į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos, straipsniai, komentarai
KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ IŠVEŽIMAS VILNIUJE PIGS TREČDALIU? (2016 11 22)

Kitąmet komunalinių atliekų išvežimas vilniečiams gali atpigti net trečdaliu – sostinės Taryba imasi svarstyti dvinarės rinkliavos dydžius. Savivaldybei iš atliekų vežėjų perėmus vežamų atliekų administravimą, atliekų tvarkymas vilniečiams nuo kitų metų liepos gerokai atpigs: dėl pasikeitusios rinkliavos skaičiavimo tvarkos, bus apmokestinti visi be išimties atliekų turėtojai (t.y. 25 procentais daugiau, nei dabar), be to, pasibaigus naujam komunalinių atliekų surinkimo-vežimo konkursui, jo laimėtojas veikiausiai pasiūlys mažesnę mišrių komunalinių atliekų vežimo kainą. Rinkliava įsigaliotų po to, kai atviro konkurso būdu bus atrinktas atliekų vežėjas.

plačiau
 
MOKESČIAI UŽ LIFTĄ, KAI VIENAME IŠ BUTŲ TEIKIAMOS KOMERCINĖS PASLAUGOS (2016 11 17)

"Valstietis.lt" publikavo advokato atsakymą į gyventojų klausimą apie mokesčius už liftą, kai juo naudojasi gyvenamojo namo bute įsikūrusios notarų kontoros klientai. Advokatas atkreipia dėmesį į tai, kad "jeigu šios veiklos (konkrečiu atveju - notarų kontoros) vykdymas susijęs su klientų lankymusi, sprendimą dėl daugiabučio namo gyvenamųjų patalpų, nepakeitus jų paskirties, naudojimo priima daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkai, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.85 straipsniu. Sprendimas leisti vykdyti tokio pobūdžio veiklą priimamas tik turint su šiomis patalpomis bendras sienas ir (ar) perdangas turinčių butų ir kitų patalpų savininkų raštišką sutikimą". Jeigu susiduriate su panašiais dalykais ir jums aktuali tokia informacija, komentarą galite paskaityti čia.

 
 
KARTAIS PIKTNAUDŽIAUJAMA MIŠRIOS PASKIRTIES STATYBA - PIRKDAMI BŪSTĄ BŪKITE ATIDŪS (2016 11 16)

Pastaruoju metu Aplinkos ministerija sulaukia nemažai gyventojų paklausimų, kas turi atsakyti, kad jų įsigytas naujas būstas neatitinka daugiabučiams nustatytų reikalavimų – nenumatytos vietos automobiliams, neišmatuota pastato garso klasė, neįrengtos vaikų žaidimo aikštelės, o sutartyje nurodytas ne butas, bet poilsio ar administracinės paskirties patalpos.

 

Būsto pirkėjai, pasak ministerijos Statybos ir būsto departamento specialistų, išvengtų tokių rūpesčių, jeigu prieš įsigydami jį nepasikliautų vien reklama, kuri, kaip rodo gyventojų skambučiai, gali suklaidinti, ir atidžiai susipažintų su pasirašoma pirkimo-pardavimo sutartimi.

plačiau
 
NEGADINKITE NERVŲ DĖL VIETOS AUTOMOBILIUI - STEIKITE BENDRIJĄ IR ATSITVERKITE AIKŠTELĘ (2016 11 14)

Vietos automobiliams sostinės kiemuose prie daugiabučių tikrai trūksta. Jos trūksta ir gyventojams, ir jų svečiams. Be to, vietos nemokamai parkuotis ieško ir netoli veikiančių įstaigų darbuotojai ir lankytojai. Kartais neviltis gimdo pyktį ir kerštą (straipsnį apie tokią situaciją paskelbė ir delfi.lt, jį galite paskaityti čia, dar kitas straipsnis yra čia), bet išeitis gali būti ir kitokia - daugiabučių namų savininkų bendrijos gali išsinuomoti valstybinę žemę prie savo namo, joje gali įsirengti automobilių aikšteles ir jas atsitverti užtvarais. Tada tikrai bus ramu.

