į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos, straipsniai, komentarai
VILNIUJE PRADEDAMA PLĖTOTI POŽEMINIŲ ATLIEKŲ KONTEINERIŲ SISTEMA (2018 07 26)

UAB „VAATC“ direktoriaus Tomo Vaitkevičius teigimu, atliekų tvarkymo sistema sostinėje tampa kompleksinė.

 

„Iki šiol Vilniuje pusiau požeminiai konteineriai atsirasdavo fragmentiškai, daugiausia NT projektų vystytojų iniciatyva šalia naujų daugiabučių. Tačiau dabar klausimas sprendžiamas iš esmės – beveik 5 kartus talpesni konteineriai bei tvarkingos atliekų surinkimo aikštelės bus įrengiamos visame mieste ir taps kompleksine atliekų surinkimo ir tvarkymo sistemos dalimi. Vilniečiams tai reiškia pigesnę, sklandžiai veikiančią, tvarką ir švarą užtikrinančią sistemą“, – teigia T. Vaitkevičius.

 

Per artimiausius keletą metų savivaldybė kiekviename sostinės gyvenamajame rajone planuoja įrengti dešimtis požeminių ir pusiau požeminių konteinerių aikštelių. Žirmūnuose jų atsiras 79, Antakalnyje – 58, Šeškinėje – 54, Karoliniškėse ir Justiniškėse – po 51 ir t. t.

 

Karoliniškių gyventojams prie jau įrengtos pusiau požeminių konteinerių aikštelės buvo pademonstruota kaip naudotis naujaisiais konteineriais, pademonstruotas jų ištuštinimo procesas, penkiskart didesnis tūris ir 1, 75 m siekiantis gylis. Pristatymo metu vilniečiai galėjo įsitikinti šių konteinerių privalumais: į požeminius konteinerius patenkančios atliekos saugiai izoliuojamos nuo aplinkos ir iki ištuštinimo būna žemesnėje temperatūroje (6° C – 8° C) – lėčiau genda, neskleidžia blogo kvapo ir mažiau teršia aplinką. Dėl didelės konteinerių talpos ir įrengimo specifikos jų neįmanoma stumdyti ar vartyti, iš jų taip pat labai sudėtinga ištraukti jau įmestas atliekas – tai užtikrina estetišką konteinerių aikštelės aplinką bei sveikatai saugią prieigą.

 

85 proc. visų požeminių konteinerių pirkimų finansuojama ES lėšomis. Visam požeminių konteinerių tinklui mieste įrengti prireiks apie 10 mln. Eur.

Nuo gegužės 1 d. sostinėje pradėta įgyvendinti kompleksinė atliekų surinkimo ir tvarkymo sistemos reforma. Pasikeitė atliekų surinkimo ir išvežimo tvarka, visi gyventojai moka už sistemos išlaikymą bei yra aiškiau informuojami, už ką ir kiek jie moka.

 

Preliminari komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių išdėstymo Vilniaus mieste schema svetainėje vilnius.lt → Žemėlapiai → Miesto tvarkymas → Sluoksniai (ekrano viršuje kairėje) → Atliekų tvarkymas (pažymėti varneles prie „Suplanuotos atliekų konteinerių aikštelės“; „Aikštelės aptarnaujami pastatai“, „Atliekų išvežimo aptarnavimo zonos“) → Vietos paieška (ekrano viršuje dešinėje) → įvesti adresą.

 

Vilniaus miesto savivaldybės informacija.