į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos, straipsniai, komentarai
KVIEČIA TEIKTI PARAIŠKAS DAUGIABUČIAMS RENOVUOTI (2018 08 02)

Parama energinio efektyvumo priemonėms nesikeičia

 

Svarbiausioms priemonėms, padedančioms taupyti šilumos energiją, kaip ir šiemet, naujajame kvietime bus skiriama 30 proc. parama. Šią valstybės paramą bus galima gauti tokioms priemonėms kaip sienų ir stogų šiltinimas, langų, laiptinės durų keitimui, šildymo sistemos keitimas ir t. t.

 

Numatoma, kad kitąmet bus renovuota ne mažiau 500 daugiabučių, atsiliepusių į naujausią kvietimą. Planuojama valstybės parama sieks 50 mln. eurų, bendra investicijų suma į modernizaciją pagal naująjį kvietimą numatoma 150 mln. eurų.

 

Kaip ir ankstesniame kvietime, gyventojai gaus 100 proc. valstybės paramą renovacijos projekto rengimui, administravimui, statybos techninės priežiūros paslaugoms, primena BETA vadovas Valius Serbenta. „Jokių pokyčių nėra ir finansuojant modernizaciją nepasiturintiems gyventojams, turintiems teisę į šildymo kompensaciją – jiems valstybė 100 proc. apmokės visas modernizacijos išlaidas“, – pabrėžia BETA direktorius.

 

Išlieka atrankos kriterijai

 

Šiemet prasidėjusi kvartalinė modernizacija, kai vienu metu renovuojama grupė namų sutvarkant ir šalia jų esančią infrastruktūrą – kiemus, apšvietimą, kelius, šilumos trasas ir t. t. pagal savivaldybės planus, tęsis ir naujajame kvietime.

 

„Pirmenybė bus teikiama daugiabučių, priklausančių kvartalui, paraiškoms. Kaip parodė šių metų patirtis, kai daugiau nei pusė daugiabučių, gavusių finansavimą, priklauso kvartalams – toks pirmumo kriterijus jau atnešė puikius rezultatus“, – pasakoja V. Serbenta, pastebėdamas, kad dauguma savivaldybių jau turi pasirengusios kvartlinės modernizacijos projektus ir šiemet pradėjo juos įgyvendinti.

 

Kaip pastebi pašnekovas, šių metų patirtis taip pat leidžia tikėtis, kad visi daugiabučiai, pateikę paraiškas dalyvauti modernizacijoje, gaus finansavimą. Šiemet būtent taip ir įvyko, kai vasarą buvo suteiktas finansavimas modernizacijai 214 daugiabučių, buvusiems rezerviniame sąraše. „Nors investicijų projektai šiemet kiek brangesni nei anksčiau – gyventojai renkasi brangesnes energinio efektyvumo priemones – lėšų pakako visiems“, – komentuoja V. Serbenta.

 

Gauti daugumos pritarimą renovacijai

 

Daugiabučiai, planuojantys modernizaciją, turėtų nepamiršti, kad kartu su paraiška BETA turėtų būti pateiktas ir 50+1 butų ir kitų patalpų savininkų balsavimu patvirtintas investicijų planas.

 

„Kadangi naujajame kvietime vėl laukiame paraiškų tik su gyventojų balsų dauguma patvirtintu investicijų planu, daugiabučių bendruomenės, norinčios renovuoti savo namus, jau turėtų pradėti diskutuoti ir rinktis investicijų priemones. Kaip rodo patirtis, investicijų plano derinimas dažniausiai užtrunka, nes reikia rasti bendrą gyventojų sutarimą dėl jo kainos ir energinio efektyvumo priemonių. Todėl rekomenduojame daugiabučiams jau dabar pradėti organizuoti gyventojų susirinkimus ir diskusijas apie modernizaciją“, – akcentuoja BETA vadovas.

 

Su paraiška ir patvirtintu investicijų planu BETA vertinimui turi būti pateiktas ir daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimo protokolas, kuriuo jie pritaria daugiabučio renovacijai, taip pat – pasirinkto renovacijos finansuotojo nustatytos formos protokolas dėl lėšų skolinimosi.

 

Daugiabučių paraiškas BETA gali teikti savivaldybės, daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai, asmenys, teikiantys daugiabučio renovacijos projekto įgyvendinimo administravimo paslaugas, savivaldybės paskirti energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo administratoriai.