į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos, straipsniai, komentarai
KARANTINO SĄLYGOS PASKUBINO ELEKTRONINIO BALSAVIMO DIEGIMĄ (2020 04 29)

Plečiantis technologijų galimybėms ir didėjant poreikiui kuo plačiau įvairiose srityse naudotis elektroninėmis priemonėmis, daugiabučių namų ir kitų pastatų savininkų bendrijose labiausiai aktualus – greitas ir patogus elektroninis balsavimas. Tokios galimybės ypač pageidauja keliaujantys ir daug savo reikalų internetu sprendžiantys žmonės, o karantino sąlygomis, kai ir namuose esantys negali susiburti, elektroninis balsavimas tapo dar labiau trokštamu įrankiu.

 

Buhalterinės apskaitos, konsultavimo ir kitos praktinės pagalbos paslaugas bendrijoms visoje šalyje teikianti bendrovė „Skaidri apskaitos sistema“ balandžio pabaigoje savo klientams pranešė, kad elektroninėje informacinėje sistemoje „Dnsb.eu“ elektroninio balsavimo programa jau veikia.

 

Plačiau žr. čia.

 
 
KAIP KARANTINO SĄLYGOMIS PRIIMTI SPRENDIMUS BENDRIJOSE (2020 03 23)

Pranešus, kad koronaviruso protrūkis pasaulyje jau yra pandemija ir paskelbus šalyje karantiną, daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų bendrijų pirmininkams kyla klausimų ir abejonių dėl sprendimų priėmimo organizavimo. Iki kovo mėnesio pabaigos bendrijose turėtų įvykti visuotiniai ataskaitiniai susirinkimai, daug kas planavo juos organizuoti būtent dabar, kovo antroje pusėje, kai kurie jau yra paskelbę apie šaukiamus susirinkimus.

 

„Daugiabučiuose namuose gyvena ypač daug vyresnio amžiaus žmonių, rūpindamiesi jų ir visų kitų gyventojų sveikata, taip pat vadovaudamiesi Vyriausybės sprendimu drausti visus renginius ir susibūrimus, bendrijų pirmininkai turėtų atšaukti (nukelti) susirinkimus“, – sako UAB „Skaidri apskaitos sistema“ direktorius Remigijus Nemira.

 

Daugiau nei 10 metų buhalterinės apskaitos ir konsultacijų paslaugas bendrijoms teikiančios bendrovės vadovas priduria, kad nereikėtų pamiršti ir kitų alternatyvų – galimybės organizuoti balsavimą raštu ir galimybės iš anksto raštu pareikšti nuomonę susirinkimo darbotvarkės klausimais.

plačiau
 
NUO 2020 M. VILNIEČIAI UŽ ATLIEKAS MOKĖS PAGAL JŲ SVORĮ (2019 09 11)

Šiandien sostinės taryba patvirtino naujas atliekų tvarkymo kainas, kurios įsigalios nuo kitų metų sausio 1 d. Vilniaus mieste. Pagrindinė naujovė – nuo 2020 m. už atliekas bus mokama pagal faktiškai išmestų atliekų kiekį: individualių konteinerių naudotojams sudaroma galimybė kintamąją dvinarės vietinės rinkliavos dalį mokėti pagal faktiškai atiduotų, neišrūšiuotų mišrių komunalinių atliekų svorį. Tikimasi, kad dėl šio sprendimo palaipsniui nebeliks „atliekų turizmo“ ir nelegalaus šiukšlinimo.

 

Gera žinia – nebus apmokestinami sodo paskirties žemės sklypai, kuriuose nėra jokių pastatų, garažai individualių namų valdose, automobilių statymo vietos daugiabučiuose pastatuose ir kitose panašiose vietose. Dėl tokių pakeitimų mažėja rinkliava pagal apmokestinamų visų Vilniuje esančių NT objektų plotą, nuo dabartinių 39,8 mln. kv. m iki 34,6 mln. kv. m.

 

Bus sveriami ir daugiabučių namų bendro naudojimo konteineriai. Rinkliavos dydis bus apskaičiuojamas pagal objekto bendrąjį plotą, tačiau jei gyventojų dauguma ims ir nuspręs, kad renkasi kitokį rinkliavos kintamosios dalies paskirstymo būdą, bus sudaromos sąlygos ją paskirstyti pasirinktu būdu.

plačiau
 
VYRIAUSYBĖJE – SIŪLYMAS VILNIUJE DARYTI BANDOMĄJĮ PROJEKTĄ, KURIUO BENDRIJOS BŪTŲ ATSAKINGOS UŽ RŪKANČIUOSIUS BALKONUOSE (2019 07 31)

Vyriausybė trečiadienį turėjo svarstyti išvadas Seimui dėl įstatymo projekto, kuriuo siūloma uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose ir terasose, jeigu bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui, tačiau klausimą iš posėdžio perkėlė į pasitarimą. Jame buvo pasiūlyta idėja padaryti bandomąjį projektą Vilniuje, kai namo bendrijos pačios būtų atsakingos už rūkančiuosius daugiabučių balkonuose.

