupymo agentūrai (BETA) drauge su paraiška reikės pristatyti gyventojų sutikimu patvirtintą investicijų planą. Paraiškos laukiamos BETA regioniniuose skyriuose nuo lapkričio 1 d. iki gruodžio 1 d.

plačiau
 
<<  ankstesnis  1   2   3   4   5   6   7   10  sekantis  >>