į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos, straipsniai, komentarai
LIFTŲ MODERNIZAVIMAS - SAUGUMO GARANTAS (2017 12 04)

Renovuojant daugiabučius liftams atnaujinti taip pat galima gauti 30 proc. siekiančią valstybės paramą, tačiau ne visi gyventojai pasinaudoja šia galimybe. Plačiau apie tai skaitykite "Naujienos.alfa.lt/leidinys/sekunde" paskelbtame Linos Dransenkaitės straipsnyje čia

 
 
DIDELI DARBAI PRASIDEDA NUO MAŽŲ ARBA KAIP BENDRIJOS PIRMININKAS SVAJOJA APIE VISĄ RENOVUOTĄ AUKŠTAKALNĮ (2017 11 28)

Ar sienos po renovacijos nepradės pelyti? Kiek kainuos renovacija? Ar statybininkai kokybiškai atliks darbą? – tokie ir kiti klausimai skambėdavo susirinkimuose, kuriuose Taikos gatvės namų nr. 77 ir 79 gyventojai sprendė savo daugiabučių renovacijos reikalus. Taip buvo iš pradžių, kai reikėjo rasti atsakymą į hamletišką klausimą: renovuoti ar nerenovuoti namus. Dabar, kai sprendimas priimtas, renovacijos baubas, pasirodo, yra visai nebaisus. Plačiau apie uteniškių patrtį skaitykite naujienų portale  "Utena.lt" čia

 
 
GYVENATE ŠALIA STATYBVIETĖS? ŠTAI KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI! (2017 11 27)

Dažnas vilnietis, gyvenantis greta statybvietės, skundžiasi nemaloniais garsais ryte, kai dar norėtųsi nusnūsti, arba vakare, po darbų. Tuo labiau kad skundai telieka paburnojimais, mat daugelis nežino, nei nuo kelių statybos turėtų prasidėti, nei kur skambinti, jei triukšmas nesiliauja. 15min paprašė Vilniaus miesto savivaldybės pateikti informaciją, ką turėtų žinoti žmogus, šalia kurio namų vyksta statybos.


Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje vykdyti triukšmą keliančius statybos darbus darbo dienomis galima nuo 7 iki 18 val., o poilsio ir švenčių dienomis – nuo 9 iki 17 val.

 

„Rekomenduojame triukšmą keliančius statybos (remonto, montavimo) darbus planuoti ir vykdyti darbo dienomis nuo 7 iki 19 val., o poilsio ir švenčių dienomis nuo 9 iki 17 val.“, – teigiama savivaldybės atsakyme. Administracinių nusižengimų kodeksas nustato atsakomybę už viešosios rimties trikdymą – triukšmą keliantys veiksmai vakaro (nuo 19 iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 iki 7 val.) metu gyvenamosiose patalpose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą, užtraukia baudą nuo dvidešimt iki aštuoniasdešimt eurų.
 

plačiau
 
AR ATEIS TA DIENA, KAI KOMPOSTUOTI TURĖS IR DAUGIABUČIŲ GYVENTOJAI (2017 11 23)

"Ar nebūtų puiku, jei bute persodinant gėles, senas, vazone užsistovėjusias žemes galėtume išmesti ne į bendrą buitinių atliekų, bet į komposto konteinerį? Taip žaliąsias, namuose ir lauke susikaupiančias, atliekas paversdami natūralia, vertinga trąša. Domimės, ar ateis ta diena, kai kompostuoti turės ir daugiabučių gyventojai", - straipsnį apie daugiabučių gyventojų žaliąsias atliekas pradeda Aurelija Karaliūtė. Visą tekstą, paskelbtą naujienų portale "Delfi.lt", skaitykite čia.

 
 
ŠILDYMO KAINOS ŠIĄ ŽIEMĄ GALI AUGTI (2017 11 23)

Nors šildymo sąskaitos dydis labai priklauso nuo suvartojamos šilumos kiekio, sostinė, o ir kiti miestai, kuriuose šildomasi daugiausia dujomis, nuo Naujųjų metų gali tikėtis kiek didesnių sąskaitų. „Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) pirmajam 2018 metų ketvirčiui ketina nustatyti 12,5 proc. didesnę vidutinę dujų rinkos kainą. Dėl dujų kainos didėjimo šilumos kaina vilniečiams kitais metais padidėtų 1–2 proc., palyginti su 2017metų lapkričio mėnesio kaina“, – LRT.lt sako Vilniaus šilumos tinklų (VŠT) komunikacijos vadovė Edita Sirutienė.

plačiau
 
„VILNIAUS VANDENYS“ KVIEČIA IŠ ŠEŠĖLIO TRAUKTIS SAVAVALIŠKAI PRISIJUNGUSIUS (2017 11 10)


„Vilniaus vandenys“ skelbia akciją. Tris mėnesius – nuo šių metų lapkričio iki kitų metų vasario – gyventojai gali kreiptis ir pranešti apie savavališką prisijungimą prie centralizuoto vandentiekio ir nuotekų tvarkymo tinklų. Gyventojams, dėl įvairių priežasčių tapusiems neteisėtais klientais, nebus taikomos sankcijos. Jie gaus visą reikalingą įmonės specialistų pagalbą, galės iškart teisėtai naudotis paslaugomis, o būtinus dokumentus galės susitvarkyti per metus.
 