 

Dėl bendrijos steigimo ir bendrijos registravimo išlaidų kompensdavimo (Vilniaus miesto savivaldybės vykdomas projektas) pasikonsultuokite tel.8686 30484.

 
 
LAIŠKININKĖ NEKALTA, KAD GAUNATE REKLAMOS Į PAŠTOS DĖŽUTĘ (2016 11 10)

Daugelis gyventojų savo pašto dėžutėse, kaip įprasta ant jų rašyti, „reklamos nepageidauja“, todėl skrajučių ir kitos „reklamos“ platintojų darbas – ne tik mažai apmokamas ir fiziškai sunkus, bet ir psichologiškai varginantis: sunku platinti tai, ko kiti nenori ar žiūri kreiva akimi. Tačiau Vilniuje įvykęs išpuolis vienai bendrovės „Greitasis kurjeris“ laiškininkei galėjo atimti ne tik norą dirbti, bet ir sveikatą – skrajutes platinusi laiškininkė buvo užsipulta laiptinėje vienos Pilaitės rajono gyventojos ir patyrė fizinį smurtą. Visą straipsnį apie tai galite paskaityti naujienų portale alfa.lt.

 
 
DOTACIJOS GYVENTOJŲ ATLIEKŲ SURINKIMO KONTEINERIAMS ĮSIGYTI (2016 11 10)

Aplinkos ministerija praneša, kad visų šalies savivaldybių administracijoms vėl yra sudaryta galimybė gauti dotacijas gyventojams skirtiems pakuočių atliekų surinkimo konteineriams įsigyti. Savivaldybėms išsiųstas kvietimas teikti paraiškas.

 

Šioms dotacijoms iš Aplinkos ministerijos administruojamos Atliekų tvarkymo programos lėšų bus skirta 0,5 mln. eurų. Dotacijų suma atliekų rūšiavimo konteineriams įsigyti skiriama atsižvelgus  į Atliekų tvarkymo programoje surinktas lėšas. Savivaldybės iki š.m. gruodžio 19 d. paraiškas turi pateikti Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondui (LAAIF).

 

Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją.

 
 
IR GYVENTOJAI TURĖTŲ RŪŠIUOTI MAISTO ATLIEKAS (2016 11 04)

Maisto atliekų rūšiavimas – dar vienas uždavinys, kurį reikia išspręsti, kad sąvartynuose šalinamos biologiškai skaidžios atliekos, tarp jų ir maisto, iki 2020 m. sudarytų ne daugiau kaip 35 proc. 2000 m. susidariusių tokių atliekų kiekio. Šį ES reikalavimą pasiseks įgyvendinti tik tuo atveju, jeigu maisto atliekas rūšiuos ir gyventojai.

 

Rūšiuoti biologiškai skaidžias atliekas dabartiniai teisės aktai įpareigoja tik prekybos centrus, kavines, restoranus ir kitus maisto tvarkymo subjektus. Kaip nustato Atliekų tvarkymo taisyklės, viešbučiai ir restoranai turi atskirai surinkti maisto atliekas ir atiduoti jas įmonėms, turinčioms leidimą tvarkyti tokias atliekas. Iš šių atliekų gaminamas kompostas, biodujos, kaulų miltai ir kt. Maisto atliekas maisto tvarkymo subjektai gali tvarkyti ir patys. Jeigu per mėnesį susidaro daugiau kaip 400 kg šių atliekų, įmonė turi gauti Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą.

 

Kaip sakė Aplinkos ministerijos Atliekų departamento direktorius Dalius Krinickas, planuojama nustatyti reikalavimą, kad ir gyventojai atskirai surinktų maisto atliekas. Reikės ir joms skirtų konteinerių. Tokiems konteineriams įsigyti ministerija numato skirti ES paramos lėšų.

plačiau
 
40 PROC. VALSTYBĖS PARAMA DAUGIABUČIŲ RENOVACIJAI BAIGSIS ŠIEMET, 35 PROC. PARAMA GALIOS IKI 2017 M. PABAIGOS (2016 10 27)

Daugiabučių namų renovacija – vienas sėkmingiausiai įgyvendintų projektų, kurio rezultatas – laimingesni gyventojai, patogesni ir gražesni būstai bei švaresnė aplinka. Naujausiais duomenimis nuo 2013 m. iki šios dienos jau atnaujinta 1251 daugiabutis, o metams baigiantis šis skaičius kas savaitę pasipildo maždaug dviem dešimtimis įgyvendintų projektų. Dabar mūsų šalyje vykdomi 677 daugiabučių atnaujinimo projektai, kurių nemaža dalis pretenduoja į 40 proc. valstybės paramą.


