į pradžią turinys susisiekite  
Patarimai ir komentarai ĮSTEIGUSIEMS BENDRIJAS
SUTAUPYKITE ĮMOKŲ SURINKIMO KAŠTUS (2017 05 26)

Elektroninės atsiskaitymų knygelės panaikinimas, atnaujintos AB „Informacinio verslo paslaugų įmonės“ (IVPĮ) sutartys prisidėjo prie augančių administravimo kaštų bendrijai. Racionaliai finansus tvarkančios bendrijos nėra nusiteikusios mokėti už įmokų surinkimą, detalizacijos pateikimą ir ieško kitų alternatyvų, kaip surinkti įmokas ir jas paskirstyti.

 

Visa tai be papildomų kaštų leidžia atlikti www.vienasaskaita.lt (UAB „Viena sąskaita“) – nepriklausoma mokesčių surinkimo platforma. Šią paslaugą užsisakiusi bendrija gauna įmokų detalizaciją, gali sutarti dėl integracijos su bendrijos apskaitos sistema, pateikti duomenis klientams su mokėtina suma. Įmokas gali gauti sutartu metu į sutartas sąskaitas, jeigu svarbu – surinktos įmokos už paslaugas ir kaupiamąsias lėšas pervedamos į atskiras banko sąskaitas. Kad taptumėte partneriu, užtenka pateikti prašymą, o kai jis bus  patvirtintas, bendrija galės nemokamai naudotis paslauga. Mokesčiai bendrijai neskaičiuojami nei už administravimą, nei už detalizacijos patekimą ar kitas paslaugas.

 

Išsamią informaciją rasite čia.

 
 
SAVIVALDYBĖ SIŪLO 50 PROC. PARAMĄ DRAUGE TVARKANT KELIUS, KIEMUS IR KITAS VIEŠĄSIAS ERDVES (2017 05 14)

Kelios Vilniaus bendrijos jau pasinaudojo savivaldybės teikiama 50 procentų parama ir prie daugiabučių Antakalnyje įsirengė naujus šaligatvius. Pasinaudodami savivaldybės parama kelius tvarkėsi ir Pušyno kelio, Stepono Batoro, Bražuolės, Kelmijos Sodų, Žemosios, Daubėnų, J.Dobkevičiaus, Varnės gatvių gyventojai ir įmonės. Programa „50 ir 50“ gali tapti sprendimu ir dėl vietų automobiliams trūkumo.

 

Plačiau apie tai skaitykite "Lrytas.lt" paskelbtame straipsnyje čia,

 
 
RENOVACIJOS INVESTICINIS PLANAS: KAIP IŠVENGTI KLAIDŲ? (2017 04 18)

Daugiabučio renovacijos investicinio plano rengimas – viena svarbiausių modernizacijos proceso dalių. Tai patvirtintų ne tik renovacijas vykdantys statybų rangovai, bet ir patys atnaujintų daugiabučių gyventojai.Juk būtent investiciniame plane skaičiuojamas būsimas pastato energinis naudingumas, įvertinama pastato konstrukcijų fizinė būklė. Remiantis šiais duomenimis, numatomos priemonės, mažinančios daugiabučio namo energijos vartojimą. Paprasčiau tariant, parengiamas energiją, o kartu ir pinigus daugiabučių gyventojams padėsiantis sutaupyti planas. Plačiau apie tai galite paskaityti www.alfa.lt publikuotame straipsnyje čia.

 
 
BENDRIJOS SPRENDIMAS: PRIVATI VALDA. PA6ALINIAMS EISMAS DRAUDŽIAMAS (2017 04 18)

Lazdynuose prie vieno daugiabučio namo Architektų gatvėje ties įvažiavimu į kiemą atsirado metalinė lentelė „Privati valda. Pašaliniams eismas draudžiamas.“ Ar tai nėra savivalė? Lentelėje pavaizduoti ženklai, kad automobilių eismas draudžiamas ir draudžiama vedžioti šunis. Plačiau apie tai skaitykite www.lrytas.lt paskelbtame straipsnyje čia.

 
 
AR IŠVYKSTANT IŠ NAMŲ TIKRAI REIKIA UŽSUKTI VANDENS KRANELIUS (2017 04 14)

Dažnas yra girdėjęs apie būtinybę išeinant iš buto kaskart užsukti vandens kranelius. Tačiau kai kurie specialistai teigia, kad tai – pasenusi praktika, kuri tapo nebeaktualia. Specialistų nuomonės skiriasi, tačiau jie sutinka dėl vieno: labiau sunerimti turėtų senos statybos namuose butus turintys gyventojai, tačiau pavojų yra ir neseniai pastatytuose namuose. Plačiau apie tai skaitykite www.delfi.lt paskelbtame straipsnyje čia.

