į pradžią turinys susisiekite  
Patarimai ir komentarai STEIGIANTIEMS BENDRIJĄ
AR GALIMA BENDRIJĄ STEIGTI KOMERCINĖS PASKIRTIES PASTATE (2017 09 15)

Taip, gyventojai, kurie įsigijo būstus komercinės paskirties daugiabučiuose pastatuose, gali steigti bendrijas, tačiau įsigiję komercinės paskirties butus jie rizikuoja būti apmokestinti didesniais mokesčiais. Plačiau apie tai skaitykite  Linos Mrazauskaitės straipsnyje "Pasitikrinkite, ar jūsų butas ne viešbutis? Gresia rimti nemalonumai", paskelbtame "Lzinios.lt" čia.

 
 
KAS GERIAU: SAMDOMAS ADMINISTRATORIUS AR NAMO BENDRIJA? (2017 06 18)

Ko reikia, kad namai būtų šilti, patogūs ir pigiai išlaikomi? Atsakymas paprastas – ūkiško ir protingo šeimininko. Jeigu toks nesate, samdote profesionalą, kuris moka taisyti prakiurusius vamzdžius, lopyti kiaurą stogą, šiltinti sienas ir pakabinti radiatorių ten, kur jo labiausiai reikia. Ar samdyti tokį specialistą yra išeitis?

 

Straipsnį apie tai galite paskaityti naujienų portale "Delfi.lt" čia.

 

P.S. Beje, atkreipiant dėmesį į straipsnio pavadinimą, vertėtų nepamiršti, kad yra ir trečias variantas - kai namą valdanti bendrija samdo administruojančią įmonę, prižiūri ir kontroliuoja jos darbą.

 
 
VILNIAUS DAUGIABUČIŲ GYVENTOJAMS NAMO BENDRIJOS STEIGIMAS NIEKO NEKAINUOJA (2017 03 18)

"Ko gero, ne visi žino, kad Vilniaus daugiabučių gyventojams, namo bendrijos steigimas nieko nekainuoja. Sostinės savivaldybė apmoka visas su namo savininkų bendrijos kūrimo klausimais susijusias konsultacijos bei paslaugas", - taip buvo anonsuojama 2047 03 18 LRT radijo laidos "Ryto garsai" viena iš temų. Komentarus apie bendrijų steigimą galite paklausyti šios laidos įraše nuo 1:04:23 min. čia: http://lrvab.lrt.lt/lt/archive/36445/

 
 
NESILEISKITE KLAIDINAMI DĖL TEISĖS AKTŲ TAIKYMO STEIGIANT BENDRIJĄ (2017 03 01)

Konsultuojant steigiančius bendrijas kaupiasi bendroji patirtis, kuria dalinamės. Vakar Vilniuje vyko vieno namo steigiamasis bendrijos susirinkimas. Šį namą administruojančios įmonės vadovas klaidino bendriją steigiančius to namo savininkus. Įsitikinęs, kad steigiamajame susirinkime yra kvorumas (atvyko daugiau nei pusė savininkų) ir pamatęs, kad dauguma nubalsavo už bendrijos steigimą, jis pradėjo įtikinėti žmones, kad sprendimas yra neva neteisėtas, nes balsavo ne visų savininkų dauguma, o tik dalyvaujančiųjų dauguma.

plačiau
 
BUTO SAVININKAS - NEPILNAMETIS, KAS BALSUOS STEIGIANT BENDRIJĄ? (2017 02 14)

Jeigu butas nuosavybės teise priklauso nepilnamečiui, visas šio nepilnamečio teises/pareigas įgyvendina abu tėvai (nebent tėvai išsituokę ir globa nustatyta vienam iš jų arba kuriam nors iš tėvų apribota tėvystė/motinystė). Tad ir bendrijos steigiamajame susirinkime turėtų dalyvauti abu tėvai, jie abu turėtų pasirašyti ir dalyvių sąraše.

 
 
BENDRIJOS PAVADINIMAS - KOKIE KELIAMI REIKALAVIMAI (2017 02 13)

Juridinių asmenų registro nuostatai

 

Reikalavimai juridinio asmens pavadinimui ir laikinas pavadinimo
įtraukimas į Registrą
 

73. Juridinio asmens, filialo ar atstovybės pavadinimas turi atitikti Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.39 ir 2.40 straipsniuose, šiuose Nuostatuose ir kituose teisės aktuose nustatytus reikalavimus.

