į pradžią turinys susisiekite  
Patarimai ir komentarai BENDRIJŲ NARIAMS
NORĖDAMI SUTAUPYTI UŽSANDARINKITE ATLIEKŲ ŠALINIMO VAMZDĮ (2018 09 07)

Iki 2020-ųjų metų Vilniaus mieste žadama įrengti 755 naujas požemines ar pusiau požemines atliekų surinkimo aikšteles. Ši permaina sostinėje galėtų paskatinti daugiabučių gyventojus atsisakyti senos atliekų šalinimo sistemos – vamzdžių. Tačiau, anot Vilniaus miesto savivaldybės, tokį sprendimą galėtų priimti tik patys gyventojai.

 

Plačiau apie tai skaitykite www.delfi.lt čia.

 
 
ROGES IR DAUGIABUTĮ RUOŠK VASARĄ (2018 08 30)

Liaudies išmintis byloja, jog ir niūriems (žiema), ir smagiems (vasara) laikotarpiams reikia ruoštis iš anksto. Prie pasiruošimo žiemai anksčiau galėjome priskirti roges ir malkas, o šiandien, gyvendami daugiausia centriniu šildymu šildomuose daugiabučiuose, įpratome apskritai nesukti galvos dėl artėjančio šaltojo periodo. Be reikalo. Techninės priežiūros specialistai teigia, jog daugiabutį būtina apžiūrėti bent jau du kartus per metus – pavasarį ir vasarai besibaigiant ar ankstyvą rudenį.

Skaitykite daugiau www.15min.lt čia.

 
 
JURIDINIO ASMENS - BENDRIJOS NARIO BALSAVIMO TEISĖS PERLEIDIMAS (2018 07 27)

Praktinėje veikloje susiduriame su įvairiomis situacijomis, kyla įvairių klausimų. Viena iš abejonių buvo tokia: ar gali bendrijos narį - juridinį asmenį atstovaijantis įmonės vadovas perleisti balsavimo teisę bendrijos narių susirinkime kitam asmeniui ir ar gali ją perleisti net ne įmonės darbuotojui.

 

Vieno Vilniaus notarų biuro teisininkas pakomentavo: "Taip, Bendrijos narys – juridinis asmuo – kaip ir visi kiti nariai – fiziniai asmenys – turi visišką teisę perleisti savo balsavimo teisę kitam bet kokiam asmeniui".

 

Primename, lkad balsavimo teisės perleidimo sutarties nereikia tvirtinti pas notarą. Svarbu ir tai, kad balsavimo perleidimo sutartis taikoma tik juridinių asmenų dalyviams (tik bendrijų narių susirinkimuose).

 

Bendrijos narių ir butų (patalpų) savininkų rašomus įgaliojimus atstovauti juos bendrijos narių ir /ar visų butų (patalpų) susirinkimuose turi tvirtinti notaras.

 

CK 2.89 straipsnis. Balsavimo teisės perleidimas | Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas. Antroji knyga. Asmenys (žr. toliau).

plačiau
 
KAIP PAKEISTI BENDRIJOS PAVADINIMĄ? (2018 04 03)

Kiekvienas juridinis asmuo gali pasikeisti savo pavadinimą.

 

Keičiant juridinio asmens pavadinimą procesas panašus kaip ir atliekant bet kokius kitus bendrijos įstatų pakeitimus (susirinkimo sušaukimas, balsavimas dėl naujų įstatų tvirtinimo, protokolo surašymas ir pan.) su vienintele išimtimi: vadovaujantis LR CK 2.43 str., keičiant juridinio asmens pavadinimą, būtina:

1) arba apie pavadinimo pakeitimą paskelbti viešai (viešai skelbiama juridinio asmens įstatuose nurodytame šaltinyje viešiems pranešimams skelbti);

2) arba apie juridinio asmens pavadinimo pakeitimą informuoti visus juridinio asmens kreditorius (pastaruoju atveju parengiamas juridinio asmens kreditorių sąrašas, jis pasirašomas bendrijos pirmininko, o visi sąraše nurodyti subjektai apie pavadinimo keitimą informuojami arba pasirašytinai, arba registruotu paštu išsiunčiant atitinkamą pranešimą).

 

Bendrijos pirmininkas (valdyba) laisvai pasirenka kuri iš paminėtųjų alternatyvų patogesnė (ar lengvesnė) įgyvendinti. Nurodytieji veiksmai (informavimas apie pavadinimo keitimą) turi būti atlikti iki apsilankymo notarų biure dėl pakeistų įstatų notarinio patvirtinimo.