 
 
PASIŪLĖ NAUJĄ PASLAUGĄ BENDRIJOMS - BIUDŽETAVIMĄ (2017 03 10)

UAB „Skaidri apskaitos sistema“, nuolat investuojanti į bendrijų pirmininkų darbą palengvinančias priemones, neseniai pristatė galimybę bendrijų pirmininkams lengviau bendrauti su gyventojais, o dabar pasiūlė ir dar vieną naujovę – biudžetavimą.
 
"Ši funkcija palengvina pirmininkų darbą, taupo gyventojų laiką ir, svarbiausia, leidžia pačiai bendrijai savarankiškai sudaryti savo biudžetą, kitaip dar vadinamą pajamų išlaidų sąmata", – sako UAB "Skaidri apskaitos sistema" vadovas Remigijus Nemira.

 
Jo teigimu, pagrindinis biudžetavimo tikslas – užtikrinti trumpalaikį veiklos planavimą ir veiklos rezultatų kontrolę.

plačiau
 
SUTRŪNIJĘ LIETVAMZDŽIAI PRIDARĖ ŽALOS - KAS ATSAKINGAS? (2017 02 02)

<...pagal galiojančius įstatymus, lietaus nuotekų sistema yra priskiriama prie vietinių inžinerinių tinklų, tad bendrija ar namo administratorius privalo jais rūpintis ir nesvarbu, kad pagal projektą šie vamzdžiai yra paslėpti ir fiziškai juos prižiūrėti keblu", - rašoma Kaunodiena.lt publikuotame straipnyje "Įkaitais tapę seno daugiabučio gyventojai: esame be kaltės kalti". Rekomenduojame pasidomėti kauniečių patirtimi. Visą straipsnį skaitykite čia.

 
 
JEIGU KETINATE GRIAUTI LAIKANČIĄJĄ SIENĄ, GAUKITE NAMO BENDRATURČIŲ PRITARIMĄ (2016 12 28)

Jei pertvarkydami butą daugiabutyje ketinate griauti laikančią sieną, būtina gauti daugumos daugiabučio bendraturčių sutikimą – ne tik kaimynų, bet ir tų, kurie gyvena už kelių laiptinių. Žurnalas „Investuok“ aiškinasi kas galima ir kas ne. Visą straipsnį apie tai galite paskaityti čia.

 
 
PLANUOJATE IMTI PASKOLĄ NAMO RENOVAVIMUI? BANKO SPECIALISTAS PAAIŠKINO, KĄ BŪTINA ŽINOTI (2016 12 22)

Dalyvavimas Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos dalyvius baugina slegianti paskolos, reikalingos renovacijos darbams, grąžinimo atsakomybė. Ką reikėtų žinoti apie bankų suteikiamas paskolas ir jų grąžinimą? Lietuvos bankai ramina – viskas daug paprasčiau, nei manėte. Jeigu jums aktuali ši informacija, paskaitykite portale alfa.lt publikuotą straipnį, jį galite rasti čia.

 
 
AR JAU LAIKAS SENĄ LIFTĄ KEISTI NAUJU? KIEK TAI KAINUOJA? (2016 11 24)

Lietuvoje veikia daugiau nei 8000 liftų. Prekybos centruose, gyvenamuosiuose ir įstaigų namuose jais kasdien pakyla ir nusileidžia apie milijonas keleivių. Ar saugu keltis mūsų šalyje veikiančiais liftais? Kaip užtikrinti, kad liftai veiktų tinkamai? Kada ir kiek verta daugiabučių namų gyventojams investuoti į naują liftą? Atsakymus  į šiuos ir kitus klausimus pateikia liftų montavimo ir priežiūros bendrovės „Schindler-Liftas“ Egzistuojančių instaliacijų skyriaus vadovas Giedrius Sakas.

 

Specialistas prmiausiai atkreipia dėmesį į tai, kad mūsų šalyje iki 1991 metų buvo sumontuota apie 5000 liftų. Vėliau, daugiausia po 2000-ųjų, jų sumontuota dar apie 3000. Anot Giedriaus, kalbant apie saugumą, šias dvi liftų grupes atskirti labai svarbu. Per kelis dešimtmečius ne tik liftams keliamų reikalavimų kartelė pakilo į viršų (ir žmonės siekia geresnės kokybės, ir Europos bendrijos Liftų direktyva įpareigoja labiau rūpintis), bet ir galimybių užtikrinti komfortą ir saugumą, tobulėjant technologijoms, yra žymiai daugiau.

plačiau
 
<<  ankstesnis  1   2   3   4   sekantis  >>