į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos, straipsniai, komentarai
VYRIAUSYBĖ PRITARĖ NAUJAM DAUGIABUČIŲ RENOVACIJOS FINANSAVIMO MODELIUI (2017 06 07)

Įstatymo projektu taip pat sudaromos sąlygos daugiabučiams namams, kuriuos šiluma aprūpina kelis namus aptarnaujantis šilumos punktas, įsirengti individualų šilumos punktą. Tai leis sumažinti patiriamus šilumos energijos nuostolius namui šildyti, todėl mažės ir gyventojų išlaidos už šildymą. Lietuvoje yra apie 3 tūkst. tokių daugiabučių namų. Šių būstų savininkams būtų teikiama papildoma valstybės parama kompensuojant iki 10 proc. šių priemonių įgyvendinimo kainos.

 

Prieš kelias savaites Vyriausybė priėmė sprendimą, kuriuo panaikintos kliūtys finansuoti naujai parengtus atnaujinimo projektus, kurie šiuo metu tvirtinami butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimuose. Šiuo sprendimu panaikintas gyventojams ir modernizavimo projektus finansuojančioms finansų įstaigoms nepatraukli ir nepriimtina valstybės paramos teikimo tvarka nurašant lengvatinio kredito palūkanas iki 0 procentų. Vyriausybės sprendimu valstybės parama, tenkanti energinį efektyvumą didinančioms priemonėms, teikiama iš karto įgyvendinus projektą.

 

Energijos vartojimo efektyvumo didinimas, daugiabučių namų atnaujinimas – vienas iš Vyriausybės veiklos prioritetų. Pagal patvirtintą Vyriausybės programos įgyvendinimo planą kasmet numatyta renovuoti ne mažiau nei 500 daugiabučių namų.

 

Aplinkos ministerijos informacija.