į pradžią turinys susisiekite  
Patarimai ir komentarai ĮSTEIGUSIEMS BENDRIJAS
NEPAKLIŪKITE Į SUKČIŲ PINKLES, NEATIDUOKITE JIEMS BENDRIJOS PINIGŲ (2017 07 19)

„Pasakojo, kad areštinėje yra uždaryti du girti vyrai. Esą jie turėjo įvairių įmonių dokumentų, tarp jų buvo ir namo bendrijos. Vėliau jis esą sujungė su „Swedbank“ banko Prevencijos skyriaus vadovu, kažkokiu Petkevičiumi. Šis ėmė aiškinti, jog reikia patikrinti sąskaitas, ar niekas nebandė į jas laužtis“, – prisiminė pašnekovas.


„Bankininkas“ bendrijos pirmininkui išvardijo kelias pavardes asmenų, kurie esą galėjo kėsintis į bendrijos pinigus. Esą kažkas norėjo ir kreditų pasiimti prisidengdamas bendrijos vardu.
 

Dar paklausė, kodėl pirmininkas eidamas iš savo sąskaitos iš naujo jungiasi prie bendrijos. Esą galima šias sąskaitas susieti. „Bankininkas“ dar patarė turėti naują slaptažodį, jį padiktavo.

„Keisčiausia, kad nei aš jiems sakiau kokius prisijungimo duomenis, nei ką. Pokalbis truko apie 1,5-2 valandas. Mano žmona net ragino nutraukti pokalbį. Dar klausiau, gal paprasčiau man būtų atvykti į komisariatą. Bet pasakė, kad nėra reikalo“, – prisiminė pašnekovas.

Paliko su 4 eurais

 

Tą patį vakarą po keisto pokalbio palangiškis nuvažiavo į degalinę. Kai norėjo susimokėti už benziną, jo laukė „staigmena“: operatorius informavo, jog sąskaita – tuščia. Netrukus J.V.Baliutavičius sužinojo, jog jo asmeninėje sąskaitoje, į kurią neseniai buvo gavęs pensiją, buvo likę vos 4 eurai. Dar viena nemaloni žinia laukė, kai patikrino bendrijos sąskaitą. Ten buvo likę 16 eurų.

Dar tą pačią dieną vyras kreipėsi į policijos pareigūnus. Komisariate sužinojo, jog visi jo pinigai pervesti kažkokiai Daivai L. Buvęs istorijos mokytojas, kaip ir pareigūnai, mano, jog tai – dar ne siūlo galas. Gali būti, palangiškis mano, jog ši moteris – tik įrankis sukčiams.

 

Vilties atgauti pinigus jis nepuoselėja
 

„Tokių pinigų, kokie buvo bendrijos sąskaitoje – aš neturiu. Neturi ir mano dukra. Ji pati turi būsto paskolą. Kreipčiausi pats į banką paskolos, bet dėl mano amžiaus niekas jos neduotų“, – apgailestavo vyras.

 

Dėl prarastų asmeninių pinigų jis nedejuoja, labiausiai išgyvena dėl namo bendrijos lėšų. Jau spėjo sušaukti ir susirinkimą, išdėstė bendrijos nariams problemą. Vieni supratingai linkčiojo, tačiau buvo ir tokių, kurie pagrasino kreiptis į antstolius.
 

Kreipėsi į buvusius mokinius

 

Į beviltišką situaciją patekęs pirmininkas per socialinius tinklus kreipėsi į buvusius mokinius, auklėtinius ir visus pažįstamus. „Bendrija reikalauja iki rugpjūčio 12-osios grąžinti, šaukiamas bendrijos narių susirinkimas šiuo klausimu.

 

Esu beviltiškoje padėtyje, bankai dėl amžiaus tokios sumos neskolina. Todėl nuoširdžiai prašau savo buvusių auklėtinių, mokinių ir mane pažįstančiųjų pagalbos. Kas galite mane paremti, prašau nors ir mažą pinigų sumą pervesti į šią sąskaitą: Swedbank LT27 7300 0101 5256 9027 Jonui Vytautui Baliutavičiui“, – kreipėsi į pažįstamuosius palangiškis.

15min jis teigė sulaukęs palaikymo, pažįstamieji skambino, rašė žinutes. Tiesa, pensininko sąskaita kol kas vangiai pildoma.

 

„Pasitikėjimą praradau, net ir jūsų – žurnalistės – skambutis man atrodo įtartinas. Matyt, po šio įvykio nepasitikėsiu žmonėmis. Tik keista, iš kur tie sukčiai turėjo tiek žinių apie mane. Įtariu, kad kažkas tiesiog nutekino. Galbūt net iš tos pačios bendrijos narių“, – įtarinėjimais dalijosi sukčių apgautas vyras.

 

www.15min.lt