 
 
KADA IR KUR LIETUVOJE GALIMA ĮRENGTI STEBĖJIMO KAMERAS? (2018 01 19)

Paėjusią savaitę Aukščiausiasis Teismas priėmė sprendimą – be daugiabučio namo gyventojų sutikimo namo valdoje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros pažeidžia gyventojų teisę į privatumą. Plačiau šią tema pristato www.diena.lt čia.

 

Taip pat pridedame susipažinti 2017 01 11 Aplinkos ir Teisingumo ministerijų bendrąją nuomonę, kuri taip pat gali būti aktuali norintiems daugiabučiuose sumontuoti vaizdo kameras, ją galite paskaityti čia.

 
 
PRIVALOMAS INFORMAVIMAS RAŠTU - AR GALIMA TAI PADARYTI EL. PAŠTU? (2017 12 21)

Bendrijų įstatyme aiškiai nurodyta: "Jeigu visuotinio susirinkimo darbotvarkėje numatyta rinkti ar atšaukti bendrijos valdymo organą, keisti bendrijos įstatus ar svarstyti bendrijos reorganizavimo ar likvidavimo klausimus, metinę bendrijos pajamų ir išlaidų sąmatą, apie visuotinį susirinkimą bendrijos nariams pranešama raštu." Labai dažnai sulaukiame bendrijų pirmininkų klausimų apie tai, ar galima bendrijų narius informuoti raštu, naudojantis elektroninėmis ryšio priemonėmis. 

 

Pasigilinome į šią situaciją ir siūlome variantą - papildyti bendrijos įstatų dalį "Bendrijos pranešimai ir skelbimai" > "Informavimo tvarka, kai yra privalomas informavimas raštu" formuluote (žr. žemiau, pažymėta raudonai), suderinta su vienu Vilniaus m. notarų biuru (patvirtino, kad įstatus su tokia formuluote tvirtintų):

plačiau
 
KOVA SU LAPAIS BE REKLAMOS (2017 11 22)

Pietinėje miesto dalyje esančių daugiabučių namų gyventojai keiksnoja visus kitus, tik ne save, dėl prieš savaitę lietaus nuotekas užkimšusių rudeninių lapų. Tačiau atsirado ir klaipėdiečių, parodžiusių pavyzdį kitiems. Plačiau apie tai - www.diena.lt čia.

 
 
ATSINAUJINO AUTOMOBILIŲ STOVĖJIMO AIKŠTELĘ (2017 11 21)

Kol vieni dejuoja, kad daugiabučių namų kiemuose esančios automobilių stovėjimo aikštelės yra prastos būklės ir daugelyje jų netelpa gyventojų automobiliai, J. Basanavičiaus g. 124-ojo namo bendrija ėmė ir patys susitvarkė kieme esančią aikštelę, o ateities planuose – įrengti dar vieną. Plačiau apie tai - www.rinkosaikste.lt čia.

 
 
ATNAUJINANT DAUGIABUČIO "VIZITINĘ KORTELĘ" – LIFTĄ IR LAIPTINĘ (2017 11 16)

Senos statybos daugiabučiai, dalyvaudami Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje, gali ne tik sutaupyti energijos, bet ir įgyvendinti priemones, padedančias iš esmės atnaujinti svarbiausias namo bendras patalpas – laiptinę, bei modernizuoti itin daug elektros energijos naudojančius senus liftus ir tokiu būdu sukurti jaukesnę ir saugesnę aplinką name. Plačiau apie tai skaitykite "15min.lt" paskelbtoje medžiagoje čia.

 
 
KUR IŠMETATE SUGRĖBTUS LAPUS? PAŽEIDJUS GAUDYS IR KAMEROMIS (2017 11 16)

Miestų gyventojams šiuo metu tikras galvosopis, kur padėti sugrėbtus lapus. Už prie konteinerių paliktas krūvas ar kartu su šiukšlėmis sumestus lapus gresia baudos. Štai Panevėžio savivaldybė ragina vežti lapus tiesiai į sąvartyną ar specialiai žaliosioms atliekoms kaupti skirtus konteinerius, tačiau jų mieste vos 5, tad gyventojai nesuka galvos ir lapus vis tiek verčia prie konteinerių. Nuo šiol tokius pažeidėjus Panevėžys sukruto gaudyti – ėmė organizuoti reidus. Plačiau apie tai - www.tv3.lt paskelbtoje informacijoje čia.

 
 
1   2   3   4   sekantis  >>