74. Steigiamas juridinis asmuo, juridinis asmuo, filialas ar atstovybė šiais atvejais turi gauti šiuos leidimus (sutikimus):
74.1. jeigu pavadinime vartojamas Lietuvos Respublikos oficialusis ar tradicinis (trumpasis) valstybės pavadinimas, – teisingumo ministro leidimą vartoti valstybės pavadinimą;

74.2. jeigu pavadinime vartojamas žodis „katalikų“, – rašytinį Katalikų Bažnyčios vadovybės (vyskupo) sutikimą.

plačiau
 
BENDRIJĄ ĮSTEIGĘS NAMAS SUTAUPO 20 TŪKST. EURŲ PER METUS (2017 02 09)

"Žinių radijo" laidoje kalbėjęs bendrijos pirmininkas Vaidas pabrėžė, kad bendrija skiriasi nuo administratoriaus tuo, kad nesiekia pelno, ir teigė, kad įsteigus bendriją jo namo gyventojai (108 butai) per metus suataupo 70 000 litų arba daugiau nei 20 tūkst. eurų. Viso pokalbio galite pasiklausti čia.

 
 
STEIGIAMOJO BENDRIJOS SUSRINKIMO DALYVIS - UŽSIENIO PILIETIS, KOKĮ DOKUMENTĄ JIS TURI PATEIKTI (2016 12 15)

Steigiant vieną Vilniaus miesto daugiabučio namo savininkų bendriją kilo neaiškumų dėl buto savininko registravimo steigiamojo susirinkimo dalyvių sąraše. Tas savininkas - užsienio šalies pilietis, turintis leidimą gyventi Lietuvoje. Notarų biurui pateikėme klausimą, kokį dokumentą registruoti - jo užsienietišką pasą ar leidimą gyventi mūsų šalyje. Atsakymas - galiojantį leidimą gyventi Lietuvoje.

 
 
ŽYMA APIE ĮSTEIGTĄ BENDRIJĄ REIKALINGA IR NEKILNOJAMOJO TURTO REGISTRE (2016 11 25)

Notaro patvirtintus bendrijos steigimo dokumentus reikia nunešti į Registrų centrą tam, kad bendrija būtų įregistruota Juridinių asmenų registre. Turėkite omenyje, kad žyma apie įsteigtą bendriją turi būti įregistruota ir Nekilnojamojo turto registre.

 

Registrų centre dokumentus priimantis asmuo turėtų papildomai jūsų paprašyti pateikti prašymą (vietoje užpildyti) dėl žymos apie anksčiau nustatytą turto administratorių panaikinimo ir naujos žymos apie bendrojo naudojimo objektų valdymo formą - įsteigtą bendriją įregistravimo Nekilnojamojo turto registre. Jeigu tokio prašymo nesulauktumėte, priiminkite apie jį patys.

plačiau
 
KOKIUS DOKUMENTUS, PRIEŠ REGISTRUOJANT BENDRIJĄ, REIKĖS PATEIKTI TVIRTINTI NOTARUI (2016 10 20)

Prieš įregistruojant bendriją Registrų centre, bendrijos steigimo dokumentus turi patvirtinti notaras. Notarui pateikiami šie dokumentai:

 

1. Daugiabučio gyvenamojo namo butų/patalpų savininkų, pritariančių bendrijos steigimui, sąrašas su jų parašais.

 

2. Pastato bendrojo naudojimo objektų administratoriui ir (ar) pastato statytojui įteikto pranešimo apie numatomą bendrijos steigiamąjį susirinkimą kopija (geriausia - su gavėjo žyma, kad dokumentas buvo gautas).

 

2. Pranešimas namo butų/patalpų savininkams apie planuojamą steigiamąjį susirinkimą ir jo darbotvarkę, pasirašytas iniciatoriaus/-ių.

 

3. Aktas apie dokumentų (pranešimo apie steigiamąjį susirinkimą ir įstatų ruošinio) įteikimą butų/patalpų savininkams, pasirašytas 3 asmenų.

 

4. Steigiamojo susirinkimo dalyvių sąrašas (pagal patvirtintą pavyzdinę formą), pasirašytas steigiamojo susirinkimo pirmininko ir sekretoriaus.

 

5. Įstatai - 3 egz., (bent vienas egz. - butinai pasirašytas kiekviename puslapyje steigiamojo susirinkimo pirmininko ir sekretoriaus).

 

6. Steigiamojo susirinkimo protokolas (pagal patvirtintą pavyzdinę formą).

 

7. Butų/patalpų savininkų sąrašas (Registrų centro išrašas).

 

8. Jungtinės veiklos sutartis, jeigu tokia galiojo iki įsteigiant bendriją.

 
 
1   2   sekantis  >>