Nebaudžiami už padarytą nusižengimą gyventojai galės naudotis centralizuoto vandentiekio ir nuotekų tvarkymo tinklais. Laikinai nuotekų tvarkymo paslauga bus teikiama ir tiems klientams, kurie prie centralizuoto nuotakyno dabar yra savavališkai prijungę savo paviršinių (lietaus) nuotekų tinklus. Tikimasi, kad akcija leis patikslinti realiai aptarnaujamų klientų skaičių, o tai įmonei padės tinkamai planuoti tinklų plėtrą ir mažinti patiriamus nuostolius.
 
 „Šiuo metu patiekiame daugiau vandens, nei deklaruoja klientai. Dalis nuostolių atsiranda dėl nesandarių tinklų, dalis dėl vagysčių. Dėl savavališkai prijungtų lietaus, nuotekų tinklų esame priversti tvarkyti ir didesnius nuotekų kiekius. Taip ne tik įmonė patiria didesnes veiklos sąnaudas. Nuostolius yra priversti padengti ir tvarkingai už paslaugas mokantys klientai. Todėl mūsų tikslas yra ne bausti, o išsiaiškinti tikrąjį klientų skaičių, padėti jiems tapti teisėtais klientais“, – pasakoja Virgilijus Žukauskas, laikinai einantis „Vilniaus vandenų“ generalinio direktoriaus pareigas.

plačiau
 
PRARADUS PAJAMAS - ĮMOKAS UŽ RENOVACIJĄ PADENGIA VALSTYBĖ (2017 10 31)

Naujausi Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenys rodo, kad vidutinė vieno buto investicija į renovaciją, įvertinus skiriamą valstybės paramą, siekia 6 570 eurų. Nors dauguma Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje dalyvaujančių gyventojų susimoka renovacijos kreditą per pirmus penkerius metus, aktualumo nepraranda klausimai, susiję su renovacijos paskolos likimu tuo atveju, jeigu butas renovuotame name atiteks paveldėtojams, bus parduotas arba jo dabartiniai gyventojai tiesiog negalės įvykdyti savo finansinių įsipareigojimų ir mokėti kiekvieną mėnesį numatytos kredito dalies. Paveldėtojams atitenka ir neišmokėta kredito dalis. Visą straipsnį skaitykite "15min.lt" čia.

 
 
VILNIUJE - NAUJI ATLIEKŲ VEŽĖJAI IR MAŽESNĖS KAINOS (2017 10 30)


Sostinės savivaldybė turi gerų žinių vilniečiams – nuo šiol mieste gerės atliekų tvarkymas, o mokestis už jį bus net 20-30 proc. mažesnis. Savivaldybės konkursą mišrioms komunalinėms atliekoms surinkti ir išvežti laimėjo trys įmonės – UAB „VSA Vilnius“, UAB „Ekonovus“ bei UAB „Ecoservice“.
 
„Pasirašius šias sutartis, tikimės, kad atliekų tvarkymo sistemos administravimas taps skaidresnis, efektyvesnis ir racionalesnis. Be viso to, savivaldybė turės visišką kontrolę ir tikslius skaičius, todėl vilniečiai nemokės „už orą“ – atliekos bus sveriamos kiekviename maršrute, duomenys bus kaupiami ir analizuojami.“, – naujosios sistemos privalumus vardijo atliekų tvarkymo klausimus kuruojantis vicemeras Linas Kvedaravičius.
 
Iki šiol galiojusi atliekų tvarkymo sistema neužtikrino pakankamos kontrolės ir savivaldybė neturėjo duomenų apie dabartinių atliekų vežėjų sutartis su administratoriais, bendrijomis ir kt. Pagal naująją tvarką mišrių komunalinių atliekų vežėjai sudarys sutartis tiesiogiai su savivaldybe, o ne su gyventojais.
 
Rinkliava bus renkama į savivaldybės biudžetą. Mokėjimo pranešimus atliekų turėtojai gaus ne iš pastato administratoriaus ar bendrijos, o tiesiogiai iš savivaldybės.
 

plačiau
 
VANDENS SKAITIKLIUS TIKRINS DAŽNIAU (2017 10 17)

Pakeisti visus vandens skaitiklius, kur kas dažniau juos metrologiškai tikrinti, o kartu ir didinti vandens pardavimo kainą prireikė veikiausiai dėl to, kad Lietuvoje vanduo yra per kietas. Plačiau apie tai skaitykite "Delfi.lt" paskelbtame Martyno Žilionio straipsnyje čia.

 
 
KAIP REAGUOJA KAIMYNAI, KAI BENDRIJA APSITVERIA IŠSINUOMOTĄ ŽEMĖS SKLYPĄ (2017 09 19)

Straipsnį apie tai, kaip sekasi Vilniaus miesto bendrijai, kuri viena pirmųjų išsinuomojo žemės sklypą prie namo ir jį vėliau apsitvėrė tvora, skaitykite naujienų portale "Lrytas.lt" paskelbtame straipsnyje čia.

 
 
<<  ankstesnis  5   6   7   8   9   10   11   sekantis  >>