40 proc. dydžio valstybės parama galioja iki š. m. gruodžio 31 d., jei projekto statybos rangos darbai buvo nupirkti iki 2015 m. kovo 31 d. Tie daugiabučių namų atnaujinimo projektai, kurie iki šių metų pabaigos neturės statybos užbaigimo akto, pretenduos į 35 proc. paramą, kuri bus teikiama iki 2017 m. gruodžio 31 d.


Gyventojai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad 35 proc. valstybės parama galios iki 2017 m. gruodžio 31 d., vėliau ji mažės dar 5 proc., o 30 proc. paramos dydis galios iki 2020 m. pabaigos. Asmenims, turintiems teisę į kompensaciją už šildymą, valstybė ir toliau teiks 100 proc. paramą – kompensuos paskolą ir palūkanas, techninės priežiūros, projekto parengimo ir įgyvendinimo išlaidas.

plačiau
 
ŽADAMA, KAD VILNIEČIAMS BEVEIK KETVIRTADALIU MAŽĖS ŠILUMOS KAINA (2016 10 14)

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisijaI nustačius UAB „Vilniaus energija" bazines šilumos kainas naujam 3 metų reguliavimo periodui, Vilniečiams šilumos kaina turėtų mažėti ketvirtadaliu. Naujos šilumos kainos įsigalios, kai sostinės Taryba patvirtinus šilumos kainos dedamąsias pirmiesiems bazinės kainos galiojimo metams.

 

„Miesto Taryba sprendimą priims dar spalio mėnesį, kad nauja šilumos kaina vilniečiams būtų taikoma jau nuo gruodžio 1 d. Taikant naujas šilumos kainas iki turto nuomos sutarties pabaigos (iki 2017 m. balandžio), gyventojams bus grąžinta apie 6 mln. Eur, lėšų dalis, kuri buvo permokėta UAB „Vilniaus energija" už šildymą. Dėl likusios permokos dalies (apie 18 mln. Eur) atgavimo situacija šiai dienai nėra dar visiškai aiški, tačiau savivaldybė kartu su „Vilniaus šilumos tinklais“ dės maksimalias pastangas, kad „Vilniaus energijos“ sugrąžintų viską, ką neteisėtai iš gyventojų surinko“, - sakė šilumos ūkio klausimus kuruojantis Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.“

Parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės informaciją.

 
 
APRIBOJIMAI PASLAUGŲ TEIKĖJAMS BŪTI ADMINISTRATORIAIS NEPRIEŠTARAUJA KONSTITUCIJAI (2016 10 05)

Konstitucinis Teismas pripažino neprieštaraujančia Konstitucijai Civilinio kodekso (CK) nuostatą, kuria nustatyti tam tikri apribojimai bendrojo naudojimo objektų administratoriams: gyvenamosiose vietovėse, kuriose gyvena daugiau negu 100 tūkst. gyventojų, jais negali būti šilumos, elektros energijos, dujų, geriamojo vandens tiekėjai, asmenys, teikiantys atliekų vežimo paslaugas, liftų nuolatinės priežiūros paslaugas (išskyrus namus, kuriuose nėra liftų), jeigu jie dirba tos pačios savivaldybės teritorijoje, taip pat kiti asmenys, susiję su išvardytais asmenimis pagal Konkurencijos įstatymą, jeigu savivaldybės taryba nenusprendžia kitaip.

 

Šis principas nepažeistas teisiniu reguliavimu, pagal kurį apribojimai pasirenkant administratorių taikomi tik daugiabučiuose namuose, kuriuose nėra savininkų bendrijos arba nesudaryta jungtinės veiklos sutartis.

plačiau
 
<<  ankstesnis  10   11   12   13   14   15   sekantis  >>