 

Skaityti daugiau: https://madeinvilnius.lt čia.

 

Papildomai žr. čia.

 
 
KAUNE SKILĘS NAMAS STABILIZUOTAS, SIEKS GRIEŽTESNĖS STATYBŲ KONTROLĖS (2019 07 29)

<...> 

Bendrovė ketina inicijuoti būsto administratorių kreipimąsi į Aplinkos ministeriją. Siekiama numatyti griežtesnę savininkų atsakomybę už savavališkas statybas ir taip apsaugoti bendrasavininkus, kurie dažnai kaimynų savivalės padarinius bendram turtui turi dengti savo lėšomis. <...>

 

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt čia.

 
 
AISTROS DĖL AUTOMOBILIŲ AIKŠTELĖS (2019 05 23)

Naujai automobilių stovėjimo aikštelei daugiabučio kieme įrengti renkami 120 eurų įplieskė nesantaikos ugnį tarp daug metų šalia gyvenančių kaimynų. Trečdalis Panevėžio Tulpių gatvės 20-ojo daugiabučio gyventojų ėmėsi žygių, kai bendrija nusprendė rinkti lėšas ir prie namo įrengti vietas automobiliams. Gali būti, jog tokių konfliktų gali netrukus pasipilti ir daugiau – mat Panevėžyje sparčiai daugėjant transporto priemonių, daugiabučių bendrijos imasi plėsti vietas joms statyti. Tulpių g. kvartale jau seniai vyksta automobilininkų grumtynės dėl laisvos vietos kuo arčiau namų.

 

Skaitykite daugiau:

https://naujienos.alfa.lt/leidinys/sekunde/aistros-del-automobiliu-aiksteles/

 
 
NAUDODAMI DUJŲ BALIONĄ DAUGIABUTYJE DAROTE PAŽEIDIMĄ: TEKS IEŠKOTI KUO JĮ PAKEISTI (2019 05 21)

Energetikos ministerija ruošia pokyčius gyventojams, kurie gyvendami daugiabučiuose namuose naudoja suskystintų naftos dujų balionus. Darydami tai gyventojai pažeidžia įstatymą, tačiau kai kuriais atvejai kitų alternatyvų jie net ir neturi.

 

Skaitykite daugiau:

https://www.delfi.lt/verslas/energetika/naudodami-duju-baliona-daugiabutyje-darote-pazeidima-teks-ieskoti-kuo-ji-pakeisti.d?id=81234951

 
 
PRADĖJUS REMTI BENDRIJŲ KŪRIMĄ, VILNIEČIAI PATYS NORIAI IMASI NAMO VALDYMO (2019 05 15)

Vilniaus mieste ne kartą skambėjo istorijos apie daugiabučių namų administratorius, kurie išpučia remonto darbų kainas, nereaguoja į gyventojų skundus, aplaidžiai rūpinasi bendru turtu. Vilniaus miesto savivaldybė skatina žmones patiems labiau rūpintis savo namu ir remia daugiabučių namų bendrijų kūrimą. Neseniai įkurtų daugiabučių namų pirmininkai su DELFI.lt pasidalino patirtimi, kaip ir kodėl jie steigė bendrijas.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/partnerio-turinys/naujienos/pradejus-remti-bendriju-kurima-vilnieciai-patys-noriai-imasi-namo-valdymo.d?id=81176893

 
 
PRIVATUMO APSAUGA: KOKIOS TAISYKLĖS GALIOJA VAIZDO STEBĖJIMUI? (2019 04 26)

<...> Dažnai kyla klausimas, ar daugiabučių bendrijos gali vykdyti vaizdo stebėjimą bendrojo naudojimo patalpose, namo teritorijoje. Tam reikia daugiabučio namų patalpų savininkų daugumos sprendimo." <...>

 

Plačiau apie tai:

https://m.diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/privatumo-apsauga-kokios-taisykles-galioja-vaizdo-stebejimui-911481

 

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/paskelbtos-rekomendacijos-del-asmens-duomenu-rinkimo-vaizdo-stebejimo-priemonemis.d?id=81022389

 
 
DAUGIABUČIAI GALĖS STATYTIS SAULĖS ELEKTRINES (2018 11 28)

Vyriausybė pritarė Energetikos ministerijos parengtiems Atsinaujinančių išteklių energetikos ir Elektros energetikos įstatymų pakeitimams, kuriais sudaromos galimybės daugiabučių gyventojams tapti elektros energiją gaminančiais vartotojais.

Plačiau apie tai - www.vz.lt čia.

 
 
<<  ankstesnis  1   2   3   4   5   6   10  sekantis  >>